فناوری | پایگاه سازه خبر
پنج شنبه, ۱۱ خرداد , ۱۴۰۲ | Thursday, 1 June , 2023
 فناوری

رأی موافق شورای اسلامی شهر تبریز برای راه‌اندازی کارخانه نوآوری

کلیات تفاهم نامه شهرداری تبریز مبنی بر مشارکت شهرداری در ایجاد کارخانه نوآوری با رای موافق ۱۲ عضو شورای اسلامی شهر همراه بود که حاکی از توجه شورای ششم به اهمیت موضوع نوآوری و اهتمام در این راستا است.

طراحی زیست بوم نوآفرینی و استارت‌آپی در حوزه حمل و نقل

معاون حمل‌ونقل وزیر راه‌وشهرسازی از طراحی زیست بوم نوآفرینی و استارت‌آپی حوزه حمل و نقل کشور و نهایی شدن آن خبر داد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد:

بهره‌مندی از بخش‌های دانش‌بنیان دانشگاهی برای ساخت مسکن ارزان قیمت

ییس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به بهره‌مندی از بخش‌های دانش‌بنیان دانشگاهی برای ساخت مسکن ارزان قیمت، گفت: این دانشگاه در موضوع نهضت ملی مسکن از شرکت‌های دانش‌بنیانی در ارزان سازی قیمت تمام شده نقش‌آفرینی کنند، حمایت می‌کند.

رتبه ششم آذربایجان شرقی در تعداد شرکت های دانش بنیان کشور

آذربایجان شرقی به لحاظ تعداد شرکت های دانش بنیان رتبه ششم را در سطح کشور دارا می باشد.

نخبگان در صنایع و شرکت‌های دانش‌بنیان بورسیه می‌شوند

قائم‌مقام بنیاد ملی نخبگان، از برنامه‌ریزی برای جذب ۱۰۰۰ نفر در طرح بورسیه صنعتی و تشکیل ۶۵۰ هسته حل مسئله دانشجویان مستعد برتر و ۱۰۰ هسته حل مسئله اساتید سرآمد و نخبه در سال جاری خبر داد.

مشاور فناوری استاندار آذربایجان سرقی در گفتگوی اختصاصی با “سازه خبر”:

پارک علم و فناوری باید چالش محور و مساله محور اداره شود / عقب ماندگی ها باید جبران شود

عبدالرضا فلاح مشاور و نماینده تام‌الاختیار استاندار آذربایجان شرقی در حوزه فناوری، نوآوری، اقتصاد دانش‌بنیان و منطقه ویژه علم و فناوری در کاخ استانداری میزبان سردبیر و اعضای تحریریه پایگاه ” سازه خبر” بود و به سوالات آنها پاسخ داد.

تصاویر | مشاور فناوری استاندار آذربایجان شرقی میزبان ” سازه خبر”

عبدالرضا فلاح مشاور و نماینده تام‌الاختیار استاندار آذربایجان شرقی در حوزه فناوری، نوآوری، اقتصاد دانش‌بنیان و منطقه ویژه علم و فناوری در کاخ استانداری میزبان سردبیر و اعضای تحریریه پایگاه ” سازه خبر” بود و به سوالات آنها پاسخ داد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

رفع موانع رشد اقتصاد دانش‌بنیان در کشور ضروری است

مرتضوی با تأکید بر اینکه تأمین اجتماعی، تأمین معاش آبرومندانه را سبب می‌شود، گفت: گسترش آرامش در جامعه، رفع دغدغه‌ها و کاستن سنگ‌اندازی‌ها از رسالت‌های مهم صندوق‌های تأمین اجتماعی است.

معافیت مالیاتی حقوق کارکنان شرکت های دانش بنیان

معاون سازمان امور مالیاتی از معافیت مالیاتی حقوق کارکنان شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک های علم و فناوری خبر داد.

اختصاص ۴۳ هزار میلیارد تومان بودجه به شرکت‌های دانش بنیان

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: ۴۳ هزار میلیارد تومان اعتبار نیز از محل تعرفه های واردات ماشین آلات کشاورزی به صندوق های نوآوری و شکوفایی اختصاص یافته که به این شرکت ها تعلق می یابد.

معاون علمی رئیس جمهوری:

شرکت های بزرگ باید با نوآوری تبدیل به دانش‌بنیانهای نوپا شوند

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهور گفت: شرکت‌های بزرگ با نوآوری شرکتی، می‌توانند پیشران دانش‌بنیان‌های نوپا باشند.

اذعان مشاور استاندار آذربایجان شرقی به عقب ماندگی استان در حوزه دانش بنیان

 مشاور استاندار آذربایجان شرقی در حوزه فناوری، نوآوری و اقتصاد دانش‌بنیان گفت: عقب ماندگی استان در حوزه فناوری و دانش بنیان با تعریف منابع مالی و اصلاح رویکردها جبران می‌شود.

همکاری سازمان ثبت با شرکت‌های دانش بنیان حوزه «ژئوماتیک»

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: همکاری سازمان ثبت با شرکت‌های دانش بنیان حوزه «ژئوماتیک» موجب خودکفایی و رشد تولیدات داخلی می‌شود.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور:

دانش بنیان‌ها پشت در پارک‌های فناوری نمانده‌اند

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور از برنامه های این معاونت را حمایت از شرکت‌های فعال دارویی ​​​​​​​اعلام کرد و گفت: با حمایت از این شرکت‌ها فعالیت آنها گسترده شده و با تشکیل مجموعه‌های بزرگ تر وارد بخش صادرات می‌شوند.

صندوق پژوهش و فناوری نیرو تشکیل می‌شود

وزیر نیرو گفت:برنامه‌ریزی برای تبدیل صندوق پژوهش‌وفناوری صنعت برق وانرژی به صندوق پژوهش وفناوری نیرو درجهت توسعه منابع وتسهیلات به همه بخش‌های صنعت آب وبرق در دستور کار وزارت نیرو قراردارد.

سقف ضمانت دانش بنیان‌ها ۷ میلیارد تومان می‌شود

با امضای تفاهم‌نامه میان صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون و صندوق نوآوری و شکوفایی، سقف ضمانت تسهیلات تعاونی‌های دانش‌بنیان تا ۱۰ میلیارد تومان و برای شرکت‌های غیرتعاونی دانش بنیان تا هفت میلیارد تومان افزایش می‌یابد.

گردش مالی ۵۱۸ میلیارد تومانی شرکت های فناور در آذربایجان شرقی

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی اعلام کرد: شرکت‌های دانش بنیان و فناور مستقر در این پارک طی  ۹ ماهه سال جاری بیش از سه و نیم میلیون دلار صادرات داشتند.

ساخت نخستین کارخانه نوآوری بخش آب به‌زودی آغاز می‌شود

رییس موسسه تحقیقات آب گفت: قرارداد اجرایی نخستین کارخانه نوآوری بخش آب کشور امروز با حضور وزیر نیرو به امضا رسید و به‌زودی عملیاتی می‌شود.

حمایت از دانشجویان کارآفرین با رویداد نانواستارت‌آپ

ستاد توسعه فناوری نانو در نظر دارد با برگزاری ششمین دوره نانواستارت‌آپ، از کسب و کارهای نانویی و از دانشجویان و فارغ‌التحصیلان مستعدی حمایت مادی و معنوی کند که به دنبال کارآفرینی، راه‌اندازی استارت‌آپ و حل چالش‌های موجود در کشور هستند.

ضمانت از شرکتهای دانش‌بنیان تا سقف ۷میلیارد تومان افزایش یافت

سرپرست صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون گفت: امسال این صندوق سقف ضمانت شرکتهای غیر تعاونی در دریافت تسهیلات را افزایش داده است، به طوریکه شرکتهای دانش‌بنیان تا سقف هفت میلیارد تومان حمایت می‌شوند.

انتخاب استاد دانشگاه تبریز به عنوان چهره ماندگار علمی کشور

دکتر سیدحسین حسینی، استاد برجسته دانشگاه تبریز در رشته برق قدرت به عنوان چهره ماندگار علمی کشور انتخاب شد.

یادداشت

آیا خبر تولید خودروی دانش بنیان در تبریز سنگ بزرگ بود؟!

رئیس وقت پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی ابتدای امسال از طراحی و ساخت نخستین خودروی دانش بنیان در تبریز خبر داده بود.

حمایت صندوق نوآوری از کسب‌وکارهای اینترنتی دانش‌بنیان

صندوق نوآوری و شکوفایی، کسب و کارهای اینترنتی دانش‌بنیان را مورد حمایت قرار می‌دهد. این صندوق در بسته حمایتی خود برای هر شرکت تا ۱۰ میلیارد تومان تسهیلات در نظر گرفته است که با نرخ ترجیحی و به‌صورت یک‌جا پرداخت می‌شود.

رئیس مجلس

نوآوری نیاز به شجاعت دارد

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: نوآوری نیاز به شجاعت دارد و امروز کشور نیازمند مدیران شجاعی است که دارای دو ویژگی قوی بودن و امین بودن باشند.

برگزاری اختتامیه نمایشگاه دستاورد های پژوهش و فناوری استان آذربایجان شرقی

نمایشگاه دستاورد های پژوهش و فناوری استان آذربایجان شرقی با حضور دکتر علیرضا منادی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، مهندس تراب محمدی معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان شرقی، روسای دانشگاه ها و مراکز پژوهشی استان، جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی و پژوهشگران، فناوران و دانشجویان در محل مجتمع عصر انقلاب پارک […]

  گزارش
خاک‌خوری ۳۰ ساله اصلاح قانون کنترل و نظارت ساختمان بانک‌ها به جای مسکن «مال‌» می‌سازند برترین دانشگاه‌های جهان در رشته “معماری” تخمین وقوع احتمالی زلزله/هوش مصنوعی و نقش حیوانات نهضت ملی مسکن در انتظار وام بانکی رتبه ششم آذربایجان شرقی در تعداد شرکت های دانش بنیان کشور تشریح چالش‌ها و الزامات حکمرانی شهروندی در آذربایجان شرقی مروری بر تجربه کشورهای دنیا و ایران در مالیات بر خانه های خالی جزئیات وام ۴ میلیارد تومانی مسکن جوانان اجباری شدن کد رهگیری معاملات مسکن از امسال
  مصاحبه
پروژه های انسان محور در تبریز اجرا می شود/ جوسازی علیه شهردار به نفع شهر نیست /ضرورت تقویت صنعت گردشگری با جذب سرمایه گذار خط ۲ مترو تبریز با فاینانس ۴۲۰ میلیون یورویی تکمیل می شود پارک علم و فناوری باید چالش محور و مساله محور اداره شود / عقب ماندگی ها باید جبران شود اتصال ایستگاه خاوران به ایستگاه تبریز با تهاتر نفت / طرح پیاده راه جمهوری نیازمند تغییر است/ به موضوع ارجاع کار در نظام مهندسی ورود می کنم آذربایجان شرقی نیازمند پروژه های بنیادی است / ضرورت اتصال ایستگاه راه آهن خاوران به ایستگاه تبریز/ ماده ۲۷ باطل نشده است نحوه فشار صفحه عربستان به ایران و ترکیه تفاوت دارد / شاید انفجار هسته ای قوی بتواند گسلی را فعال کند وقوع زلزله در خوی کاملا طبیعی است / وقوع انفجار شایعه است اجرای پروژه های عمرانی در تبریز با پیوست فرهنگی و بر اساس نیاز مردم/ نگرانی در مورد پروژه شهید فروزنده وجود ندارد اجرای۱۰۰ پروژه گردشگری با سرمایه گذاری ۲۶ هزار میلیاردی بخش خصوصی در آذربایجان شرقی رانت اطلاعاتی، گلوگاه فساد نظام مهندسی آذربایجان شرقی / ایراد سامانه ” تندیس” کاملا محرز است
  یادداشت
ازپوشه های خالی   تا  چلوکباب عالی! نان جداگرهای لرزه ای در تبریز برای کیست؟! موثرترین و پربحث ترین چهره های حوزه شهرو ساختمان آذربایجان شرقی در سال ۱۴۰۱ آیا اعضای شورای شهر تبریز خبرنگار گریزند؟! چه کسی برای عضویت در شورای انتظامی نظام مهندسی مناسب است؟ ایستادگی رمز موفقیت ” سازه خبر” ” سازه خبر” ۶ ساله شد برگزاری انتخابات گروه های تخصصی نظام مهندسی آذربایجان شرقی در هاله ای ابهام! زلزله خوی و یک سوال از نظام مهندسی ساختمان! حواسمان هست که نمک نمی پاشید
  جدید ترین اخبار
رأی موافق شورای اسلامی شهر تبریز برای راه‌اندازی کارخانه نوآوری طراحی زیست بوم نوآفرینی و استارت‌آپی در حوزه حمل و نقل بهره‌مندی از بخش‌های دانش‌بنیان دانشگاهی برای ساخت مسکن ارزان قیمت رتبه ششم آذربایجان شرقی در تعداد شرکت های دانش بنیان کشور نخبگان در صنایع و شرکت‌های دانش‌بنیان بورسیه می‌شوند پارک علم و فناوری باید چالش محور و مساله محور اداره شود / عقب ماندگی ها باید جبران شود تصاویر | مشاور فناوری استاندار آذربایجان شرقی میزبان ” سازه خبر” رفع موانع رشد اقتصاد دانش‌بنیان در کشور ضروری است معافیت مالیاتی حقوق کارکنان شرکت های دانش بنیان اختصاص ۴۳ هزار میلیارد تومان بودجه به شرکت‌های دانش بنیان

 

 

 

 

 

 

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir