تبریز | پایگاه سازه خبر
دوشنبه, ۲۰ آذر , ۱۴۰۲ | Monday, 11 December , 2023
 تبریز

فرودگاه تبریز برترین فرودگاه کشور شد

دفتر برنامه‌ریزی راهبردی و مدیریت عملکرد شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، فرودگاه‌های تبریز، اصفهان و مهرآباد را به‌عنوان سه فرودگاه برتر کشور در طرح جامع نظرسنجی و پایش کیفیت خدمات فرودگاهی در آبان ۱۴۰۲ از نظر شاخص رضایت معرفی کرد.

دکتر یوسف زندی در فهرست دانشمندان یک درصد برترجهان در سال ۲۰۲۳

دکتر یوسف زندی در فهرست دانشمندان یک درصد برترجهان در سال ۲۰۲۳ قرار گرفت.

معاون معماری و شهرسازی شهرداری تبریز:

شهرداری و نظام مهندسی رو به روی هم قرار ندارند

معاون معماری و شهرسازی شهرداری تبریز گفت: شهرداری و نظام مهندسی رو به روی هم قرار ندارند و ما همگی در یک طرف هستیم.

آغاز اجرای طرح مطالعاتی گره های ترافیکی و حادثه خیز سطح تبریز

برای روان سازی تردد در معابر و افزایش ضریب ایمنی و حذف نقاط حادثه خیز، همه گره های ترافیکی و حادثه خیز سطح شهر تبریز در حال مطالعه هست در این روش با استفاده از نرم افزار های ترافیکی، شبکه معابر مورد نظر مدل سازی شده و راهکار علمی برای حل مشکلات ترافیکی ارائه می […]

نوسازی ۱۷۰۰ دستگاه تاکسی فرسوده درون‌شهری در تبریز

شهردار تبریز از نوسازی ۱۷۰۰ دستگاه تاکسی فرسوده از ابتدای آغاز این طرح تا به امروز و هدف‌گذاری آن به ۳ هزار دستگاه خبر داد.

برف و باران در راه آذربایجان شرقی

رییس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی استان آذربایجان شرقی از آغاز فعالیت سامانه بارشی از روز سه شنبه در استان خبر داد و گفت: با فعالیت این سامانه، بارش برف و باران انتظار می رود.

اجرای طرح ملی تغییرات فرسایش خاک در تبریز

محقق تبریزی و عضو هیات علمی بخش تحقیقات آبخیزداری مرکز تحقیقات، آموزش کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی طرح ملی “بررسی تغییرات فرسایش و رسوب متاثر از تغییر اقلیم در حوزه های آبخیز منتخب کشور” را اجرا می کند و این طرح به مرکزیت تبریز آغاز شده است.

اجرای ۳۲۵ طرح آبرسانی به نهضت ملی مسکن آذربایجان شرقی

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی گفت: برای آبرسانی به طرح های نهضت ملی مسکن در استان ۳۲۵ طرح مشخص شده که ۴۵ طرح در مرحله پایانی قرار دارد.

هوای تبریز ناسالم شد

مدیرکل حفاظت از محیط زیست آذربایجان شرقی اعلام کرد: شاخص آلودگی هوای تبریز بر اساس متوسط ۲۴ ساعته گذشته اکنون ناسالم شد.  

برگزاری همایش ملی حقوق شهری و شهرسازی

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران از برگزاری همایش ملی حقوق شهری و شهرسازی با مشارکت دبیرخانه مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران و دانشکده حقوق و علوم اجتماعی سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور خبر داد.

آزادسازی سه هکتار از اراضی کشاورزی تبریز

مدیر جهادکشاورزی شهرستان تبریز گفت: در پی اجرای احکام قطعی قضایی و برخورد با تخلفات در حوزه تغییر کاربری اراضی کشاورزی، سه هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان آزاد شد.

برگزاری سومین اجلاس سازندگان و طراحان در تبریز

معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز از برگزاری سومین اجلاس سازندگان و طراحان تبریز با حضور مقامات کشوری، استانی، مدیران و کارشناسان حوزه شهرسازی و معماری به مدت ۲ روز در مرکز همایش های بین‌المللی خاوران خبر داد.

تصاویر|برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسان رشته معماري در آذربایجان شرقی

آزمون ورود به حرفه مهندسان در رشته معماري (طراحي) در پايه سه جهت اخذ پروانه اشتغال بکار همزمان با سراسر کشور در آذربایجان شرقی نیز برگزار شد.

هشدار نسبت به بارش برف و لغزندگی جاده‌ها در آذربایجان شرقی

 مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی گفت: با ورود سامانه بارشی به استان، احتمال بارش برف و لغزندگی جاده ها و معابر شهری وجود دارد.

برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسان در رشته معماري در آذربایجان شرقی

آزمون ورود به حرفه مهندسان در رشته معماري (طراحي) در پايه سه جهت اخذ پروانه اشتغال بکار در همزمان با سراسر کشور در آذربایجان شرقی نیز برگزار شد.

یادداشت

رفع معضل ترافیک تبریز، نیازمند مسئولان جسور است!

ترافیک شهری در ایران همواره مورد بی‌توجهی قرار گرفته است. تا جایی که انتشار مبحث مقررات ملی ساختمان مرتبط با الزامات ترافیکی ساختمان‌ها سال‌ها به طول انجامید و در نهایت پانزدهم آذرماه سال گذشته پس از سال‌ها بی‌توجهی در قالب مبحث بیست و سوم مقررات ملی ساختمان منتشر شد و این مبحث یک سال پس […]

حبس‌شدگی در آسانسور بیشترین دلیل برای تماس با آتش نشانی تبریز

مدیر سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز با اشاره به تفاوت نوع حوادث در نقاط مختلف شهر گفت: حوادث هر منطقه از شهر با توجه به نوع بافت منطقه متفاوت از دیگر مناطق شهری است.

والمان پیاده راه می شود

شهردار منطقه ۴ تبریز گفت: پس از بررسی طرح سنگفرش و پیاده راه والمان در کمیته فنی مقرر شد پس از پیش بینی بودجه جهت تملک املاک موجود در این طرح برای سال پیش رو، پیاده راه این خیابان نیز اجرایی شود.

همکاری نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی و سرمایه گذاری مسکن شمالغرب

همکاری ها و تعاملات سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی و شرکت سرمایه گذاری مسکن شمالغرب افزایش می یابد.

سرشماری‌های عمومی نفوس و مسکن انجام می‌شود

سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی، یکسان‌سازی مقیاس نقشه‌های شهری را مهم‌ترین مؤلفه در جمع‌آوری اطلاعات طرح‌های آماری و سرشماری‌های عمومی نفوس و مسکن سال ۱۴۰۵ عنوان کرد.

آغاز به کار نشست بین المللی معماری و ساخت‌وساز در قازان

نشست بین المللی معماری و ساخت و ساز قازانیش با عنوان «بازتاب هویت» با حضور شهردار تبریز در شهر قازان آغاز به کار کرد.

بارانداز محله‌ای در هسته مرکزی تبریز راه اندازی می‌شود

مدیرعامل سازمان مدیریت حمل ونقل بار درونشهری شهرداری تبریز از راه اندازی بارانداز محله ای جدید در هسته مرکزی شهر توسط سازمان مدیریت حمل و نقل بار شهرداری خبر داد.

تائید لایحه عقد قرارداد مطالعات طرح جامع ترافیک شهر تبریز

با تایید کمیسیون برنامه و بودجه به شهرداری تبریز اجازه داده شد تا فرایند قانونی عقد قرارداد انجام مطالعات طرح جامع ترافیک شهر تبریز با دانشگاه تربیت مدرس آغاز شود.

آغاز عملیات عمرانی فاز اول پروژه مسیرگشایی ۴۵ متری انقلاب تبریز

شهردار منطقه ۱۰ تبریز گفت: به منظور تسهیل در امر تردد وسایل نقلیه و حل مشکلات چندین ساله عبور و مرور شهروندان منطقه، عملیات عمرانی ضلع شمالی فاز اول ۴۵ متری انقلاب آغاز شد.

زمان خانه‌دار شدن در نقاط شهری آذربایجان‌شرقی و کشور

زمان انتظار برای خانه‌دار شدن خانوارهای شهری در استان آذربایجان شرقی با اتکاء به پس‌انداز، کمتر از نصف زمان انتظار در کشوردر سال ۱۴۰۰ بوده است.

  گزارش
پارک حاشیه ای در تبریز، دردی که درمان نمی شود! ساخت و ساز غیر مجاز در تبریز، از ضعف در نظارت تا خلاء قانون! راهکار وصول شارژ ساختمان از راه قانونی سرگردانی آب‌ در خیابان‌های ارومیه! ترفندهای ناتمام سایپا و ایران‌خودرو برای گران‌فروشی! تحلیل رفتار ترافیکی در خیابان های تبریز! روزه سکوت شورای عالی شهرسازی و معماری/ ۸ میلیون مستاجر، منتظر خانه تحول تکنولوژیک در ساخت پل‌های شهری تبریز نوسازی مسکن با کاهش هزینه‌های بالاسری دیوارکشی بورس برای اجرای نهضت ملی مسکن!
  مصاحبه
احداث مجتمع تجاری در میدان ساعت از نظر ترافیکی درست نیست / نارضایتی مردم از آذرپارک بحق است استادیوم یادگارامام (ره) با تصویب هیئت وزیران به شهرداری تبریز واگذار می شود / بهسازی استادیوم باغشمال موافقت مشروط با راه اندازی پردیس رسانه در تبریز! نقش تاثیرگذار هواشناسی در شهرسازی و مسیرگشایی ها برای جذب نخبگان باید جذابیت ایجاد کرد ثبت نام بیش از ۲۹۴ هزار نفر در نهضت ملی مسکن آذربایجان شرقی پیشرفت مسکن سازی در آذربایجان شرقی نیازمند تعامل بیشتر دستگاه های مسئول است رویداد بین المللی “فضا و زمان” باعث احیا جایگاه تاریخی تبریز در دنیا می شود نقش استراتژیک ایران در جاده ابریشم غیرقابل انکار است برگزاری رویداد «فضا و زمان» یک حرکت تاثیرگذار بین المللی در تاریخ تبریز است
  یادداشت
رفع معضل ترافیک تبریز، نیازمند مسئولان جسور است! توجه به معلولان مختص یک روز نباشد نکات جالب توجه در نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی! پل دریاچه ارومیه در حال تخریب است؟! ساخت و ساز غیر مجاز درکدام مناطق تبریز بیشتر است؟ آخرین گمانه زنی ها در خصوص انتخاب هیئت رئیسه نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی بررسی گزینه های ریاست نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی در سال سوم آیا مشکل ساختمان نظام مهندسی آذربایجان شرقی حل می شود؟! تبریز و مدارسی که آب رفتند! احداث مجتمع تجاری در میدان ساعت تبریز بازآفرینی شهری نیست!
  جدید ترین اخبار
فرودگاه تبریز برترین فرودگاه کشور شد دکتر یوسف زندی در فهرست دانشمندان یک درصد برترجهان در سال ۲۰۲۳ شهرداری و نظام مهندسی رو به روی هم قرار ندارند آغاز اجرای طرح مطالعاتی گره های ترافیکی و حادثه خیز سطح تبریز نوسازی ۱۷۰۰ دستگاه تاکسی فرسوده درون‌شهری در تبریز برف و باران در راه آذربایجان شرقی اجرای طرح ملی تغییرات فرسایش خاک در تبریز اجرای ۳۲۵ طرح آبرسانی به نهضت ملی مسکن آذربایجان شرقی هوای تبریز ناسالم شد برگزاری همایش ملی حقوق شهری و شهرسازی

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir