گزارش | پایگاه سازه خبر
شنبه, ۱۱ آذر , ۱۴۰۲ | Saturday, 2 December , 2023
 گزارش

گزارش اختصاصی “سازه خبر”

ساخت و ساز غیر مجاز در تبریز، از ضعف در نظارت تا خلاء قانون!

ساخت و ساز غیر مجاز و تخلفات ساختمانی ره آورد توسعه و رشد بدون برنامه شهرهاست که کلانشهر تبریز نیز از این قاعده مستثنی نیست اما دردی نبوده که درمان نداشته باشد.

گزارش

راهکار وصول شارژ ساختمان از راه قانونی

یکی از مشکلات در حوزه آپارتمان نشینی، وصول شارژ ساختمان است. با اینکه موضوع بی‌اهمیت و ساده‌ای به نظر می‌رسد اما پرونده‌های قضایی بسیاری را به خود اختصاص داده است.

گزارش

سرگردانی آب‌ در خیابان‌های ارومیه!

بارش چند ساعته باران خیابانهای ارومیه را زیر آب برده، انگار امواج دریا در سطح خیابانها جاری است.

گزارش

ترفندهای ناتمام سایپا و ایران‌خودرو برای گران‌فروشی!

به گفته کارشناسان، ایران‌خودرو و سایپا برای اینکه خودروهایشان را گران‌تر بفروشند با اضافه‌کردن پسوند‌هایی به نام خودرو قبلی، ادعا می‌کنند که خودروی جدید به بازار عرضه کرده‌اند، سپس مجوز افزایش قیمت می‌گیرند و با قیمت بالاتر به متقاضیان سامانه یکپارچه می‌فروشند.

گزارش

تحلیل رفتار ترافیکی در خیابان های تبریز!

واکاوی الگوی رفتاری تردد درون شهری در تبریز نشان می‌دهد شروع ساعت ترافیک از ساعت ۶:۳۰ صبح بوده و این میزان در ساعت ۷:۳۰ دقیقه به اوج خود می‌رسد و پس از آن به‌ مرور کاهش می‌یابد. ساعت ۱۲:۳۰ ظهر دوباره با ترافیک نسبی مواجه می‌شویم؛ اما اوج ترافیک روزانه از ساعت ۱۶ شروع و […]

گزارش

روزه سکوت شورای عالی شهرسازی و معماری/ ۸ میلیون مستاجر، منتظر خانه

طبق گزارش مرکز آمار ایران، بیش از ۳۰ درصد خانوارهای ایرانی یعنی حدود ۸ میلیون خانواده، فاقد مسکن هستند و تأمین زمین، می‌تواند به تحقق رؤیای خانه‌دار شدن آنها کمک کند.

تحول تکنولوژیک در ساخت پل‌های شهری تبریز

با احداث روگذر معلم با فناوری سگمنتال، کلانشهر تبریز نیز به جمع استفاده کنندگان از این تکنولوژی پیشرفته می پیوندد.

گزارش

نوسازی مسکن با کاهش هزینه‌های بالاسری

دولت با هدف نوسازی واحدهای مسکونی قصد دارد تا هزینه ساخت مسکن در بافت‌های فرسوده را کاهش دهد. این هدف از طریق سه برنامه اصلی شرکت بازآفرینی شهری ایران و ارایه امتیازات و تسهیلاتی به سازندگان اجرا می‌شود. تخفیف ۵۰ تا ۱۰۰ درصد هزینه صدور پروانه، ارایه مجوز دو طبقه تشویقی، حفظ انشعابات قبلی و […]

گزارش

دیوارکشی بورس برای اجرای نهضت ملی مسکن!

وزیر اقتصاد در حالی با قانون جهش تولید مسکن برای تامین مصالح ساختمانی خارج از ساز و کار بورس کالا مخالف است که در دوره نمایندگی وی در مجلس این قانون به تصویب رسید و حالا در میان ناهماهنگی‌های وزرا، تصمیم‌گیر باید بین قشر اقلیت اما برخوردار بورس کالا یا قشر اکثریت اما محروم نهضت […]

گزارش

«مدیریت یکپارچه معدن تا مسکن»، راهکار کاهش قیمت تمام شده ساختمان

کنترل قیمت نهاده‌های ساختمانی با توجه به اینکه بخش زیادی از افزایش قیمت مسکن به این بخش برمی‌گردد، از مهم‌ترین راهکارهایی است که در ماه‌های اخیر از سوی دولت با هدف ساماندهی این بازار انجام شده است.

ثبت زلزله کشکسرای در محل تلاقی ۳ گسل

هفته گذشته در محل تلاقی گسل شمال تبریز با گسل‌های تسوج و ماکو زمین‌لرزه‌ای به بزرگای ۴.۳ و ۳.۵ ریشتر در کشکسرای استان آذربایجان شرقی رخ داد ضمن آنکه در ارجمند استان تهران نیز زلزله ۲.۶ ریشتر رخ داد.

گزارش

سکونت ۲۰ میلیون نفر در بافت فرسوده کشور

مطابق آمار وزارت راه و شهرسازی، ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار واحد ناپایدار در بافت‌های فرسوده شهری وجود دارد و ۲۰ میلیون نفر از جمعیت کشور در محدوده بافت فرسوده زندگی می‌کنند.

گزارش

فضای سبز تبریز در بوته نقد شورای اسلامی شهر

وضعیت فضای سبز تبریز در جلسه امروز شورای اسلامی شهر با ارائه گزارشی از سوی شهردار تبریز مورد بررسی قرار گرفت.

ساخت مسکن بهترین مقصد برای ارزهای آزاد شده کره‌جنوبی

کارشناسان اعتقاد دارند، بانک مرکزی و وزارت اقتصاد با یک رویکرد فعالانه می‌توانند ضمن هدایت منابع ارزی آزادشده از کره جنوبی زمینه ارتقای رفاه زندگی مردم را فراهم کنند.

گزارش

قفل بافت فرسوده با طرح کلید به کلید باز می‌شود

همزمان با اجرای طرح کلید به کلید در بافت فرسوده، ساکنان واحدهای واقع در بافت فرسوده، می توانند خانه خود را با ۴۰ درصد تخفیف، با یک واحد نوساز یا یک قطعه زمین دولتی معاوضه کنند.

بازخوانی شدیدترین زلزله معاصر ایران

۲۵ شهریور یادآور شدیدترین و خسارت‌بارترین زمین‌ لرزه‌ ۱۰۰ سال اخیر ایران در طبس است که این شهر تاریخی را با خاک یکسان کرد و مردم ایران را در غم بزرگی فرو برد اما در ۴۵ سال گذشته طبس از نو ساخته شد.

گزارش

چرا مالیات خانه‌ها و خودروهای لوکس دریافت نمی‌شود؟

مالیات بر خانه‌ها و خودروهای لوکس هر چند از سال ۱۴۰۰ اجرایی شده اما تا کنون با وجود پافشاری سازمان امور مالیاتی کشور، مالیات کمتر از یک هزار میلیارد تومانی در این زمینه دریافت شده است.

گزارش

خواب زمستانی بانکها در تابستان کاری نهضت ملی مسکن!

اگرچه تاکنون حدود ۱.۵ میلیون واحد نهضت ملی مسکن به مرحله ساخت رسیده، بی‌توجهی برخی بانک‌ها به این طرح تا حدی است که طی دو سال گذشته فقط به ۲۰ درصد تعهدات خود در قبال این پروژه عمل کرده‌اند.

بررسی زمینه‌ها و دلایل تخلفات ساختمانی در شهرها

مرکز پژوهش های مجلس طی گزارشی به بررسی زمینه ها و دلایل تخلفات ساختمانی در شهرها، پرداخت.

پیش‌بینی تخریب ۶۰ درصد ساختمان‌های کشور با زلزله ۷ ریشتری!

رئیس بخش زلزله‌شناسی مهندسی و خطرپذیری مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی گفت:به‌طور متوسط در کشور با رخداد زلزله ای به بزرگی ۷ ریشتر حدود ۶۰ درصد ساختمان‌ها تخریب می‌شود.

“سازه خبر” رسانه برگزیده رویداد رسانه ای ” تبریز نگار” شد

با برگزاری مراسم اختتامیه رویداد رسانه ای ” تبریز نگار” پایگاه خبری ” سازه خبر” به عنوان یکی از رسانه های برگزیده این رویداد انتخاب شد.

گزارش

جزئیات طرح تهیه نقشه‌های تدقیق گسل‌های ایران/۳ استان با بیشترین رخدادهای لرزه‌ای

از آنجایی که ایران در کمربند لرزه‌زای زمین قرار گرفته است، محققان زلزله شناسی به منظور تهیه نقشه‌های دقیق از گسل‌های کلانشهرهای کشور در حال انجام مطالعات میدانی بر روی گسل‌ها هستند و این در حالی است که اکثر گسل‌ها در کلانشهرها با عوارض شهری پوشانده شده است.

گزارش

عدم همکاری دیوار و شیپور برای حذف دلالان مسکن!

برنامه دولت، ساماندهی وضعیت پلتفرم‌های انتشار آگهی‌های املاک در جهت مهار دلالانی است که به طرق مختلف قصد ایجاد التهاب در بازار مسکن را دارند.

گزارش

قیمت‌سازی کاذب نتیجه اعتماد به پلتفرم‌ها در حوزه مسکن!

بازار مسکن در سال‌های اخیر به‌ویژه پس از شیوع ویروس کرونا در حال خارج شدن از شکل سنتی خود یا همان بنگاه‌های املاک است و این روزها پلتفرم‌ها و اپلیکیشن‌های مختلف در این حوزه حتی بیشتر از بنگاه‌ها در حال نقش آفرینی هستند.

گزارش

ساماندهی بازار مسکن در گرو الحاق اصولی زمین به محدوده شهر‌ها‌

مطابق پیشنهاد کارشناسان، دولت برای ایجاد موازنه بین توسعه شهر و حفظ ارزش زمین باید به سوی الحاق اصولی زمین به محدوده شهر و شکستن انحصار زمین حرکت کند.

  گزارش
ساخت و ساز غیر مجاز در تبریز، از ضعف در نظارت تا خلاء قانون! راهکار وصول شارژ ساختمان از راه قانونی سرگردانی آب‌ در خیابان‌های ارومیه! ترفندهای ناتمام سایپا و ایران‌خودرو برای گران‌فروشی! تحلیل رفتار ترافیکی در خیابان های تبریز! روزه سکوت شورای عالی شهرسازی و معماری/ ۸ میلیون مستاجر، منتظر خانه تحول تکنولوژیک در ساخت پل‌های شهری تبریز نوسازی مسکن با کاهش هزینه‌های بالاسری دیوارکشی بورس برای اجرای نهضت ملی مسکن! «مدیریت یکپارچه معدن تا مسکن»، راهکار کاهش قیمت تمام شده ساختمان
  مصاحبه
احداث مجتمع تجاری در میدان ساعت از نظر ترافیکی درست نیست / نارضایتی مردم از آذرپارک بحق است استادیوم یادگارامام (ره) با تصویب هیئت وزیران به شهرداری تبریز واگذار می شود / بهسازی استادیوم باغشمال موافقت مشروط با راه اندازی پردیس رسانه در تبریز! نقش تاثیرگذار هواشناسی در شهرسازی و مسیرگشایی ها برای جذب نخبگان باید جذابیت ایجاد کرد ثبت نام بیش از ۲۹۴ هزار نفر در نهضت ملی مسکن آذربایجان شرقی پیشرفت مسکن سازی در آذربایجان شرقی نیازمند تعامل بیشتر دستگاه های مسئول است رویداد بین المللی “فضا و زمان” باعث احیا جایگاه تاریخی تبریز در دنیا می شود نقش استراتژیک ایران در جاده ابریشم غیرقابل انکار است برگزاری رویداد «فضا و زمان» یک حرکت تاثیرگذار بین المللی در تاریخ تبریز است
  یادداشت
نکات جالب توجه در نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی! پل دریاچه ارومیه در حال تخریب است؟! ساخت و ساز غیر مجاز درکدام مناطق تبریز بیشتر است؟ آخرین گمانه زنی ها در خصوص انتخاب هیئت رئیسه نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی بررسی گزینه های ریاست نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی در سال سوم آیا مشکل ساختمان نظام مهندسی آذربایجان شرقی حل می شود؟! تبریز و مدارسی که آب رفتند! احداث مجتمع تجاری در میدان ساعت تبریز بازآفرینی شهری نیست! “سازه خبر” رسانه برگزیده رویداد رسانه ای ” تبریز نگار” شد مسئولان می روند، خبرنگاران هستند!
  جدید ترین اخبار
ساخت و ساز غیر مجاز در تبریز، از ضعف در نظارت تا خلاء قانون! راهکار وصول شارژ ساختمان از راه قانونی سرگردانی آب‌ در خیابان‌های ارومیه! ترفندهای ناتمام سایپا و ایران‌خودرو برای گران‌فروشی! تحلیل رفتار ترافیکی در خیابان های تبریز! روزه سکوت شورای عالی شهرسازی و معماری/ ۸ میلیون مستاجر، منتظر خانه تحول تکنولوژیک در ساخت پل‌های شهری تبریز نوسازی مسکن با کاهش هزینه‌های بالاسری دیوارکشی بورس برای اجرای نهضت ملی مسکن! «مدیریت یکپارچه معدن تا مسکن»، راهکار کاهش قیمت تمام شده ساختمان

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir