تدوین دو سند مهم درحوزه ساختمان و معماری و شهرسازی | پایگاه سازه خبر
سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳ | Tuesday, 18 June , 2024
شناسه خبر:60655    ۷ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۰
تدوین دو سند مهم درحوزه ساختمان و معماری و شهرسازی

سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی از طراحی نرم‌افزار صنعتی‌سازی در همکاری با معاونت مسکن و ساختمان و تدوین دو سند مهم در حوزه ساختمان و معماری و شهرسازی خبر داد.

به گزارش سازه خبر، از وزارت راه و شهرسازی، «محمدمهدی حیدری» درباره بخشی از مهمترین فعالیت‌های آن مرکز در سال جدید توضیح داد: تجهیز آزمایشگاه‌ها از جمله برنامه‌های پیش روی مرکز تحقیقات است که در این زمینه به‌زودی نصب و راه‌اندازی آزمایشگاه کوره بزرگ مقیاس در برابر آتش تکمیل و با حضور وزیر راه و شهرسازی افتتاح می‌شود.

پیگیری طراحی و ساخت آزمایشگاه‌های ریلی و آکوستیک

سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، طراحی و ساخت آزمایشگاه ریلی و آزمایشگاه آکوستیک را در سال جدید از دیگر اقدامات آن مرکز عنوان کرد.

۲ سند در حوزه ساختمان و معماری و شهرسازی تدوین می‌شود

حیدری گفت: در حوزه تدوین ضوابط و مقررات، موضوعات مناسبی در دست پیگیری مرکز تحقیقات راه،‌ مسکن و شهرسازی قرار دارد. در همین زمینه با سازمان برنامه و بودجه تفاهماتی انجام و دو سند مهم در دست تدوین قرار گرفته است.

وی، سندهای موضوع تفاهم با سازمان برنامه و بودجه را شامل شامل نقشه راه (سند) ضوابط و مقررات حوزه ساختمان و نقشه راه ضوابط و مقررات معماری و شهرسازی برشمرد و تصریح‌کرد: سازمان برنامه و بودجه برای تدوین ضوابط و اسناد مرتبط با مسکن در لایحه بودجه امسال پیش بینی لازم را کرده است تا مرکز اعتبار داشته باشد و اسناد، ضوابط و مقررات لازم را تدوین کند.

احیای دبیرخانه فناوری‌های نوین و صنعتی‌سازی

سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، صنعتی‌سازی را از دیگر موضوع‌های موردتاکید مرکز عنوان کرد و از احیای دبیرخانه فناوری‌های نوین و صنعتی‌سازی خبر داد.

حیدری یادآور شد: ویرایش ششم کتاب‌ فناوری‌های نوین در حوزه صنعتی‌سازی نیز انجام و در اختیار جامعه مهندسان قرار گرفته است.

انجام مطالعات مکانیابی فرونشست و حریم گسلی ۶۰ پروژه نضهت ملی مسکن

این مقام مسوول، همچنین از انجام مطالعات مکانیابی فرونشستی و حریم گسلی ۶۰ پروژه توسط مرکز تحقیقات برای اجرای طرح های مسکنی خبر داد.

طراحی نرم‌افزار صنعتی‌سازی در همکاری با معاونت مسکن و ساختمان

حیدری تصریح‌کرد: در همکاری با معاونت مسکن و ساختمان به دنبال طراحی نرم‌افزاری مبتنی بر صنعتی سازی مطابق با مبحث ۱۱ مقررات ملی و کنترل ساختمان هستیم.

وی خاطرنشان‌کرد: در تلاش هستیم تا این نرم افزار بر روی نرم افزار سامانه نهضت ملی مسکن بنشیند و بر اساس آن ارزیابی کنیم که چند درصد صنعتی سازی در حال انجام است.

     ارسال به دیگران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir