واگذاری ۸۹۰۰ قطعه زمین برای ساخت مسکن در روستاهای آذربایجان‌غربی | پایگاه سازه خبر
یکشنبه, ۲ مهر , ۱۴۰۲ | Sunday, 24 September , 2023
شناسه خبر:61810    ۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۸:۱۷
واگذاری ۸۹۰۰ قطعه زمین برای ساخت مسکن در روستاهای آذربایجان‌غربی

مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان غربی در خصوص تملک و واگذاری اراضی ملی و دولتی واقع در محدوده و حریم روستاها گفت: از اراضی تملک شده در استان، هشت هزار و ۸۸۹ قطعه زمین به متقاضیان واجد شرایط برای ساخت مسکن واگذار شده است.

به گزارش سازه خبر، جعفر برزگر افزود: یکی از وظایف بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، تملک اراضی ملی و دولتی واقع در محدوده و حریم روستاها براساس موازین قانونی است.

وی اضافه کرد: ایجاد انگیزه سکونت و فعالیت برای روستاییان و حمایت از خانوارهای روستایی فاقد زمین جهت احداث مسکن و تامین زمین‌های لازم جهت عمران و نوسازی روستاها از جمله اهداف این طرح است.

وی تاکید کرد: اراضی تملکی پس از تهیه طرح تفکیکی و با توجه به ضوابط طرح هادی و آماده‌سازی اولیه به صورت اولویت بنده شده به عنوان قطعات مسکونی به واجدان شرایط جهت احداث مسکن واگذار می‌شود.

مدیر کل بنیاد مسکن آذربایجان غربی در خصوص عملکرد این بنیاد در تملک و واگذاری اراضی روستایی افزود: براساس ماده ۴ قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان از سال ۸۸ تا ۱۴۰۱ اقدام به شناسایی و تملک ۱۲۸۲ هکتار زمین در ۱۰ درصد روستاهای استان از راه و شهرسازی و منابع طبیعی کرده است.

برزگر ادامه داد: در سال گذشته نیز ۷۷ هکتار زمین از منابع طبیعی استان تملک شده که بر اساس طرح هادی مصوب روستایی به منظور طراحی، تفکیک و نهایتا واگذاری به متقاضیان صورت خواهدگرفت.

وی درخصوص تملک و واگذاری اراضی در روستاهای حریم شهرها نیز گفت: در سال ۱۴۰۱ بر اساس ماده ۴ قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرصه مسکن ۳۸ هکتار اراضی ملی در ۱۵ روستای حریم شهرها در استان شناسایی شده و جهت واگذاری به متقاضیان منتظر فرآیند واگذاری زمین از سوی راه و شهرسازی استان به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان هستیم .

وی تاکید کرد: در سال ۱۴۰۲ نیز ۱۰۹ هکتار اراضی در ۵۳ روستای واقع در حریم شهرها در سطح استان برای واگذاری به متقاضیان شناسایی شده که منتظر تکمیل مراحل واگذاری از سوی راه و شهرسازی به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هستیم.

     ارسال به دیگران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir