۱۰ نامگذاری جدید در معابر و اماکن عمومی شهر تبریز | پایگاه سازه خبر
یکشنبه, ۲ مهر , ۱۴۰۲ | Sunday, 24 September , 2023
شناسه خبر:61817    ۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۲
۱۰ نامگذاری جدید در معابر و اماکن عمومی شهر تبریز

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تبریز از نامگذاری ۱۰ معبر شهری در کمیته نامگذاری معابر و اماکن شهری خبر داد.

به گزارش سازه خبر، غلامرضا احمدی در یکصد و سی و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر تبریز در خصوص نامگذاری معابر و اماکن عمومی شهر تبریز اظهار کرد: بر این اساس، نامگذاری میدان بی‌نام واقع در خیابان عارف، به نام «میدان عارف»، به تصویب رسید.

احمدی افزود:درخواست نامگذاری کوچه ای بی نام در خیابان آزادی جنب مدرسه امینی که به نام کوچه بیمه معروف است مطرح شده بود که اهالی نیز درخواست داشتند این کوچه به نام «کوچه بیمه» ثبت شود و به تصویب رسید.

وی خاطرنشان کرد: همچنین کوچه بی نام در ۳۵ متری لاله قبلی به نام «کوچه شبنم» و کوچه‌های بی نام در شهرک اندیشه خیابان نیروی هوایی، به نام نیروی هوای ۱۲،۱۳ و ۱۴ نامگذاری شدند.

عضو شورای اسلامی شهر تبریز ادامه داد: خیابان جدیدالاحداث علی بقال واقع در شهرداری منطقه ۱۰ به نام خیابان «شهید اسماعیلی»، امتداد مسیرگشایی شهید ستوده به نام خیابان «شهید ستوده جنوبی»، نامگذاری کوچه بی نام در ولیعصر در انتهای اوحدی به نام «اوحدی» نیز به تصویب رسید.

رئیس کمیته نامگذاری معابر و اماکن عمومی شهر تبریز تصریح کرد: نامگذاری بن‌بستی بی‌نام واقع در حاج جبار نائب جنب مدرسه جامی به نام «بن‌بست مینا»، تغییر نام کوچه پروانه واقع در کوی اشکان به نام «شهید ناجی صباغی» و نامگذاری کوچه بی‌نام معروف به کوچه سجاد به نام «کوچه سجاد» نیز به تصویب رسید.

     ارسال به دیگران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir