میراث فرهنگی | پایگاه سازه خبر
پنج شنبه, ۱۱ خرداد , ۱۴۰۲ | Thursday, 1 June , 2023
 میراث فرهنگی

وزارت میراث فرهنگی اعتبار تکمیل جاده تخت‌سلیمان – تکاب را تامین می کند

 وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: برای تکمیل جاده مجموعه تاریخی جهانی تخت‌سلیمان تکاب اعتباراتی توسط وزارتخانه اختصاص می‌یابد چون موقعیت جهانی فوق‌العاده و متنوعی دارد و می‌تواند گردشگران بسیاری را به خود جلب کند.

واگذاری ۲ مکان تاریخی در آذربایجان شرقی به بخش خصوصی

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از واگذاری ۲ مکان تاریخی در این استان به بخش خصوصی به منظور بهره برداری در راستای جذب گردشگر خبر داد .

اختصاص وام «مرمت و مقاوم‌سازی» در بافت‌های تاریخی

در توافق وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و وزارت راه و شهرسازی مقرر شد: به میزان ۸۰ درصد مبلغ تسهیلات نوسازی محدوده‌های “هدف بازآفرینی شهری و قانون جهش مسکن” به مرمت و مقاوم‌سازی بناهای موجود در بافت‌های تاریخی کشور اختصاص یابد.

مدیرکل میراث‌ فرهنگی و گردشگری استان خبر داد:

اقامت یک میلیون و ۵۲۰ هزار مسافر در آذربایجان شرقی

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی آذربایجان شرقی با بیان اینکه اقامت و اسکان مسافران در آذربایجان شرقی تا به امروز یک میلیون و ۵۱۹ هزار و ۲۱۸ نفر است، اعلام کرد: میزان اقامت گردشگران و مسافران نوروز در تعطیلات نوروزی امسال نسبت به مدت مشابه پارسال یازده درصد افزایش داشته است.

معاون میراث‌ فرهنگی آذربایجان شرقی:

تخریب دیوار کنسولگری سابق آلمان در تبریز قابل قبول نیست

دیوار کنسولگری سابق آلمان در تبریز در جریان مسیرگشایی یک خیابان درحالی تخریب شد که معاون میراث‌ فرهنگی آذربایجان شرقی می‌گوید: این اقدام بدون استعلام و اطلاع انجام شده است.

نگرانی از آسیب فرونشست زمین به میراث‌فرهنگی

 قائم مقام وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: فرونشست زمین پدیده بسیار نگران کننده‌ای برای آثار میراث‌فرهنگی است و تبدیل به دغدغه ما شده است.

اسکان ۳۷۷ هزار و ۶۵۵ گردشگر در مراکز اقامتی آذربایجان شرقی

معاون گردشگری مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی گفت: در اولین روزهای تعطیلات نوروزی ۳۷۷ هزار و ۶۵۵ گردشگر در مراکز اقامتی استان اسکان یافتند.

سرمایه گذاری ۴۳۲ میلیارد تومانی برای ساخت مراکز اقامتی و گردشگری در آذربایجان شرقی

معاون سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌شرقی گفت: ۴۳۲ میلیارد تومان برای ساخت مراکز اقامتی، خدماتی، گردشگری و تفریحی در این استان سرمایه گذاری می‌شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان شرقی خبر داد:

آماده سازی ۳۰ هزار تخت برای اسکان مسافران نوروزی در آذربایجان شرقی

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان شرقی با اشاره به اتخاذ تمهیدات لازم برای تسهیل سفرهای نوروزی در استان، از تخصیص ۴۰۷ هزار صندلی برای جابجایی مسافران نوروزی خبرداد.

وزیر میراث فرهنگی:

وزارت میراث فرهنگی طرفدار تعطیلی پنجشنبه‌ها است

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: معتقدیم اگر پنجشنبه‌ها تعطیل شود کمک قابل توجهی به حوزه گردشگری خواهد شد.

جاذبه‌های تاریخی تبریز در شانگهای معرفی می‌شود

رییس موزه هنرهای کلکسیونی شانگهای چین گفت: در راستای همکاری های فرهنگی بین جمهوری اسلامی ایران و چین جاذبه های تاریخی تبریز در این شهر معرفی می‌شود.

آغاز مرمت طاق فروریخته درب قدیمی سرخاب تبریز

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی آغاز مرمت طاق فروریخته درب قدیمی سرخاب خبر داد.

شهرهای پرمسافر و جایگزین برای تعطیلات نوروز اعلام شد

دبیر ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر شهرهای مکمل و جایگزین برای سفرهای نوروز ۱۴۰۲ را در استان‌های مختلف اعلام کرد.

تصاویر | بازدید استاندار آذربایجان شرقی از محله سرخاب تبریز

عابدین خرم استاندار آذربایجان شرقی به همراه احمد حمزه زاده مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان و یعقوب هوشیار شهردار تبریز از محله سرخاب این شهر بازدید کرده و از نزدیک مسائل و مشکلات  مردم ساکن در این منطقه را مشاهده نمود.

احیا و ساماندهی میدان صاحب الامر توسط شهرداری تبریز

شهردار تبریز یکی از آرزوهای دیرینه مردم تبریز را ساماندهی و احیای میدان صاحب الامر عنوان کرد و گفت: در این خصوص با آقای استاندار صحبت کرده‌ایم که در اجرای این پروژه دولت نیز پیشقدم باشد اما به خاطر محدویت بودجه دولتی و تعلل آن، شهرداری قصد دارد این کار را انجام دهد.

اعلام آمادگی شهرداری تبریز برای کمک به افزایش ساعت فعالیت بازار تاریخی تبریز

شهردار تبریز با تاکید بر برنامه‌ریزی مدیریت شهری بر حل معضل ترافیک هسته مرکزی شهر، گفت: سال آینده ترافیک پل قاری باید به صورت جدی مورد توجه مدیران منطقه قرار گیرد.

خسارت ۸۰ میلیارد ریالی زلزله به ابنیه تاریخی خوی

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوی با اشاره به وقوع زمین لرزه ۵.۴ ریشتری چهارشنبه هفته گذشته و پس لرزه‌های زیاد آن گفت: بر اثر این حوادث، ۸۰ میلیارد ریال خسارت به ابنیه تاریخی شهرستان وارد شده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری آذربایجان شرقی در گفتگوی اختصاصی با ” سازه خبر”:

اجرای۱۰۰ پروژه گردشگری با سرمایه گذاری ۲۶ هزار میلیاردی بخش خصوصی در آذربایجان شرقی

دکتر احمد حمزه زاده، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌شرقی میزبان مدیرمسئول و اعضای هیئت تحریریه” سازه خبر” نخستین و پربازدیدترین رسانه حوزه شهری شمالغرب کشور بود و به سوالات خبرنگاران این رسانه دیجیتال در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری پاسخ داد.

تصاویر | مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری آذربایجان شرقی میزبان ” سازه خبر”

دکتر احمد حمزه زاده، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌شرقی میزبان مهندس سید حسین هاشمی مدیرمسئول و اعضای هیئت تحریریه” سازه خبر” نخستین و پربازدیدترین رسانه حوزه شهری شمالغرب کشور بود و به سوالات خبرنگاران این رسانه دیجیتال در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری پاسخ داد.

اختصاص ۸ هزار میلیارد تومان برای تملک بافت‌های تاریخی

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: هشت هزار میلیارد تومان برای تملک بافت‌های تاریخی کشور در بودجه سال آینده اختصاص داده شد که این مقدار با توجه به منابع درآمدی دولت هزینه بالایی است.

فرماندار تبریز تاکید کرد:

ضرورت رسیدگی به مشکلات و اجرای طرح ایمنی بازار بزرگ تبریز

فرماندار شهرستان تبریز بر سامان‌دهی کابل‌های برق و سیستم گرمایشی بازار تاریخی تبریز تاکید کرد و گفت: بایستی تمامی دستگاه های تخصصی و اجرایی با همراهی و همکاری شرکت مشاور یک تصمیم تخصصی و قابل اجرا برای حل مشکل گرمایش بازار تبریز ارایه دهند. به گزارش ایرنا، علی جعفری آذر در جلسه رسیدگی به مشکلات […]

شناسایی بیش از ۱۰۰ نقطه گردشگری جدید در کشور

مدیر کل توسعه گردشگری داخلی گفت: بیش از ۱۰۰ نقطه گردشگری جدید در کشور شناسایی شده اما در مرحله اول، قرار است ۱۰ نقطه برای اعزام تسهیل‌گران تعیین شود.

معرفی مدیرکل میراث‌فرهنگی آذربایجان غربی

مرتضی صفری به عنوان مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی معرفی شد.

انتقاد به انتصاب نواداد در میراث فرهنگی آذربایجان شرقی!

وحید نواداد به عنوان سرپرست جدید معاونت میراث‌فرهنگی آذربایجان شرقی منصوب شد و جمعی از فعالان حوزه میراث فرهنگی، آثار تاریخی و گردشگری آذربایجان شرقی با صدور نامه ای سرگشاده به استاندار آذربایجان شرقی به این انتصاب مسئله دار در اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و‌گردشگری استان انتقاد کردند.

معرفی ظرفیت‌های گردشگری آذربایجان‌شرقی در ترکیه

 مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی آذربایجان‌ شرقی از معرفی ظرفیت‌های استان در این حوزه در نمایشگاه گردشگری وان ترکیه خبر داد.

  گزارش
خاک‌خوری ۳۰ ساله اصلاح قانون کنترل و نظارت ساختمان بانک‌ها به جای مسکن «مال‌» می‌سازند برترین دانشگاه‌های جهان در رشته “معماری” تخمین وقوع احتمالی زلزله/هوش مصنوعی و نقش حیوانات نهضت ملی مسکن در انتظار وام بانکی رتبه ششم آذربایجان شرقی در تعداد شرکت های دانش بنیان کشور تشریح چالش‌ها و الزامات حکمرانی شهروندی در آذربایجان شرقی مروری بر تجربه کشورهای دنیا و ایران در مالیات بر خانه های خالی جزئیات وام ۴ میلیارد تومانی مسکن جوانان اجباری شدن کد رهگیری معاملات مسکن از امسال
  مصاحبه
پروژه های انسان محور در تبریز اجرا می شود/ جوسازی علیه شهردار به نفع شهر نیست /ضرورت تقویت صنعت گردشگری با جذب سرمایه گذار خط ۲ مترو تبریز با فاینانس ۴۲۰ میلیون یورویی تکمیل می شود پارک علم و فناوری باید چالش محور و مساله محور اداره شود / عقب ماندگی ها باید جبران شود اتصال ایستگاه خاوران به ایستگاه تبریز با تهاتر نفت / طرح پیاده راه جمهوری نیازمند تغییر است/ به موضوع ارجاع کار در نظام مهندسی ورود می کنم آذربایجان شرقی نیازمند پروژه های بنیادی است / ضرورت اتصال ایستگاه راه آهن خاوران به ایستگاه تبریز/ ماده ۲۷ باطل نشده است نحوه فشار صفحه عربستان به ایران و ترکیه تفاوت دارد / شاید انفجار هسته ای قوی بتواند گسلی را فعال کند وقوع زلزله در خوی کاملا طبیعی است / وقوع انفجار شایعه است اجرای پروژه های عمرانی در تبریز با پیوست فرهنگی و بر اساس نیاز مردم/ نگرانی در مورد پروژه شهید فروزنده وجود ندارد اجرای۱۰۰ پروژه گردشگری با سرمایه گذاری ۲۶ هزار میلیاردی بخش خصوصی در آذربایجان شرقی رانت اطلاعاتی، گلوگاه فساد نظام مهندسی آذربایجان شرقی / ایراد سامانه ” تندیس” کاملا محرز است
  یادداشت
ازپوشه های خالی   تا  چلوکباب عالی! نان جداگرهای لرزه ای در تبریز برای کیست؟! موثرترین و پربحث ترین چهره های حوزه شهرو ساختمان آذربایجان شرقی در سال ۱۴۰۱ آیا اعضای شورای شهر تبریز خبرنگار گریزند؟! چه کسی برای عضویت در شورای انتظامی نظام مهندسی مناسب است؟ ایستادگی رمز موفقیت ” سازه خبر” ” سازه خبر” ۶ ساله شد برگزاری انتخابات گروه های تخصصی نظام مهندسی آذربایجان شرقی در هاله ای ابهام! زلزله خوی و یک سوال از نظام مهندسی ساختمان! حواسمان هست که نمک نمی پاشید
  جدید ترین اخبار
وزارت میراث فرهنگی اعتبار تکمیل جاده تخت‌سلیمان – تکاب را تامین می کند واگذاری ۲ مکان تاریخی در آذربایجان شرقی به بخش خصوصی اختصاص وام «مرمت و مقاوم‌سازی» در بافت‌های تاریخی اقامت یک میلیون و ۵۲۰ هزار مسافر در آذربایجان شرقی تخریب دیوار کنسولگری سابق آلمان در تبریز قابل قبول نیست نگرانی از آسیب فرونشست زمین به میراث‌فرهنگی اسکان ۳۷۷ هزار و ۶۵۵ گردشگر در مراکز اقامتی آذربایجان شرقی سرمایه گذاری ۴۳۲ میلیارد تومانی برای ساخت مراکز اقامتی و گردشگری در آذربایجان شرقی آماده سازی ۳۰ هزار تخت برای اسکان مسافران نوروزی در آذربایجان شرقی وزارت میراث فرهنگی طرفدار تعطیلی پنجشنبه‌ها است

 

 

 

 

 

 

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir