معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز خبر داد:* صدور ۴ میلیون مترمربع زیربنای پیش پروانه در سال گذشته در تبریز | پایگاه سازه خبر
سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳ | Tuesday, 18 June , 2024
شناسه خبر:60683    ۸ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۸
معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز خبر داد:
صدور ۴ میلیون مترمربع زیربنای پیش پروانه در سال گذشته در تبریز

معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز، از افزایش بیش از ۱۰۰ درصدی صدور پیش پروانه ساختمانی در سال گذشته نسبت به سال ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش سازه خبر، محمد عزتی با اعلام این خبر گفت: آمار زیربنای پیش پروانه‌های ساختمانی صادره از شهرداری‌های مناطق دهگانه تبریز در سال ۱۴۰۱ بالغ بر ۳۹۲۱۹۹۹ مترمربع بوده که در مقایسه با رقم یک میلیون و ششصد هزار مترمربعی سال ۱۴۰۰ ،  آمار زیربنای پیش پروانه‌های ساختمانی صادره از شهرداری‌های مناطق دهگانه تبریز به صورت میانگین در سال گذشته نسبت به سال ۱۴۰۰ بیش از ۱۴۰ درصد  افزایش داشته است.
عزتی افزود: آمار تعداد پیش پروانه نیز در سال گذشته ۲۵۲۵ فقره و در سال ۱۴۰۰، معادل ۱۵۱۷ فقره بوده است که که نشانگر افزایش بیش از ۶۶ درصد تعداد پیش پروانه می‌باشد.
معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز اظهار داشت؛ به استناد مصوبه شورای اسلامی شهر تبریز و با هدف بهره مندی شهروندان از مزایایی مانند تسریع و کاهش فرایند صدور پروانه، کاهش مراجعه‌های پی‌درپی به ادارات و نهادهای مختلف، فرصت کافی و بهتر نسبت به جذب سرمایه جهت ساخت و ساز، پروانه ساختمانی در دو مرحله شامل  (پیش پروانه + پروانه) صادر می‌شود.

     ارسال به دیگران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir