صفحه نخست | پایگاه سازه خبر
یکشنبه, ۵ خرداد , ۱۳۹۸ | Sunday, 26 May , 2019
 صفحه نخست

رئیس کمیسیون عمران مجلس:

تعیین دستوری سقف قیمت در بازار مسکن نتیجه‌بخش نیست

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت:‌ در بلندمدت اقداماتی مانند تعیین سقف قیمت برای بازار مسکن نتیجه بخش نخواهد بود و حتی شاید اثرات منفی به دنبال داشته باشد، اما این روش ها در کوتاه مدت اثرات مثبت خواهد داشت.

شهردار تبریز:

پروژه مسیر خط آهن میانه – بستان آباد – تبریز مشکل ساختار دارد

شهردار تبریز گفت: شورای اسلامی تبریز باید روی موارد پروژه مسیر خط آهن میانه – بستان آباد – تبریز اصرار کند تا لطمه ای به توسعه شهری تبریز وارد نشود.

شهردار منطقه۴ تبریز:

اقدامات مرمت آثار تاریخی در حال اجراست

شهردار منطقه۴ تبریز با اشاره به ظرفیت‌های تاریخی این منطقه، اظهار کرد: بخشی از اقدامات عمرانی منطقه۴ در دو سال گذشته، معطوف مرمت و احیای آثار تاریخی شده ‌است.

بانک مسکن اعلام کرد:

پرداخت بیش از ۱۹۲ هزار تسهیلات برای خرید مسکن مهر در آذربایجان شرقی

رییس اداره کل روابط عمومی بانک مسکن از پرداخت ۳ میلیون و ۱۰۲ هزار و ۷۷۷ فقره تسهیلات به واحدهای طرح مسکن از ابتدای اجرای طرح تا پایان فروردین ماه سال جاری خبر داد.

اعتبار هزینه‌ای و عمرانی سال ۹۸ اردبیل ابلاغ شد

معاون برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: اعتبار هزینه‌ای و عمرانی سال ۹۸ استان اردبیل ابلاغ شد.

تورم مسکن کاهش یافت

گزارش مرکز آمار ایران و بررسی‌های میدانی از دفاتر املاک نشان می‌دهد که سرعت رشد ماهیانه قیمت مسکن در اردیبهشت ماه به کمتر از یک درصد رسیده است.

۵ راهکار پیشنهادی تنظیم اجاره‌بها تقدیم وزیر راه شد

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با اشاره به اینکه ۵ راهکار برای تنظیم بازار اجاره‌بها به وزیر راه و شهرسازی ارائه شده است، گفت: راهکارهای کوتاه‌مدت و بلندمدت برای متعادل کردن اجاره‌بها پیش‌بینی شده است.

ساعات کاری ناوگان اتوبوسرانی تبریز افزایش یافت

ساعات کاری ناوگان اتوبوسرانی تبریز و حومه به منظور استفاده بیشتر شهروندان از ناوگان حمل و نقل عمومی افزایش یافت.

ناوگان اتوبوسرانی در ۲۱ رمضان تعطیل است

خدمات رسانی ناوگان اتوبوسرانی تبریز و حومه در کلیه خطوط شهری و حومه در روز ۲۱ رمضان تعطیل است.

بانک اطلاعاتی مدیریت پسماند در تبریز تهیه می شود

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز از تهیه بانک اطلاعاتی از داده های مکانی و آماری مدیریت پسماند تبریز در محیط GIS خبر داد.

امکان تردد از اتوبان پاسداران به بارنج و کوی ولی‌عصر تبریز فراهم می شود

با شروع فاز نهایی مسیرگشایی ۲۴ متری فرشته جنوبی، تردد از اتوبان پاسداران به بارنج و کوی ولی عصر ممکن می شود.

شهردار تبریز تاکید کرد:

ضرورت نصب سنسورهای اعلان حریق در بازار تبریز

شهردار تبریز از ضرورت نصب سنسورهای اعلان حریق مخابراتی در بازار تاریخی تبریز سخن گفت و خواستار همکاری شرکت مخابرات و میراث فرهنگی استان برای تحقق این امر شد.

گزارش

عقب‌نشینی از تعیین سقف اجاره‌بها/وزارت راه:فقط شاخص ارائه می‌دهیم

مدیرکل اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: کنترل دستوری و تعیین سقف اجباری برای اجاره بها به هیچ عنوان راهکار مناسبی برای ساماندهی بازار اجاره مسکن نیست.

معاون وزیر راه و شهرسازی:

خلحال قابلیت احداث فرودگاه کوچک را دارد / باید فکری برای جایگزینی محور خلخال – پونل شود

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری و طبیعی جنوب استان اردبیل گفت: در این زمینه شهرستان خلخال قابلیت پیش‌بینی فرودگاه کوچک برای هواپیماهای کوتاه برد را دارد.

عملیات اجرایی آزادراه بازرگان_مرند امروز آغاز شد

با حضور رئیس جمهور عملیات اجرایی آزاد راه بازرگان – مرند به صورت ویدئو کنفرانس آغاز شد.

کاهش یک میلیون نفری مسافران هوایی در ۹۷

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی از کاهش ۲۰ درصدی تعداد مسافران هوایی در سال ۹۷ خبر داد و گفت: سال ۹۷ حدود ۴ میلیون ایرانی با هواپیما از کشور خارج شدند.

معاون استاندار آذربایجان شرقی عنوان کرد:

دست‌فروشان عامل ایجاد و کندی ترافیک در تبریز

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌ شرقی با اشاره به اینکه اصلاح يا حذف نقاط حادثه‌خيز تاثير بسزايي در ارتقاي ايمنی و کاهش حوادث ترافيکی دارد، گفت: توجه به بافت فرهنگی مناطق در ایجاد راهکارهای ترافیکی ضروری است.

قطار تهران _آنکارا راه اندازی می شود

مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران گفت:مشکلات ایستگاه راه آهن میاندوآب به زودی حل می شود.

شهردار اردبیل عنوان کرد:

پرداخت دیون شهرداری اردبیل با فروش اموال غیرمنقول

شهردار اردبیل گفت: تلاش می‌کنیم تا با فروش قسمتی از اموال غیرمنقول شهرداری اعم از زمین و واحدهای مسکونی و تجاری دیون بانکی خود را تسویه حساب کنیم. 

شهردار منطقه ۸ تبریز:

پس از آواربرداری، میراث فرهنگی “ایکی قاپلی لار” را برای مرمت تحویل می گیرد

شهردار منطقه ۸ تبریز از آغاز عملیات آواربرداری سرای ایکی قاپیلی بازار تاریخی تبریز که اخیرا دچار آتش سوزی شده بود خبر داد.

پیشنهاد محققان برای افزایش تاب‌آوری شهرها در برابر مخاطرات طبیعی

استاد پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله با تاکید بر اینکه تمدن ایرانی یک تمدن تاب‌آور بوده است، گفت: برای برخورد با مخاطرات طبیعی پیشنهاد می‌شود که بنیاد علوم در این حوزه ایجاد شود.

چرا هر ساختمان به یک برچسب مصرف بهینه انرژی نیاز دارد؟

عضو هیات علمی گروه توسعه پایدار شهری و منطقه‌ای جهاد دانشگاهی خراسان رضوی گفت: ساختمان‌ها را باید طوری بسازیم که کمتر هدررفت انرژی داشته باشند و چیدمان ساختمان‌ها در کنار هم باید به گونه‌ای باشد که اصول بهره‌وری انرژی (Energy saving) رعایت شود.

١٢ محور جاده ای کشور مسدود است

مدیر مرکز مدیریت راه‌های کشور اسامی محورهای مسدود شریانی و آخرین وضعیت جوی و ترافیکی محورهای شمالی کشور را تشریح کرد.

ثبت‌نام طرح نوسازی ۱۰ هزار دستگاه تاکسی فرسوده آغاز شد

مالکان خودروهای تاکسی فرسوده می توانند با استفاده از طرح ملی نوسازی تاکسی های فرسوده در سال ۹۸ جهت تعویض خودروی خود اقدام کنند.

پرونده مسکن مهر در ۵ استان بسته می‌شود

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر گفت: ۵ استان برای برگزاری اختتامیه پروژه مسکن مهر آمادگی دارند.

  گزارش
عقب‌نشینی از تعیین سقف اجاره‌بها/وزارت راه:فقط شاخص ارائه می‌دهیم پیشنهادات شگفت انگیز برای بازسازی کلیسای نوتردام+ تصاویر نسخه‌پیچی غلط برای مسکن/تشدید شکاف طبقاتی نتیجه وام شناور خرید ۱۲ استان کشور با زلزله‌های بزرگتر از ۳ لرزیدند استراتژی های آمریکایی برای مقابله با تغییرات زیست محیطی در شهرها + تصاویر معمار هرم موزه لوور درگذشت معرفی۱۰ شغل برتر برای فارغ التحصیلان / خبری از عمران و معماری نیست! سریعترین قطار جهان رونمایی شد ارزیابی بازار مسکن بعد از بازگشت قیمت به آگهی‌ها سیاستی که بازارمسکن راویران کرد/ غفلت از مالیات برای مهار سوداگری
  مصاحبه
“میدان چایی” ناجی تبریز در برابر سیل/ آبهای سطحی مشکل اساسی تبریز است منتقدان دستاوردهای بنده را به نام خود زدند / شهرداری تبریز انتظارات را پایین آورده است برخورد قاطع با اهمال در شهرداری /شهرداری ها به پیشگیری از ساخت ساز غیر مجاز توجهی ندارند بهرام چاووشی روسای ادوار نظام مهندسی آذربایجان شرقی را به مناظره دعوت کرد استحکام بنا عامل محرومیت مهندسان / اکثر پیمانکاران عمرانی آذربایجان شرقی ورشکست شده اند رئیس نظام مهندسی باید مجری مصوبات هیئت مدیره باشد / ضرورت توجه بیشتر به قانون در نظام مهندسی بروکراسی در نظام مهندسی باید کاهش یابد / رئیس نظام مهندسی باید تمام وقت خود را وقف سازمان نماید مسکن مهر سهم ۱۷ میلیون ایرانی از سفره انقلاب بود/ جانمایی مسکن مهر در دوره آخوندی در دهه ۷۰ انجام شده بود نگاه شهرداری تبریز به تمام نقاط شهر یکسان نیست / چالش های نظام مهندسی با برنامه ریزی حل می شود/ پرورش مهندس متعهد دغدغه بسیج مهندسی مهندسان به افراد پاکدست، حرفه ای و با سابقه رای دهند
  یادداشت
چرا ارومیه از پرداخت عوارض معاف است ولی تبریز نه؟! هیچ نامی بی‌حقیقت دیده‌ای؟ دماوند خاموش است رفع مشکل مسکن در گرو حل مسایل کلان اقتصادی مسکن کلید “رونق تولید” پاسخ به سه سؤال درباره رابطه رونق تولید و معیشت مردم صرفه‌جویی سالانه ۱۹ هزار میلیارد تومان با اجرای مبحث ۱۹ ساختمان سازه خبر دو ساله شد لزوم نگاه تحقیقاتی به پروژه‌­های اجرایی حوزه نگهداری راه گذر از تحریم ها با ظرفیت منطقه آزاد ارس
  جدید ترین اخبار
تعیین دستوری سقف قیمت در بازار مسکن نتیجه‌بخش نیست پروژه مسیر خط آهن میانه – بستان آباد – تبریز مشکل ساختار دارد اقدامات مرمت آثار تاریخی در حال اجراست پرداخت بیش از ۱۹۲ هزار تسهیلات برای خرید مسکن مهر در آذربایجان شرقی اعتبار هزینه‌ای و عمرانی سال ۹۸ اردبیل ابلاغ شد تورم مسکن کاهش یافت ۵ راهکار پیشنهادی تنظیم اجاره‌بها تقدیم وزیر راه شد ساعات کاری ناوگان اتوبوسرانی تبریز افزایش یافت ناوگان اتوبوسرانی در ۲۱ رمضان تعطیل است بانک اطلاعاتی مدیریت پسماند در تبریز تهیه می شود

 

 

 

 

 

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir