گزارش | پایگاه سازه خبر
یکشنبه, ۵ خرداد , ۱۳۹۸ | Sunday, 26 May , 2019
 گزارش

گزارش

عقب‌نشینی از تعیین سقف اجاره‌بها/وزارت راه:فقط شاخص ارائه می‌دهیم

مدیرکل اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: کنترل دستوری و تعیین سقف اجباری برای اجاره بها به هیچ عنوان راهکار مناسبی برای ساماندهی بازار اجاره مسکن نیست.

گزارش

پیشنهادات شگفت انگیز برای بازسازی کلیسای نوتردام+ تصاویر

همواره رخ داد فجایعی نظیر آتش سوزی اماکن تاریخی و یا تخریب و باز آفرینی این فضاها چالش های جدیدی برای طراحان و مردم عادی ایجاد می کند.

گزارش

نسخه‌پیچی غلط برای مسکن/تشدید شکاف طبقاتی نتیجه وام شناور خرید

کارشناسان معتقدند پرداخت تسهیلات مسکن به تناسب درآمد خانوارها و قدرت بازپرداخت آنها، جز تشدید شکاف طبقاتی میان اقشار مختلف جامعه نتیجه‌ای در بر نخواهد داشت.

گزارش

۱۲ استان کشور با زلزله‌های بزرگتر از ۳ لرزیدند

در هفته گذشته بزرگترین زلزله در ازگله استان کرمانشاه به ثبت رسید، ضمن آنکه استان فارس دو زلزله بزرگتر از ۴ را تجربه کرده است، علاوه بر آن ۱۰ استان با زلزله‌های بزرگتر از ۳ و کمتر از ۴ لرزیدند.

گزارش ترجمه

استراتژی های آمریکایی برای مقابله با تغییرات زیست محیطی در شهرها + تصاویر

غالبا چالش ها و دغدغه های بین المللی شیوه های طراحی ، بازآفرینی و سیاست گذاری را تحت تاثیر قرار می دهند. همه کارشناسان در صدد حل مساله و ارائه راهکارهای خلاقانه و بلند مدت برمی آیند و این با شعار «شهروندان زمین »  و شهروندان واقعی محقق می شود.

گزارش

معمار هرم موزه لوور درگذشت

«آی.ام. پی» به عنوان یکی از پرکارترین و برجسته‌ترین معماران قرن بیستم میلادی که طراحی هرم موزه لوور را نیز در کارنامه دارد، در سن ۱۰۲ سالگی درگذشت.

گزارش

معرفی۱۰ شغل برتر برای فارغ التحصیلان / خبری از عمران و معماری نیست!

نگاهی به متوسط حقوق فارغ التحصیلان کالج‌ها در آمریکا نشان می‌دهد بهترین مشاغل مرتبط با مشاغل مدیریتی و مالی است.

سریعترین قطار جهان رونمایی شد

ژاپن از سریعترین قطار جهان که سرعت آن به ۲۲۴ مایل در ساعت می رسد، رونمایی کرد.

گزارش

ارزیابی بازار مسکن بعد از بازگشت قیمت به آگهی‌ها

روز گذشته(شنبه، ۲۱ اردیبهشت) مجدداً شاهد بازگشت قیمت به آگهی‌های فروش مسکن و خودرو بودیم؛ در این شرایط آگهی‌های قرمز که از آن‌ها به عنوان مهم‌ترین عامل التهاب‌زا در بازار مسکن یاد می‌شد، باید به‌طور کامل حذف شود.

گزارش

سیاستی که بازارمسکن راویران کرد/ غفلت از مالیات برای مهار سوداگری

کارشناسان معتقدندسیاست‌ انقباضی ۶سال اخیر و فقدان ابزار مالیاتی برای مهار سوداگری در بازار مسکن،عامل رشد لجام‌گسیخته قیمت‌هاست ودر صورت برقراری مالیات بر عایدی سرمایه،حباب قیمت فروکش می کند.

گزارش ترجمه

طراحی به سبک مدرنیسم به روایت تاریخ چین+ تصاویر

‎امی کاندالگانوکار اخیرا از پروژه ای رونمایی کرد که بنوعی تجسمی مدرن از معابد تاریخی چین است.

گزارش

هشدار به خریداران مسکن: این خانه‌ها را نخرید!

عرضه برخی واحدهای مشکل‌دار که در گروه آپارتمان‌های نوساز و کلیدنخورده فایل می‌شوند، در ماه‌های اخیر به شکل محسوس افزایش یافته است.

گزارش ترجمه

”پلانیمال” های فدریکو بابینا+ تصاویر

فدریکو بابینا، هنرمند ایتالیایی، اخیرا مجموعه بسیار جالبی با عنوان Planimal” به نمایش گذاشته است.

گزارش

ثبت ۲۴ زمین‌لرزه بالای ۳ در ۱۰ استان کشور

در هفته گذشته از ۲۴ زمین لرزه ثبت شده ۳ و بالای ۳ ریشتر، ۸ مورد آن در استان فارس به ثبت رسید که از نظر فراوانی، این استان بیشترین زمین‌لرزه را تجربه کرده است.

گزارش

پرداخت وام ساخت مسکن، ۲برابر وام خرید/ تحولات بازار مسکن درسال۹۷

شبکه بانکی در سال گذشته حدود ۱۰۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات به بخش مسکن پرداخت کرد که ۴۶.۹ درصد آن وام ساخت و ۲۵.۱ درصد آن را وام خرید مسکن تشکیل داده است.

گزارش

روایت عباس آخوندی از سفر به تبریز، قم، اصفهان، نائین و کاشان

در این دوماه گذشته فرصت‌هایی دست داد تا به قم، اصفهان، نایین، کاشان و تبریز سفر داشته باشم.

گزارش

معطلی۴ساله اجرای مالیات برخانه‌های خالی/نابسامانی بازار اجاره‌بها

در حالی که ۴ سال از تصویب قانون مالیات بر خانه های خالی می گذرد، عدم اجرای این قانون سبب خودداری مالکان از عرضه واحدهای مسکونی خود به بازار مسکن و درنتیجه نابه سامانی آن شده است.

گزارش

فروکش هیجان بازار مسکن

چشم‌انداز رکودی در بازار مسکن، سرمایه‌ها را طی هفته گذشته به سمت بازارهای خودرو و بورس روانه کرد که باعث شد برخی فروشندگان مردد نسبت به عرضه واحدهای خود اقدام کنند.

گزارش

متوسط قیمت مسکن در شهرهای مختلف جهان چقدر است؟

با وجود رکود نسبی بخش مسکن در سال ۲۰۱۸، رشد قیمت‌ها دراروپای غربی بیش از سایر مناطق بوده است.

گزارش

هم اینک وقت آبگیری است + فیلم و عکس

بیستم اردیبهشت سال گذشته بود که عملیات آبگیری دریاچه مصنوعی پارک بزرگ تبریز آغاز شد.

گزارش

سقوط وام‌ مسکن به سطح سال ۹۲

قدرت خرید وام اوراق مسکن به سطح سال ۹۲ سقوط کرد. این تسهیلات در تهران با «قیمت میانگین» کفاف ۵ مترمربع را می‌دهد.

گزارش

ارزان‌ترین و گران‌ترین شهرهای جهان برای خرید مسکن

هنگ کنگ کماکان گران‌ترین شهر جهان برای خرید مسکن است.

گزارش

احداث اولین شهر شناور جهان در اقیانوس آرام+تصاویر

اولین شهر شناور جهان بر روی اقیانوس آرام و در سال ۲۰۲۰ ساخته خواهد شد.

گزارش

معماری در مریخ از ایده تا اجرا+تصاویر

ایده“طراحی شهری درمریخ” برگرفته ازدیدگاه ورا مولیانی است. این زن معماراندونزیایی همواره آرزو داشته درکره  مریخ (مارس) معماری کند. شاید این ایده کمی اغراق آمیز به نظربرسد یا شبیه انیمیشن های ساخته شده برای نوجوانان باشد. اما رشد روزافزون جمعیت کره زمین وکمبود فضای مسکونی برای نسل های آینده بشر، محققان را برآن داشته تا تنها به سفر واکتشاف ومریخ نوردی […]

گزارش

لرزه بر تن خانه تاریخی «مجتهدی ها» در تبریز

ساختمان موزه پست در خانه تاریخی «مجتهدی ها» از جمله مکان های قدیمی تبریز می باشد که این روزها با خطر لرزه های شدید ناشی از حفاری ایستگاه قطار شهری در مجاور آن مواجه است.

  گزارش
عقب‌نشینی از تعیین سقف اجاره‌بها/وزارت راه:فقط شاخص ارائه می‌دهیم پیشنهادات شگفت انگیز برای بازسازی کلیسای نوتردام+ تصاویر نسخه‌پیچی غلط برای مسکن/تشدید شکاف طبقاتی نتیجه وام شناور خرید ۱۲ استان کشور با زلزله‌های بزرگتر از ۳ لرزیدند استراتژی های آمریکایی برای مقابله با تغییرات زیست محیطی در شهرها + تصاویر معمار هرم موزه لوور درگذشت معرفی۱۰ شغل برتر برای فارغ التحصیلان / خبری از عمران و معماری نیست! سریعترین قطار جهان رونمایی شد ارزیابی بازار مسکن بعد از بازگشت قیمت به آگهی‌ها سیاستی که بازارمسکن راویران کرد/ غفلت از مالیات برای مهار سوداگری
  مصاحبه
“میدان چایی” ناجی تبریز در برابر سیل/ آبهای سطحی مشکل اساسی تبریز است منتقدان دستاوردهای بنده را به نام خود زدند / شهرداری تبریز انتظارات را پایین آورده است برخورد قاطع با اهمال در شهرداری /شهرداری ها به پیشگیری از ساخت ساز غیر مجاز توجهی ندارند بهرام چاووشی روسای ادوار نظام مهندسی آذربایجان شرقی را به مناظره دعوت کرد استحکام بنا عامل محرومیت مهندسان / اکثر پیمانکاران عمرانی آذربایجان شرقی ورشکست شده اند رئیس نظام مهندسی باید مجری مصوبات هیئت مدیره باشد / ضرورت توجه بیشتر به قانون در نظام مهندسی بروکراسی در نظام مهندسی باید کاهش یابد / رئیس نظام مهندسی باید تمام وقت خود را وقف سازمان نماید مسکن مهر سهم ۱۷ میلیون ایرانی از سفره انقلاب بود/ جانمایی مسکن مهر در دوره آخوندی در دهه ۷۰ انجام شده بود نگاه شهرداری تبریز به تمام نقاط شهر یکسان نیست / چالش های نظام مهندسی با برنامه ریزی حل می شود/ پرورش مهندس متعهد دغدغه بسیج مهندسی مهندسان به افراد پاکدست، حرفه ای و با سابقه رای دهند
  یادداشت
چرا ارومیه از پرداخت عوارض معاف است ولی تبریز نه؟! هیچ نامی بی‌حقیقت دیده‌ای؟ دماوند خاموش است رفع مشکل مسکن در گرو حل مسایل کلان اقتصادی مسکن کلید “رونق تولید” پاسخ به سه سؤال درباره رابطه رونق تولید و معیشت مردم صرفه‌جویی سالانه ۱۹ هزار میلیارد تومان با اجرای مبحث ۱۹ ساختمان سازه خبر دو ساله شد لزوم نگاه تحقیقاتی به پروژه‌­های اجرایی حوزه نگهداری راه گذر از تحریم ها با ظرفیت منطقه آزاد ارس
  جدید ترین اخبار
عقب‌نشینی از تعیین سقف اجاره‌بها/وزارت راه:فقط شاخص ارائه می‌دهیم پیشنهادات شگفت انگیز برای بازسازی کلیسای نوتردام+ تصاویر نسخه‌پیچی غلط برای مسکن/تشدید شکاف طبقاتی نتیجه وام شناور خرید ۱۲ استان کشور با زلزله‌های بزرگتر از ۳ لرزیدند استراتژی های آمریکایی برای مقابله با تغییرات زیست محیطی در شهرها + تصاویر معمار هرم موزه لوور درگذشت معرفی۱۰ شغل برتر برای فارغ التحصیلان / خبری از عمران و معماری نیست! سریعترین قطار جهان رونمایی شد ارزیابی بازار مسکن بعد از بازگشت قیمت به آگهی‌ها سیاستی که بازارمسکن راویران کرد/ غفلت از مالیات برای مهار سوداگری

 

 

 

 

 

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir