یادداشت*آیا اعضای شورای شهر تبریز خبرنگار گریزند؟! | پایگاه سازه خبر
چهارشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۳ | Wednesday, 24 July , 2024
شناسه خبر:59987    ۱۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۹
یادداشت
آیا اعضای شورای شهر تبریز خبرنگار گریزند؟!

برخورد عضو شورای اسلامی شهر تبریز با یکی از خبرنگاران  رسانه های این شهر در صحن شورا این سوال را به اذهان متبادر کرد که آیا اعضای شورای شهر تبریز خبرنگار گریزند؟!

به گزارش سازه خبر، شورای اسلامی شهر تبریز دارای  ۱۳  عضو از طیف ها و سلایق و عقاید متفاوت است که از این تعداد یک عضو زن بوده و مابقی مرد می باشند.

از میان این ۱۳ عضو روح الله رشیدی و روح الله دهقان نژاد که سابقه فعالیت چندین ساله حرفه ای در رسانه ها را دارند ارتباط خوبی با اصحاب رسانه داشته و فعالیت ها، برنامه ها و نظرات خود را از طریق رسانه ها به مردم منتقل می کنند این دو عضو شورای اسلامی شهر تبریز حتی اقدام به برگزاری نشست خبری نیز کرده و حتی در دفاتر رسانه ها نیز برای بازدید و انجام مصاحبه های اختصاصی حاضر شده اند.

فریدون بابایی اقدام و حکیمه غفوری و احد صادقی نیز ارتباط خوب و قابل قبولی با رسانه ها داشته اند و همواره در برابر خبرنگاران پاسخگو بوده اند.

رسول برگی رئیس وعضو شورای اسلامی شهر تبریز نیز ارتباط نسبتا خوبی با رسانه ها داشته و گاها مشاهده شده در دفتر برخی رسانه ها نیز حاضر شده و به گفتگو پرداخته اما در یک سال و نیم گذشته که ریاست شورای اسلامی شهر تبریز را عهده دار بوده اقدام به برگزاری نسشت خبری با حضور خبرنگاران نکرده است و در برابر چرایی این اقدام گفته است که سایر اعضا همچون دهقان نژاد و رشیدی از جانب ما این کار را می کنند و سخنان ما را به خبرنگاران می گویند!

از سوی دیگر یعقوب هوشیار شهردار تبریز نیز در مدت تصدی سمت شهرداری تبریز همواره تلاش کرده ارتباط خوبی با رسانه ها برقرار کند و از ظرفیت رسانه ها در جهت پیشبرد اهداف و برنامه های خود در راستای حل مسائل و مشکلات مردم استفاده نماید که در این زمینه از نمایندگان رسانه ها در جلسات قرار خدمت دعوت می شود تا مشکلات مناطق مختلف تبریز را در حضور وی و معاونینش مطرح نمایند.

اما ۷ عضو دیگر شورای اسلامی شهر تبریز در این یک و سال نیم گذشته ارتباط دوری و دوستی را با خبرنگاران انتخاب کرده اند و به نظر می رسد که چندان تمایلی به ارتباط نزدیک با رسانه ها و خبرنگاران ندارند و نتیجه این نوع ارتباط با رسانه ها بگونه ای رسانه گریزی تلقی شده و صحیح نمی باشد چراکه رسانه ها نقش بسیار مهمی در انتقال اقدامات، اخبار، رویدادها و برنامه ها از مسئولان به مردم و مسائل و مشکلات مردم به مسئولان ایفا می کنند و نادیده گرفتن رسانه ها و پتانسیل آنها منجر به قطع ارتباط مسئولان با مردم خواهد شد که این امر طبعات بسیار بدی در پی خواهد داشت.

«اهمیت و استفاده از ظرفیت رسانه ها به حدی است که رهبر معظم انقلاب در این باره فرموده اند: انتقال پیام در عصر حاضر توسط رسانه‌های جمعی فرصتی است برای انقلاب اسلامی تا بتواند معارف خود را از قالب‌های گوناگون منتقل کند. اگر در این امر جمهوری اسلامی اهداف خود را خوب شناخته و متناسب با آن از ابزار رسانه استفاده کند، اثر تربیتی بی‌نظیری را می‌تواند در مخاطب خود ایجاد نماید.

رهبری تاکید می کنند:یک دولت از ایجاد این کانال و این تجهیزات و تشکیلات در سرتاسر کشور هدفی دارد؛ هدف ما چیست؟ ما میخواهیم چه بکنیم؟ البته ممکن است اهداف فرعی وجود داشته باشد؛ اما هدف اصلی ما سازندگی مردم به شکلی است که اسلام و انقلاب میخواهند»

به هر حال برخورد عضو شورای اسلامی شهر تبریز با خبرنگار تبریزی به هر دلیلی که بوده باشد پذیرفتنی نیست و پسندیده آن است که اعضای شورای اسلامی شهر تبریز به تقویت بیش از پیش ارتباط خود با خبرنگاران دارای پروانه فعالیت از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اقدام نمایند تا دیگر شاهد چنین برخوردهایی نباشید  از سوی دیگر آنچه که تاکید بر آن لازم و ضروری بوده این است که بواقع هدف اصحاب رسانه همسو با مسئولان در راستای حل مشکلات مردم است و قطعا هر نوع هدف و عملکردی غیر از این مورد نکوهش بوده و مورد قبول مردم، خبرنگاران و حتی مسئولان نمی باشد.

 

     ارسال به دیگران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir