هواشناسی | پایگاه سازه خبر
پنج شنبه, ۱۱ خرداد , ۱۴۰۲ | Thursday, 1 June , 2023
 هواشناسی

فعالیت سامانه بارشی در ۱۰ استان تشدید می‌شود

 هواشناسی برای وضعیت جوی ۱۰ استان به دلیل تشدید فعالیت سامانه بارشی از عصر امروز چهارشنبه، هشدار سطح نارنجی صادر کرد.

تداوم بارش‌ها در ۱۴ استان کشور

کارشناس سازمان هواشناسی از تداوم بارش‌ها در حدود ۱۴ استان کشور در روز جاری خبر داد و گفت: شدت این بارش‌ها فردا در شمال غرب، غرب و جنوب غرب کشور افزایش می‌یابد.

کاهش پنج تا ۱۰ درجه‌ای دما در آذربایجان‌شرقی

رییس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: با فعالیت سامانه بارشی، دمای هوای استان پنج تا ۱۰ درجه سانتی گراد کاهش یافت.

ورود سامانه بارشی به کشور

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از ورود سامانه بارشی جدید از غرب کشور و بارش باران در اغلب استان‌ها،وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در برخی استان‌ها و افزایش ۶ تا ۸ درجه‌ای دما از پنجشنبه (۲۱ اردیبهشت ماه)در استان‌های ساحلی خزر و اردبیل خبر داد.

آسمان صاف و آفتابی در بیشتر مناطق کشور تا سه‌شنبه

سازمان هواشناسی ضمن پیش‌بینی شروع مجدد افزایش دمای هوا، اعلام کرد: تا روز سه‌شنبه آسمان اغلب استان‌ها صاف و آفتابی است و بارش‌ها فقط به صورت رگبار باران در چند استان در ساعت عصر انتظار می‌رود.

افزایش دما تا ۱۵ درجه در برخی نقاط کشور‌

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: روز ۱۹ اردیبهشت سامانه بارشی از شمال غرب وارد کشور می‌شود و در بخش‌هایی از غرب، شمال‌غرب، دامنه‌ها و ارتفاعات زاگرس مرکزی، غرب سواحل خزر و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز، سبب رگبار و رعدوبرق می‌شود.

وزش باد شدید برای بیشتر مناطق کشور

کارشناس هواشناسی از وزش باد شدید از فردا(شنبه ۹ اردیبهشت) تا سه‌شنبه(۱۲ اردیبهشت) برای بیشتر مناطق کشور به ویژه نیمه غربی خبر داد که در مناطق مستعد می‌تواند سبب خیزش گرد و خاک شود.

سامانه بارشی از فردا وارد کشور می‌شود

کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد: سامانه بارشی از روز دوشنبه – چهارم اردیبهشت – وارد کشور می‌شود و شمال غرب، غرب، شرق و جنوب شرق، ارتفاعات زاگرس مرکزی، ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی، را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

سامانه بارشی جدیدی از جمعه وارد کشور می‌شود

سازمان هواشناسی اعلام کرد: سامانه بارشی تا آخر هفته در کشور فعال است و از اواخر روز جمعه سامانه بارشی جدیدی از غرب و شمال غرب وارد کشور می شود.

ورود سامانه بارشی جدید از ۳۱ فروردین‌ به کشور

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: اواخر وقت پنج‌شنبه ۳۱ فروردین، سامانه بارشی از غرب و شمال غرب وارد کشور می‌شود.

شروع فعالیت سامانه بارشی همراه با کاهش دما تا ۱۰ درجه در ۸ استان

 سازمان هواشناسی با صدور سه هشدار زرد، از فعالیت سامانه بارشی همراه با نفوذ توده هوای سرد به کشور طی امروز تا پایان روز سه‌شنبه در ۸ استان خبر داد.

ادامه بارش‌ها در کشور به صورت پراکنده

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش پراکنده باران در بخشهایی از کشور طی امروز خبر داد و اعلام کرد که شنبه در بیشتر مناطق کشور جوی پایدار حاکم می شود.

هواشناسی هشدار قرمز صادر کرد

سازمان هواشناسی با اعلام اینکه بارش‌ها امروز (‌سه‌شنبه) محدود به دو استان آذربایجان غربی و کردستان می‌شود، با صدور نخستین هشدار قرمز در سال جدید نسبت به شروع بارش‌های سیل‌آسا در برخی مناطق شمال غرب و غرب کشور در روزهای آینده هشدار داد.

هشدار سطح قرمز هواشناسی برای غرب کشور

سازمان هواشناسی هشدار سطح قرمز مبنی بر بارش شدید باران برای استان‌های غرب کشور صادر کرد.

تداوم روند افزایشی دما تا دوشنبه در اغلب مناطق کشور

سازمان هواشناسی با اعلام روند افزایش دما در غالب مناطق کشور تا روز دوشنبه خبر داد که در پی افزایش میزان سرعت باد طی امروز در ۴ استان، شاهد خیزش شدید گردوخاک و کاهش کیفیت هوا نیز خواهیم بود.

هوا از امروز گرم می‌شود

هواشناسی با پیش‌بینی شروع تدریجی افزایش دما در اغلب مناطق کشور اعلام کرد: امروز (چهارشنبه ۱۶ فروردین) آسمان بیشتر مناطق کشور صاف و آفتابی است و فقط در برخی از مناطق شمال غرب و ارتفاعات البرز غربی بارش‌های پراکنده بهاری پیش‌بینی می‌شود.

افزایش دمای هوا در بیشتر مناطق کشور از فردا

سازمان هواشناسی اعلام کرد: افزایش دمای هوا در بیشتر مناطق کشور از فردا پیش بینی می‌شود.

افزایش دما در غالب نقاط کشور

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وقوع رگبار پراکنده و وزش باد در برخی استان‌ها و روند افزایش دما در غالب نقاط کشور خبر داد.

کاهش محسوس دما و افزایش بارش‌ها در اکثر نقاط کشور طی ۳ روز آتی

رئیس مرکز پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از کاهش محسوس دما و افزایش بارش‌ها در اکثر نقاط کشور طی ۳ روز آتی خبر داد.

ورود سامانه بارشی به کشور از ۱۱ فروردین

سازمان هواشناسی برای ۲ روز آینده در بیشتر مناطق کشور جوی آرام را پیش بینی کرد و از ورد سامانه بارشی جدید در روز جمعه ۱۱ فرودین ماه خبر داد.

دمای هوای آذربایجان‌شرقی تا ۱۲ درجه کاهش می‌یابد

رییس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی با اشاره به نفوذ و فعالیت سامانه بارشی از عصر چهارشنبه در استان، گفت: به دنبال فعالیت این سامانه دمای هوا به صورت محسوس از هفت تا ۱۲ درجه سانتی گراد کاهش می‌یابد.

پیش‌بینی بارش باران در تمام مناطق کشور طی فردا

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با بیان اینکه امروز، دوشنبه (هفتم فروردین ماه) گستره فعالیت سامانه بارشی به‌ جز شرق استان سیستان و بلوچستان و خراسان رضوی در سایر مناطق کشور است، گفت: سه‌شنبه (هشتم فروردین ماه) نیز در کل کشور ابرناکی و بارش انتظار می‌رود.

ورود سامانه جدید بارشی به کشور از یکشنبه

سازمان هواشناسی کشور پیش‌بینی کرد: بارش‌ها در محورهای مواصلاتی مناطق مرتفع و سردسیر به شکل برف باشد.

کاهش محسوس دما در نقاط مختلف کشور/ ورود سامانه بارشی اوایل هفته آینده

رئیس مرکز پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن اشاره به کاهش محسوس دما در نقاط مختلف کشور از ورود سامانه بارشی از بعد از ظهر شنبه (۵ فروردین ماه) خبر داد.

تشدید فعالیت سامانه بارشی از فردا در ۲۷ استان

سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی از تشدید بارش‌ها از فردا سه‌شنبه تا روز چهارشنبه دوم فروردین ماه خبر داد و اعلام‌کرد: بارش‌ها در نقاط مرتفع و سردسیر از نوع برف و کولاک برف و در سایر مناطق از نوع رگبار و رعدوبرق، تگرگ و وزش باد شدید موقت است.

  گزارش
خاک‌خوری ۳۰ ساله اصلاح قانون کنترل و نظارت ساختمان بانک‌ها به جای مسکن «مال‌» می‌سازند برترین دانشگاه‌های جهان در رشته “معماری” تخمین وقوع احتمالی زلزله/هوش مصنوعی و نقش حیوانات نهضت ملی مسکن در انتظار وام بانکی رتبه ششم آذربایجان شرقی در تعداد شرکت های دانش بنیان کشور تشریح چالش‌ها و الزامات حکمرانی شهروندی در آذربایجان شرقی مروری بر تجربه کشورهای دنیا و ایران در مالیات بر خانه های خالی جزئیات وام ۴ میلیارد تومانی مسکن جوانان اجباری شدن کد رهگیری معاملات مسکن از امسال
  مصاحبه
پروژه های انسان محور در تبریز اجرا می شود/ جوسازی علیه شهردار به نفع شهر نیست /ضرورت تقویت صنعت گردشگری با جذب سرمایه گذار خط ۲ مترو تبریز با فاینانس ۴۲۰ میلیون یورویی تکمیل می شود پارک علم و فناوری باید چالش محور و مساله محور اداره شود / عقب ماندگی ها باید جبران شود اتصال ایستگاه خاوران به ایستگاه تبریز با تهاتر نفت / طرح پیاده راه جمهوری نیازمند تغییر است/ به موضوع ارجاع کار در نظام مهندسی ورود می کنم آذربایجان شرقی نیازمند پروژه های بنیادی است / ضرورت اتصال ایستگاه راه آهن خاوران به ایستگاه تبریز/ ماده ۲۷ باطل نشده است نحوه فشار صفحه عربستان به ایران و ترکیه تفاوت دارد / شاید انفجار هسته ای قوی بتواند گسلی را فعال کند وقوع زلزله در خوی کاملا طبیعی است / وقوع انفجار شایعه است اجرای پروژه های عمرانی در تبریز با پیوست فرهنگی و بر اساس نیاز مردم/ نگرانی در مورد پروژه شهید فروزنده وجود ندارد اجرای۱۰۰ پروژه گردشگری با سرمایه گذاری ۲۶ هزار میلیاردی بخش خصوصی در آذربایجان شرقی رانت اطلاعاتی، گلوگاه فساد نظام مهندسی آذربایجان شرقی / ایراد سامانه ” تندیس” کاملا محرز است
  یادداشت
ازپوشه های خالی   تا  چلوکباب عالی! نان جداگرهای لرزه ای در تبریز برای کیست؟! موثرترین و پربحث ترین چهره های حوزه شهرو ساختمان آذربایجان شرقی در سال ۱۴۰۱ آیا اعضای شورای شهر تبریز خبرنگار گریزند؟! چه کسی برای عضویت در شورای انتظامی نظام مهندسی مناسب است؟ ایستادگی رمز موفقیت ” سازه خبر” ” سازه خبر” ۶ ساله شد برگزاری انتخابات گروه های تخصصی نظام مهندسی آذربایجان شرقی در هاله ای ابهام! زلزله خوی و یک سوال از نظام مهندسی ساختمان! حواسمان هست که نمک نمی پاشید
  جدید ترین اخبار
فعالیت سامانه بارشی در ۱۰ استان تشدید می‌شود تداوم بارش‌ها در ۱۴ استان کشور کاهش پنج تا ۱۰ درجه‌ای دما در آذربایجان‌شرقی ورود سامانه بارشی به کشور آسمان صاف و آفتابی در بیشتر مناطق کشور تا سه‌شنبه افزایش دما تا ۱۵ درجه در برخی نقاط کشور‌ وزش باد شدید برای بیشتر مناطق کشور سامانه بارشی از فردا وارد کشور می‌شود سامانه بارشی جدیدی از جمعه وارد کشور می‌شود ورود سامانه بارشی جدید از ۳۱ فروردین‌ به کشور

 

 

 

 

 

 

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir