یادداشت | پایگاه سازه خبر
شنبه, ۱۱ آذر , ۱۴۰۲ | Saturday, 2 December , 2023
 یادداشت

یادداشت

نکات جالب توجه در نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی!

هیئت رئیسه جدید سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی در سال سوم دوره نهم انتخاب شدند و حال در این یادداشت به نکات جالب توجه موجود در این سازمان اشاره می شود.

یادداشت

پل دریاچه ارومیه در حال تخریب است؟!

پروژه میان گذر دریاچه ارومیه  که نزدیک دو دهه است ساخته شده اگر در نگهداری آن تدابیر مهندسی لحاظ نگردد شاهد فاجعه ای دیگر خواهیم بود.

ساخت و ساز غیر مجاز درکدام مناطق تبریز بیشتر است؟

یکی از اصلی ترین پیامدهای افزایش قیمت مسکن، افزایش میزان ساخت و ساز غیرمجاز در شهرهاست که کلانشهر تبریز نیز از این قاعده مستثنی نبوده و روز به روز بر میزان ساخت و سازهای غیر محاز در مناطق مختلف تبریز افزوده می شود.

یادداشت اختصاصی “سازه خبر”

آخرین گمانه زنی ها در خصوص انتخاب هیئت رئیسه نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی

شنبه هفته آینده رئیس و اعضای هیئت رئیسه سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی توسط اعضای هیئت مدیره این سازمان انتخاب می شوند.

یادداشت اختصاصی “سازه خبر”

بررسی گزینه های ریاست نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی در سال سوم

در حالیکه حدود چند هفته به انتخاب رئیس و اعضای هیئت رئیسه سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی برای سال سوم  و آخر دور نهم باقی مانده است، بازار گمانه زنی ها در خصوص انتخاب هیئت رئیسه و علی الخصوص رئیس این سازمان داغ است.

آیا مشکل ساختمان نظام مهندسی آذربایجان شرقی حل می شود؟!

یعقوب هوشیار شهردار تبریز به دیدار رئیس و اعضای هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی رفت.

یادداشت سردبیر

تبریز و مدارسی که آب رفتند!

بررسی تاریخ تبریز نشان می دهد که این شهر طی ۱۰۰ سال گذشته دارای مدارس متعددی بوده است که حداقل مساحت آنها هزار متر مربع بوده و در موارد بسیاری نیز مدارسی در این شهر احداث شده است که مساحت آنها تا ۴هزار متر مربع نیز رسیده است.

یادداشت سردبیر

احداث مجتمع تجاری در میدان ساعت تبریز بازآفرینی شهری نیست!

مدیرعامل سازمان عمران و باز آفرینی شهری شهرداری تبریز اخیرا در گفتگویی از احداث مجتمع خدماتی تجاری میدان ساعت تبریز با معماری تاریخی تبریز قدیم برای بازآفرینی بافت قدیمی مرکز شهر و با هدف بازپیرایی منظر قدیمی میدان ساعت تبریز خبر داده بود، آنچه که در این میان حساسیت برانگیز شد موضوع احداث مجتمع تجاری […]

“سازه خبر” رسانه برگزیده رویداد رسانه ای ” تبریز نگار” شد

با برگزاری مراسم اختتامیه رویداد رسانه ای ” تبریز نگار” پایگاه خبری ” سازه خبر” به عنوان یکی از رسانه های برگزیده این رویداد انتخاب شد.

یادداشت سازه خبر

مسئولان می روند، خبرنگاران هستند!

دوره فعالیت مسئولان تمام می شود ولی خبرنگاران همچنان هستند و به کار خود ادامه دهند.

یادداشت

ازپوشه های خالی   تا  چلوکباب عالی!

اپیزود اول : پوشه های خالی چندروز پیش برحسب اتفاق در اتاق یکی از کارمندان مشغول صحبت با همکاری بودم که ناخواسته منوجه شدم این کارمند محترم ازبین پرونده های درجریان یک سری پوشه های اضافی را که به نوعی دور انداخته میشود جدا کرده  جمع میکند و  پوشه هارا بر روی کمد مدارک می […]

یادداشت

نان جداگرهای لرزه ای در تبریز برای کیست؟!

بیش از یک دهه است که نام سیستم جداگرهای لرزه ای در تبریز به گوش می رسد ولی در عمل اتفاق خاصی مشاهده نمی شود.

به انتخاب سردبیر پایگاه “سازه خبر” صورت گرفت

موثرترین و پربحث ترین چهره های حوزه شهرو ساختمان آذربایجان شرقی در سال ۱۴۰۱

موثرترین و پربحث ترین چهره های حوزه شهر، راه و ساختمان آذربایجان شرقی در سال ۱۴۰۱ توسط سید حسین هاشمی سردبیر پایگاه “سازه خبر” انتخاب و معرفی شدند.

یادداشت

آیا اعضای شورای شهر تبریز خبرنگار گریزند؟!

برخورد عضو شورای اسلامی شهر تبریز با یکی از خبرنگاران  رسانه های این شهر در صحن شورا این سوال را به اذهان متبادر کرد که آیا اعضای شورای شهر تبریز خبرنگار گریزند؟!

یادداشت

چه کسی برای عضویت در شورای انتظامی نظام مهندسی مناسب است؟

شورای انتظامی مرجع رسيدگی به شکايات ودعاوی اشخاص حقيقی وحقوقی درخصوص تخلفات حرفه ای، انضباطی و انتظامی مهندسان وکاردانهای فنی عضو نظام مهندسی استان ها و يا دارندگان پروانه اشتغال می باشد .

یادداشت

ایستادگی رمز موفقیت ” سازه خبر”

ایستادگی و ممارست رمز موفقیت ” سازه خبر” است.

” سازه خبر” ۶ ساله شد

” سازه خبر” رسانه توسعه و آبادانی، نخستین و پربازدیدترین رسانه حوزه شهری، راه و ساختمان شمالغرب کشور ۶ ساله شد.

یادداشت

برگزاری انتخابات گروه های تخصصی نظام مهندسی آذربایجان شرقی در هاله ای ابهام!

برگزاری انتخابات گروه های تخصصی سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی در هاله ای ابهام قرار دارد.

یادداشت

زلزله خوی و یک سوال از نظام مهندسی ساختمان!

زلزله ۵.۹ ریشتری خوی را لرزاند و به ۳۵۰۰ واحد مسکونی بین ۲۰ تا ۸۰ درصد خسارت وارد شد.

یادداشت

حواسمان هست که نمک نمی پاشید

آسمان تبریز که طی روزها و هفته‌های اخیر، برای گروه‌های حساس ناسالم بود، بعد از بارش برف، یکی دو روز است که صاف شده و البته معلوم نیست تا چند روز دیگر این هوای تمیز باشد و یا نباشد.

یادداشت

” بازآفرینی شهری” راهکار رهایی از مشکلات ناشی از توسعه  سریع شهرنشینی

توسعه سریع شهرنشینی، تأثیرات قابل توجهی بر هسته‌های قدیمی و تاریخی شهرها گذاشته است. به عبارت دیگر این پهنه‌ها در مقایسه با سایر پهنه‌های شهر به بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری تبدیل شدند و مهم‌ترین عامل تأثیرگذار در متروکه شدن آن‌ها عامل اقتصادی است که موجب شده این بافت‌ها از فرایند توسعه عقب بیفتند و […]

یادداشت اختصاصی سازه خبر

کدام کاندیدا شانس بیشتری برای بازرسی نظام مهندسی آذربایجان شرقی دارد؟

نوبت دوم مجمع عمومی فوق العاده سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی دوشنبه ۵ دی ۱۴۰۱ در مجتمع پتروشیمی تبریز برگزار می شود و انتخاب بازرسان سازمان(اصلی و علی البدل) نیز در این مجمع صورت خواهد گرفت.

چرخ فناوری در صنعت مسکن به حرکت در می‌آید؟

وزیر جدید راه و شهرسازی می‌خواهد فناوری بخش مسکن ارتقا پیدا کند؛ سازندگان اما از نبود ارتباط کافی بین دانشگاه و طرح‌های ساختمانی سخن می‌گویند. البته سرپرست مرکز تحقیقات مسکن قول داده که ارتباط بین نخبگان و دستگاه‌های اجرایی برقرار شود.

یادداشت

آیا خبر تولید خودروی دانش بنیان در تبریز سنگ بزرگ بود؟!

رئیس وقت پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی ابتدای امسال از طراحی و ساخت نخستین خودروی دانش بنیان در تبریز خبر داده بود.

سهم خانه‌های خالی از مالیات چقدر است؟

آخرین آمار درمورد مالیات وصول شده از منابع مختلف نشان می‌دهد که میزان مالیات دریافتی از مالکان خانه‌های خالی در هشت ماه سال جاری نسبت به هفت ماه سال جاری افزایش چندانی نداشته اما نسبت به شش ماه نخست سال ۱۴۰۱ حدود سه برابر شده است.

  گزارش
ساخت و ساز غیر مجاز در تبریز، از ضعف در نظارت تا خلاء قانون! راهکار وصول شارژ ساختمان از راه قانونی سرگردانی آب‌ در خیابان‌های ارومیه! ترفندهای ناتمام سایپا و ایران‌خودرو برای گران‌فروشی! تحلیل رفتار ترافیکی در خیابان های تبریز! روزه سکوت شورای عالی شهرسازی و معماری/ ۸ میلیون مستاجر، منتظر خانه تحول تکنولوژیک در ساخت پل‌های شهری تبریز نوسازی مسکن با کاهش هزینه‌های بالاسری دیوارکشی بورس برای اجرای نهضت ملی مسکن! «مدیریت یکپارچه معدن تا مسکن»، راهکار کاهش قیمت تمام شده ساختمان
  مصاحبه
احداث مجتمع تجاری در میدان ساعت از نظر ترافیکی درست نیست / نارضایتی مردم از آذرپارک بحق است استادیوم یادگارامام (ره) با تصویب هیئت وزیران به شهرداری تبریز واگذار می شود / بهسازی استادیوم باغشمال موافقت مشروط با راه اندازی پردیس رسانه در تبریز! نقش تاثیرگذار هواشناسی در شهرسازی و مسیرگشایی ها برای جذب نخبگان باید جذابیت ایجاد کرد ثبت نام بیش از ۲۹۴ هزار نفر در نهضت ملی مسکن آذربایجان شرقی پیشرفت مسکن سازی در آذربایجان شرقی نیازمند تعامل بیشتر دستگاه های مسئول است رویداد بین المللی “فضا و زمان” باعث احیا جایگاه تاریخی تبریز در دنیا می شود نقش استراتژیک ایران در جاده ابریشم غیرقابل انکار است برگزاری رویداد «فضا و زمان» یک حرکت تاثیرگذار بین المللی در تاریخ تبریز است
  یادداشت
نکات جالب توجه در نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی! پل دریاچه ارومیه در حال تخریب است؟! ساخت و ساز غیر مجاز درکدام مناطق تبریز بیشتر است؟ آخرین گمانه زنی ها در خصوص انتخاب هیئت رئیسه نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی بررسی گزینه های ریاست نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی در سال سوم آیا مشکل ساختمان نظام مهندسی آذربایجان شرقی حل می شود؟! تبریز و مدارسی که آب رفتند! احداث مجتمع تجاری در میدان ساعت تبریز بازآفرینی شهری نیست! “سازه خبر” رسانه برگزیده رویداد رسانه ای ” تبریز نگار” شد مسئولان می روند، خبرنگاران هستند!
  جدید ترین اخبار
نکات جالب توجه در نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی! پل دریاچه ارومیه در حال تخریب است؟! ساخت و ساز غیر مجاز درکدام مناطق تبریز بیشتر است؟ آخرین گمانه زنی ها در خصوص انتخاب هیئت رئیسه نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی بررسی گزینه های ریاست نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی در سال سوم آیا مشکل ساختمان نظام مهندسی آذربایجان شرقی حل می شود؟! تبریز و مدارسی که آب رفتند! احداث مجتمع تجاری در میدان ساعت تبریز بازآفرینی شهری نیست! “سازه خبر” رسانه برگزیده رویداد رسانه ای ” تبریز نگار” شد مسئولان می روند، خبرنگاران هستند!

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir