راه آهن | پایگاه سازه خبر
پنج شنبه, ۱۱ خرداد , ۱۴۰۲ | Thursday, 1 June , 2023
 راه آهن

سرمایه گذاری روس‌ها در خط‌آهن رشت ـ آستارا

حلقه مفقوده ریلی کریدور شمال-جنوب که در زمره ۱۰ کریدور ترانزیتی ریلی و ترکیبی تعریف شده در نشست کشورهای اتحادیه اروپا است، با همکاری ایران و روسیه به عنوان دو قطب اقتصادی منطقه، تکمیل خواهد شد؛ با سرمایه‌گذاری روسیه در خط‌آهن رشت-آستارا و تکمیل کریدور شمال-جنوب، ایران به هاب ترانزیتی منطقه‌ تبدیل می‌شود.

آغاز پیش فروش بلیت قطارهای مسافری از چهارشنبه

پیش فروش بلیت قطارهای مسافری برای بازه زمانی ۲۱ اردیبهشت تا ۱۰ خرداد از روز چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه آغاز می‌شود.

آغاز پیش فروش بلیت قطارهای مسافریِ اردیبهشت ماه از فردا

فروش بلیت قطارهای مسافری برای بازه زمانی ۲۹ فروردین تا ۲۰ اردیبهشت فردا (سه شنبه ۲۲ فروردین ماه) آغاز می‌شود.

رشد ۳۰ درصدی سفر با قطار در نوروز ۱۴۰۲

مهرداد بذرپاش گفت: ترددها در جاده‌های کشور نسبت به مدت مشابه سال گذشته سه و نیم درصد افزایش، در بخش ریلی با یک میلیون و ۶۰۰ هزار سفر رشد ۳۰ درصدی را تجربه کرد.

شروع پیش فروش بلیت قطار برای نیمه دوم فروردین از فردا

پیش فروش بلیت قطارهای مسافری برای بازه زمانی شانزدهم تا بیست و هشتم فروردین ماه، فردا( پنج شنبه ۱۰ فروردین) آغاز می‌شود.

افزایش ۲ برابری ظرفیت ناوگان ریلی آذربایجان شرقی

معاون هماهنگی‌ امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: با افتتاح ایستگاه خاوران، ظرفیت جا به جایی خطوط ریلی استان به دو برابر افزایش پیدا خواهد کرد.

توافق با عراق برای راه‌اندازی مجدد قطار تهران-کربلا

مدیرعامل شرکت راه‌آهن از توافق با عراق در خصوص راه‌اندازی مجدد قطار ترکیبی تهران-کربلا خبر داد.

فروش بلیت‌های نوروزی قطار آغاز شد

 پیش‌فروش بلیت‌های قطارهای نوروزی سال ۱۴۰۲ به‌صورت حضوری آغاز شده و فروش اینترنتی از ساعت ۱۴ انجام می‌شود.

‌فروش بلیت قطارهای مشهد ویژه نوروز ۱۴۰۲ از ۱۵ اسفند ماه

عرضه بلیت قطارهای مسافری رجا برای مسیر مشهد از روز دوشنبه آغاز می شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:

امیدواریم راه آهن بستان‌آباد تا ایستگاه خاوران تا پایان امسال به بهره برداری برسد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت:امیدواریم راه آهن بستان‌آباد تا ایستگاه خاوران تا پایان امسال به بهره برداری برسد.

تزریق بیش از ۲ هزار میلیارد ریال اعتبار جدید به پروژه راه‌آهن اردبیل – میانه

استاندار اردبیل با بیان اهمیت تکمیل و ارتقای زیرساخت‌ها برای پیشرفت استان گفت: با تزریق ۲ هزار و ۷۰ میلیارد ریال اعتبار جدید به پروژه راه‌آهن اردبیل – میانه، مجموع اعتبارات هزینه‌ شده برای این پروژه طی سه ماه گذشته به چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال رسید.

آغاز پیش‌فروش بلیت قطار برای اسفند از فردا

شرکت راه‌آهن اعلام کرد پیش‌فروش بلیت قطارهای مسافری برای بازه زمانی یکم تا ۲۲ اسفند، از روز چهارشنبه ۱۲ بهمن آغاز می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

افتتاح خط‌آهن بستان‌آباد- تبریز تا پایان سال جاری

معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای کشور در بازدید از ایستگاه راه‌آهن خاوران و بخشی از خط ریلی بستان‌آباد- تبریز، روند پیشرفت این پروژه را بررسی کرد.

انجام مناقصه انتقال راه آهن تهران و تبریز به زیرزمین پس از ۱۵ سال

شهردار تهران از انجام مناقصه انتقال راه آهن تهران و تبریز به زیرزمین در پروژه باغ راه فاطمه زهرا (س) پس از ۱۵ سال خبر داد.

آغاز پیش فروش بلیت قطارهای مسافری بهمن ماه

پیش فروش بلیت قطارهای مسافری برای بازه زمانی یکم تا ۳۰ بهمن، از فردا چهارشنبه ۱۴ دی‌ماه آغاز می‌شود.

پیش‌فروش بلیت قطارهای مسافری برای دی‌ماه

پیش فروش بلیت قطارهای مسافری برای بازه زمانی یکم تا ۳۰ دی، از روز یکشنبه (۲۰ آذرماه) از ساعت هشت صبح آغاز می‌شود.

اتصال استان اردبیل به شبکه ریلی کشور تا پایان سال مالی ۱۴۰۱

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور راه‌آهن اردبیل-میانه را یکی از پنج پروژه اولویت‌دار دولت دانست و گفت: این پروژه با هدف اتصال استان اردبیل به شبکه ریلی کشور اجرا شده و تا پایان سال مالی ۱۴۰۱ به بهره‌برداری می‌رسد.

اختصاص ۴۵۰ میلیارد تومان برای تکمیل زیرساخت‌های راه‌آهن ارومیه

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی از تخصیص ۴۵۰ میلیارد تومان از محل منابع مالی سفر ریاست جمهوری به این استان برای تکمیل زیرساخت‌های حمل و نقل باری در ایستگاه راه آهن ارومیه خبر داد.

آغاز پیش فروش بلیت قطارهای مسافری از روز شنبه

پیش فروش بلیت قطارهای مسافری برای بازه زمانی ۱۱ مهر تا ۱۰ آبان ماه، از شنبه دوم مهرماه آغاز می‌شود.

قطار مسافری تهران-کربلا تا پایان امسال فعال خواهد بود

مدیرعامل شرک راه آهن از ادامه فعالیت قطار مسافری ترکیبی تهران-کربلا تا پایان امسال و در ماه های پس از ایام اربعین خبر داد.

ساخت راه‌آهن رشت- آستارا با سرمایه گذاری مشترک آذربایجان، روسیه و ایران

معاون حمل‌و نقل وزیر راه با اعلام هدفگذاری ۳۰ میلیون تنی ترانزیت بین ایران و روسیه در سال آینده،گفت: برای رسیدن به این هدف در نشست مشترک ایران- آذربایجان و روسیه به زودی تفاهم ساخت مسیر ریلی رشت- آستارا با هدف تکمیل حلقه مفقوده کریدور شمال- جنوب با سرمایه گذاری مشترک سه کشور منعقد می‌شود.

تکمیل راه آهن میانه -اردبیل نیازمند ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم اردبیل نیر نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی از پیشرفت ۹۰ درصدی راه آهن اردبیل-میانه خبر داد و گفت: تکمیل این پروژه نیازمند دو هزار میلیارد تومان اعتبار است.

مسیر خروجی راه آهن میانه – تهران تغییر می‌کند

مدیر کل راه آهن منطقه شمالغرب کشور با بیان اینکه گذرگاه یا سوزنبانی که خروجی ایستگاه میانه به سمت شرکت فولاد و تبریز محسوب می‌شود با افزایش ترافیک و تردد قطارها در شبانه روز مواجه شده و این امر زمینه ساز حوادث و خطرات شده است، گفت: درصدد تغییر این مسیر هستیم.

برگزاری دوره‌های ارتقای ایمنی سیر و حرکت قطارها در راه آهن آذربایجان

مدیرکل راه آهن آذربایجان گفت: دوره های ارتقای ایمنی سیر و حرکت قطارها با حضور کارشناسان و اعضای کمیسیون سوانح راه آهن در گروه آموزشی این منطقه برگزار شد.

احداث پل راه آهن مراغه- هشترود در کمتر از ۳۶ ساعت

پل دوم تقاطع غیرهمسطح جاده مراغه-هشترود با خط سراسری راه‌آهن در تازه کند شهرستان مراغه استان آذربایجان‌شرقی در کمتر از ۳۶ ساعت اجرا شد.

  گزارش
خاک‌خوری ۳۰ ساله اصلاح قانون کنترل و نظارت ساختمان بانک‌ها به جای مسکن «مال‌» می‌سازند برترین دانشگاه‌های جهان در رشته “معماری” تخمین وقوع احتمالی زلزله/هوش مصنوعی و نقش حیوانات نهضت ملی مسکن در انتظار وام بانکی رتبه ششم آذربایجان شرقی در تعداد شرکت های دانش بنیان کشور تشریح چالش‌ها و الزامات حکمرانی شهروندی در آذربایجان شرقی مروری بر تجربه کشورهای دنیا و ایران در مالیات بر خانه های خالی جزئیات وام ۴ میلیارد تومانی مسکن جوانان اجباری شدن کد رهگیری معاملات مسکن از امسال
  مصاحبه
پروژه های انسان محور در تبریز اجرا می شود/ جوسازی علیه شهردار به نفع شهر نیست /ضرورت تقویت صنعت گردشگری با جذب سرمایه گذار خط ۲ مترو تبریز با فاینانس ۴۲۰ میلیون یورویی تکمیل می شود پارک علم و فناوری باید چالش محور و مساله محور اداره شود / عقب ماندگی ها باید جبران شود اتصال ایستگاه خاوران به ایستگاه تبریز با تهاتر نفت / طرح پیاده راه جمهوری نیازمند تغییر است/ به موضوع ارجاع کار در نظام مهندسی ورود می کنم آذربایجان شرقی نیازمند پروژه های بنیادی است / ضرورت اتصال ایستگاه راه آهن خاوران به ایستگاه تبریز/ ماده ۲۷ باطل نشده است نحوه فشار صفحه عربستان به ایران و ترکیه تفاوت دارد / شاید انفجار هسته ای قوی بتواند گسلی را فعال کند وقوع زلزله در خوی کاملا طبیعی است / وقوع انفجار شایعه است اجرای پروژه های عمرانی در تبریز با پیوست فرهنگی و بر اساس نیاز مردم/ نگرانی در مورد پروژه شهید فروزنده وجود ندارد اجرای۱۰۰ پروژه گردشگری با سرمایه گذاری ۲۶ هزار میلیاردی بخش خصوصی در آذربایجان شرقی رانت اطلاعاتی، گلوگاه فساد نظام مهندسی آذربایجان شرقی / ایراد سامانه ” تندیس” کاملا محرز است
  یادداشت
ازپوشه های خالی   تا  چلوکباب عالی! نان جداگرهای لرزه ای در تبریز برای کیست؟! موثرترین و پربحث ترین چهره های حوزه شهرو ساختمان آذربایجان شرقی در سال ۱۴۰۱ آیا اعضای شورای شهر تبریز خبرنگار گریزند؟! چه کسی برای عضویت در شورای انتظامی نظام مهندسی مناسب است؟ ایستادگی رمز موفقیت ” سازه خبر” ” سازه خبر” ۶ ساله شد برگزاری انتخابات گروه های تخصصی نظام مهندسی آذربایجان شرقی در هاله ای ابهام! زلزله خوی و یک سوال از نظام مهندسی ساختمان! حواسمان هست که نمک نمی پاشید
  جدید ترین اخبار
سرمایه گذاری روس‌ها در خط‌آهن رشت ـ آستارا آغاز پیش فروش بلیت قطارهای مسافری از چهارشنبه آغاز پیش فروش بلیت قطارهای مسافریِ اردیبهشت ماه از فردا رشد ۳۰ درصدی سفر با قطار در نوروز ۱۴۰۲ شروع پیش فروش بلیت قطار برای نیمه دوم فروردین از فردا افزایش ۲ برابری ظرفیت ناوگان ریلی آذربایجان شرقی توافق با عراق برای راه‌اندازی مجدد قطار تهران-کربلا فروش بلیت‌های نوروزی قطار آغاز شد ‌فروش بلیت قطارهای مشهد ویژه نوروز ۱۴۰۲ از ۱۵ اسفند ماه امیدواریم راه آهن بستان‌آباد تا ایستگاه خاوران تا پایان امسال به بهره برداری برسد

 

 

 

 

 

 

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir