یادداشت*ازپوشه های خالی   تا  چلوکباب عالی! | پایگاه سازه خبر
چهارشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۳ | Wednesday, 24 July , 2024
شناسه خبر:61694    ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۸:۱۵
یادداشت
ازپوشه های خالی   تا  چلوکباب عالی!
اپیزود اول : پوشه های خالی
چندروز پیش برحسب اتفاق در اتاق یکی از کارمندان مشغول صحبت با همکاری بودم که ناخواسته منوجه شدم این کارمند محترم ازبین پرونده های درجریان یک سری پوشه های اضافی را که به نوعی دور انداخته میشود جدا کرده  جمع میکند و  پوشه هارا بر روی کمد مدارک می گذارند و هر همکاری که نیازبه این نوع پوشه های مقوایی  دارد با اطلاع یا بدون اطلاع ایشان ازآنهابرداشته و استفاده می کند.
بایک نگاه دقیق ترمتوجه شدم که چند ۱۰ تایی ازاین پوشه هاراجمع آوری کرده و درمعرض استفاده عموم قرارداده اند
باخود فکر کردم که این کارمند باشعورو فهیم گذشته ازاینکه از دور ریز این پوشه ها جلوگیری کرده است ازلحاظ مالی اگرهرپوشه را ۵۰۰ تومانی حساب کنیم حدود چندصدهزارتومانی را دور نریخته و از هزینه مجدد چندصدهزارتومانی برای خرید پوشه های مقوایی جلوگیری کرده است بگذریم از اینکه برای تهیه این نوع پوشه ها چقدردرخت بریده شده و ….  برای محل کارخود چقدر قناعت و صرفه جویی کرده است به هرحال این خریدهاازجیب اعضاء نجیب هزینه میگردد.
اپیزود دوم :  چلوکباب  عالی
همه همکاران عزیز میدانندکه بخاطر بعضی شرایط و  دلایل کاری و مسئولیتی برای تعدادی  ازدوستان و همکاران و ارکان سازمانی  ناهار خریداری می شود.
مثلا برای اعضاء جلساتی که درزمانهای خاصی برگزارمیشود یا برای افرادی که جهت انجام امورخاص دعوت شده اند.
طی چندروزی که جهت  انجام کاری  درسازمان بودم ، متوجه شدم چندنفری هستندکه همه روزه  نزدیک وقت  ناهار درسازمان حاضر میشوند و بدون داشتن هیچ کار و عذر موجهی تقریبآهرروز وبال گردن سازمان شده و ناهار را مهمان ناپسند  اعضاء نجیب سازمان  میگردند و مفت میخورندو مفت می چرخند!!!
یک اتاق بزرگ راهم علاف خودشان کرده اند!!
اگرروزانه  هزینه هرپرس غذا ونوشابه و پیک موتوری و … را  ۱۰۰ هزارتومان حساب کنیم و   دو سوم  روزهای ماه را  این ” مستحقان احسان” مهمان ناپسند  اعضاء نجیب سازمان باشند!! ماهانه علاوه برپول حق الجلساتی که ازسازمان می گیرند و  علاوه بر کارت استخرهای یک میلیونی که  هدیه می دهند !! حدود ۶ میلیون تومان هم اضافه تر   به اعضاء نجیب هزینه تحمیل می کنند و ضرر وارد میکنند!!
باخود فکرمیکردم  چه خوب گفته اند  که بعضی ها را نباید  به خاطر  داشتن پول زیادی که دارند محترم و بزرگوار دانست چرا که  بخاطر یک ناهار رایگان هر روز از هرکجای شهرکه باشدبا ماشین میلیاردی خودشان را به سازمان می رسانند تا نکند ناهار رایگان  را ازدست بدهند و بدون ناهار به دفترکارخود بروند !!!
جالب اینکه هر وقت و در هر زمان هم از اعضاء طلبکار و گله مند هستند!
حال مقایسه کنیم  کارمندی را که با جمع کردن پوشه و مصرف بهینه در خدمت رسانی می کوشد با آن چندنفر مفت طلبی که آخرهر ماه خروجی جز ضررمالی و کاری برای جامعه مهندسی ندارند.
کدام مفیدترهستندبرای ما؟
تن آدمی شریف است به جان آدمیت
نه همین لباس زیباست نشان آدمیت
اگر آدمی به چشم است و دهان و گوش و بینی
چه میان نقش دیوار و میان آدمیت
رسد آدمی به جایی که به جز خدا نبیند
بنگر که تا چه حد است مکان آدمیت
عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی
     ارسال به دیگران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir