گزارش | پایگاه سازه خبر
سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳ | Tuesday, 18 June , 2024
 گزارش

گزارش

اظهارات «مسکنی» نامزدهای ریاست جمهوری در گفتگوهای انتخاباتی

در روزهای داغ رقابت‌های انتخاباتی، ۶ نفر از نامزدهای ریاست جمهوری در گفتگوهای انتخاباتی «مسکنی» خود را که جزو نیازهای اساسی مردم به شمار می‌رود، بیان کردند.

گزارش

انرژی؛ سرمایه‌ای که از ساختمان‌ها به هدر می‌رود!

 انرژی مصرفی برای سرمایش، گرمایش، روشنایی، آب گرم و سرد، پخت و پز و تاسیسات مختلف به عنوان سرمایه ملی و مردمی که با هزینه‌های هنگفت و صرف منابع زیاد برای رفاه مردم تامین می‌شود در سایه بی‌توجهی مصرف کنندگان و عدم استفاده از فناوری‌های پیشرفته و مدرن در ساخت و سازها، از منافذ ساختمان‌ها […]

یک امتیاز جدید برای ساکنان بافت فرسوده

مالکان واحدهای مسکونی واقع در بافت‌های فرسوده که در قالب طرح‌های مشارکتی سه‌جانبه با همکاری انبوه‌سازان و دولت اقدام به نوسازی می‌کنند در صورت عدم تمایل برای دریافت واحد نوسازی شده می‌توانند آن را به دولت واگذار و مبلغ آن را دریافت کنند. واحد مذکور به متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن اختصاص می‌یابد.

گزارش

”مالک رحمتی” مردی که مولدسازی را از بر بود!

آنچه در این گزارش می‌خوانید مجموعه‌ای از خاطراتی‌ است که دوستان نزدیک به «مالک رحمتی» استاندار فقید آذربایجان شرقی از او روایت کرده اند. خاطراتی که بسیارشان را شهید مالک برایشان روایت کرده است. رفقایی از دوره ستاد بهره وری آستان قدس رضوی تا رفقای دوران دانشگاه و دوستان متاخری که در دولت با او […]

ثبت دومین رشد پایین قیمت مسکن در ۷ سال اخیر

تمرکز دولت سیزدهم بر تولید مسکن و بازگشت رونق به ساختمان‌سازی، به تدریج آثار خود را بر بازار مسکن هم گذاشته به طوری که قیمت مسکن در تهران در سال ۱۴۰۲ کمتر از ۲۵ درصد افزایش یافت که دومین رشد پایین آن در ۷ سال اخیر محسوب می‌شود.

انجام ۲۲ گفتگوی اختصاصی توسط ” سازه خبر” در ۱۴۰۲ / ” سازه خبر”رسانه برگزیده ۵ جشنواره و سمینار تخصصی

در سال ۱۴۰۲ خبرنگاران پایگاه ” سازه خبر” ۲۲ گفتگوی اختصاصی و تخصصی انجام دادند که در این رسانه منتشر شد.

گزارش

بانک ها عامل اصلی گرانی مسکن!

تراکم جمعیت و محدودشدن ساخت و ساز ها موجب شده تا قیمت مسکن در کلانشهر ها افزایش یابد.

رویداد بین المللی فضا و زمان در مسیر جاده ابریشم در تبریز و تهران برگزار شد

رویداد بین المللی فضا و زمان در مسیر جاده ابریشم توسط معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، بنیاد نخبگان آذربایجان شرقی و شهرداری کلانشهر تبریز با حضور سفیر ژاپن در ایران و اساتید و متخصصان برجسته از ایران، ژاپن، چین، فرانسه، گرجستان، ترکیه و …  ۱۵ و ۱۶ اسفند جاری در تهران […]

گزارش

دست خالی مستاجران و بی‌خیالی بانک‌ها!

اگرچه بانک‌ها موظفند به تمامی متقاضیان وام ودیعه مسکن تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت کنند و طبق قانون در صورت امتناع از این موضوع مشمول جریمه مالیاتی می‌شوند، اما آمار نشان می‌دهد از حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار متقاضی دریافت وام اجاره، فقط به ۲۹ درصد افراد وام پرداخت شده است.

زمزمه افزایش مالیات بر سازنده های ساختمان

در لایحه بودجه ۱۴۰۳، پیش‌بینی شده است که منابع بودجه عمومی دولت برای سال آینده ۲۴۶۲ هزار میلیارد تومان باشد. این افزایش ۱۸.۲ درصدی نسبت به بودجه سال جاری را نشان می‌دهد. این افزایش ممکن است ناشی از تغییرات در ساختار درآمدها و افزایش تورم باشد.

گزارش

پیش‌بینی رشد ساخت‌وساز ایران در ۴ سال آینده

صنعت ساخت و ساز ایران با ثبت رشد ۰.۵ درصدی در سال ۲۰۲۳، بین سال‌های ۲۰۲۴ تا ۲۰۲۷ میانگین سالانه رشد ۳.۴ درصدی را پیش رو خواهد داشت.

گزارش اختصاصی “سازه خبر”

پارک حاشیه ای در تبریز، دردی که درمان نمی شود!

از سال ۱۳۹۸ برای ساماندهی و مدیریت پارک حاشیه ای سامانه‌ آذرپارک با عقد قرارداد با شهرداری تبریز فعالیت خود را آغاز کرد و پارکبانها در سطح شهر اقدام به فعالیت نمودند و با گذشت چند ماه نارضایتی های عمومی از فعالیت این سامانه و نحوه رفتار پارکبانها با مردم و پاسخگو نبودن شرکت آذرپارک آغاز […]

گزارش اختصاصی “سازه خبر”

ساخت و ساز غیر مجاز در تبریز، از ضعف در نظارت تا خلاء قانون!

ساخت و ساز غیر مجاز و تخلفات ساختمانی ره آورد توسعه و رشد بدون برنامه شهرهاست که کلانشهر تبریز نیز از این قاعده مستثنی نیست اما دردی نبوده که درمان نداشته باشد.

گزارش

راهکار وصول شارژ ساختمان از راه قانونی

یکی از مشکلات در حوزه آپارتمان نشینی، وصول شارژ ساختمان است. با اینکه موضوع بی‌اهمیت و ساده‌ای به نظر می‌رسد اما پرونده‌های قضایی بسیاری را به خود اختصاص داده است.

گزارش

سرگردانی آب‌ در خیابان‌های ارومیه!

بارش چند ساعته باران خیابانهای ارومیه را زیر آب برده، انگار امواج دریا در سطح خیابانها جاری است.

گزارش

ترفندهای ناتمام سایپا و ایران‌خودرو برای گران‌فروشی!

به گفته کارشناسان، ایران‌خودرو و سایپا برای اینکه خودروهایشان را گران‌تر بفروشند با اضافه‌کردن پسوند‌هایی به نام خودرو قبلی، ادعا می‌کنند که خودروی جدید به بازار عرضه کرده‌اند، سپس مجوز افزایش قیمت می‌گیرند و با قیمت بالاتر به متقاضیان سامانه یکپارچه می‌فروشند.

گزارش

تحلیل رفتار ترافیکی در خیابان های تبریز!

واکاوی الگوی رفتاری تردد درون شهری در تبریز نشان می‌دهد شروع ساعت ترافیک از ساعت ۶:۳۰ صبح بوده و این میزان در ساعت ۷:۳۰ دقیقه به اوج خود می‌رسد و پس از آن به‌ مرور کاهش می‌یابد. ساعت ۱۲:۳۰ ظهر دوباره با ترافیک نسبی مواجه می‌شویم؛ اما اوج ترافیک روزانه از ساعت ۱۶ شروع و […]

گزارش

روزه سکوت شورای عالی شهرسازی و معماری/ ۸ میلیون مستاجر، منتظر خانه

طبق گزارش مرکز آمار ایران، بیش از ۳۰ درصد خانوارهای ایرانی یعنی حدود ۸ میلیون خانواده، فاقد مسکن هستند و تأمین زمین، می‌تواند به تحقق رؤیای خانه‌دار شدن آنها کمک کند.

تحول تکنولوژیک در ساخت پل‌های شهری تبریز

با احداث روگذر معلم با فناوری سگمنتال، کلانشهر تبریز نیز به جمع استفاده کنندگان از این تکنولوژی پیشرفته می پیوندد.

گزارش

نوسازی مسکن با کاهش هزینه‌های بالاسری

دولت با هدف نوسازی واحدهای مسکونی قصد دارد تا هزینه ساخت مسکن در بافت‌های فرسوده را کاهش دهد. این هدف از طریق سه برنامه اصلی شرکت بازآفرینی شهری ایران و ارایه امتیازات و تسهیلاتی به سازندگان اجرا می‌شود. تخفیف ۵۰ تا ۱۰۰ درصد هزینه صدور پروانه، ارایه مجوز دو طبقه تشویقی، حفظ انشعابات قبلی و […]

گزارش

دیوارکشی بورس برای اجرای نهضت ملی مسکن!

وزیر اقتصاد در حالی با قانون جهش تولید مسکن برای تامین مصالح ساختمانی خارج از ساز و کار بورس کالا مخالف است که در دوره نمایندگی وی در مجلس این قانون به تصویب رسید و حالا در میان ناهماهنگی‌های وزرا، تصمیم‌گیر باید بین قشر اقلیت اما برخوردار بورس کالا یا قشر اکثریت اما محروم نهضت […]

گزارش

«مدیریت یکپارچه معدن تا مسکن»، راهکار کاهش قیمت تمام شده ساختمان

کنترل قیمت نهاده‌های ساختمانی با توجه به اینکه بخش زیادی از افزایش قیمت مسکن به این بخش برمی‌گردد، از مهم‌ترین راهکارهایی است که در ماه‌های اخیر از سوی دولت با هدف ساماندهی این بازار انجام شده است.

ثبت زلزله کشکسرای در محل تلاقی ۳ گسل

هفته گذشته در محل تلاقی گسل شمال تبریز با گسل‌های تسوج و ماکو زمین‌لرزه‌ای به بزرگای ۴.۳ و ۳.۵ ریشتر در کشکسرای استان آذربایجان شرقی رخ داد ضمن آنکه در ارجمند استان تهران نیز زلزله ۲.۶ ریشتر رخ داد.

گزارش

سکونت ۲۰ میلیون نفر در بافت فرسوده کشور

مطابق آمار وزارت راه و شهرسازی، ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار واحد ناپایدار در بافت‌های فرسوده شهری وجود دارد و ۲۰ میلیون نفر از جمعیت کشور در محدوده بافت فرسوده زندگی می‌کنند.

گزارش

فضای سبز تبریز در بوته نقد شورای اسلامی شهر

وضعیت فضای سبز تبریز در جلسه امروز شورای اسلامی شهر با ارائه گزارشی از سوی شهردار تبریز مورد بررسی قرار گرفت.

  گزارش
اظهارات «مسکنی» نامزدهای ریاست جمهوری در گفتگوهای انتخاباتی انرژی؛ سرمایه‌ای که از ساختمان‌ها به هدر می‌رود! یک امتیاز جدید برای ساکنان بافت فرسوده ”مالک رحمتی” مردی که مولدسازی را از بر بود! ثبت دومین رشد پایین قیمت مسکن در ۷ سال اخیر انجام ۲۲ گفتگوی اختصاصی توسط ” سازه خبر” در ۱۴۰۲ / ” سازه خبر”رسانه برگزیده ۵ جشنواره و سمینار تخصصی بانک ها عامل اصلی گرانی مسکن! رویداد بین المللی فضا و زمان در مسیر جاده ابریشم در تبریز و تهران برگزار شد دست خالی مستاجران و بی‌خیالی بانک‌ها! زمزمه افزایش مالیات بر سازنده های ساختمان
  مصاحبه
بررسی نهضت ملی مسکن در آذربایجان شرقی در گفتگوی اختصاصی مدیرکل راه و شهرسازی استان با «سازه خبر» انتظارات از شورای شهر تبریز بیشتر از این بود! / شهردار تبریز به پروژه های نیابتی علاقه بیشتری دارد! عدم همکاری تامین اجتماعی در احداث بیمارستان شهر جدید سهند! / ۲۳۵۰۰ مسکن در سهند در حال اجراست گفتگوی سه ساعته شهردار کلانشهرتبریز با “سازه خبر” مسکن سازی گسترده کار دولت نیست! / جلسات با وزیر راه و شهرسازی بی نتیجه بود! گره های ترافیکی حاصل تصمیمات غیر شهرسازی مقطعی! / ضرورت ابطال تمامی مصوبات خارج از چهارچوب شورای‌عالی شهرسازی انجام مطالعات برای ایجاد دو شهرک جدید در تبریز احداث مجتمع تجاری در میدان ساعت از نظر ترافیکی درست نیست / نارضایتی مردم از آذرپارک بحق است استادیوم یادگارامام (ره) با تصویب هیئت وزیران به شهرداری تبریز واگذار می شود / بهسازی استادیوم باغشمال موافقت مشروط با راه اندازی پردیس رسانه در تبریز!
  یادداشت
ورودی های تبریز، همچنان بلاتکلیف! استاندار شهید در چهار اپیزود به روایت سردبیر “سازه خبر” هفت نکته درباره‌ی‌ تحقق شعار سال ۱۴۰۳ محرومیت‌زدایی، هدف اصلی بازآفرینی شهری “سازه خبر” ۷ ساله شد اقدام عجولانه شورای شهر تبریز و قهر شهردار! شتاب‌بخشی به نوسازی مسکن در بافت‌های فرسوده با تکیه بر توان حلقه‌های میانی رفع معضل ترافیک تبریز، نیازمند مسئولان جسور است! توجه به معلولان مختص یک روز نباشد نکات جالب توجه در نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی!
  جدید ترین اخبار
اظهارات «مسکنی» نامزدهای ریاست جمهوری در گفتگوهای انتخاباتی انرژی؛ سرمایه‌ای که از ساختمان‌ها به هدر می‌رود! یک امتیاز جدید برای ساکنان بافت فرسوده ”مالک رحمتی” مردی که مولدسازی را از بر بود! ثبت دومین رشد پایین قیمت مسکن در ۷ سال اخیر انجام ۲۲ گفتگوی اختصاصی توسط ” سازه خبر” در ۱۴۰۲ / ” سازه خبر”رسانه برگزیده ۵ جشنواره و سمینار تخصصی بانک ها عامل اصلی گرانی مسکن! رویداد بین المللی فضا و زمان در مسیر جاده ابریشم در تبریز و تهران برگزار شد دست خالی مستاجران و بی‌خیالی بانک‌ها! زمزمه افزایش مالیات بر سازنده های ساختمان

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir