شهردار تبریز خواستار همکاری راه و شهرسازی شد | پایگاه سازه خبر
یکشنبه, ۶ خرداد , ۱۴۰۳ | Sunday, 26 May , 2024
شناسه خبر:61830    ۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۱
شهردار تبریز خواستار همکاری راه و شهرسازی شد

شهردار تبریز در خصوص حادثه گودبرداری غیراصولی در منطقه ولیعصر گفت: عملیات پایدارسازی که با اخذ مجوز قضایی صورت می گیرد، با نظارت مراجع قضایی و شهرداری در حال انجام است.

به گزارش سازه خبر، یعقوب هوشیار با اشاره به حادثه فرونشست زمین در منطقه ولیعصر تبریز گفت: رانش زمین و فرونشست آن، پدیده های خاصی هستند که هرکدام دلایل مختلف خاص خود را دارند. احداث قنات و چاه های جذبی برای هدایت آب های سطحی به عنوان راه حلی برای جلوگیری از فرونشست زمین موثر خواهد بود.

وی ادامه داد: در بحث گود برداری، فرونشست یا رانش زمین در مفهوم علمی آن وجود ندارد و به همین دلیل حادثه روی داده در ولیعصر تبریز، فرونشست زمین محسوب نمی شود؛ بلکه گود برداری غیر اصولی و بدون پایه در محل مذکور که در سال ۱۴۰۰ انجام گرفته، موجب ریزش شده است.

هوشیار در ادامه سخنان خود، با بیان وجود معضل فرونشست زمین در کلانشهرهای ایران اظهار کرد: کاهش آبهای زیرزمینی و پوسیدگی خاک، موجب فرونشست زمین در کلانشهرهای ایران است که به عنوان راهکار می توان احداث قناتها و چاههای جذبی برای هدایت آبهای سطحی را در دستور کار قرار داد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: آسفالت معابر مانع جذب آبهای سطحی می شود و شهرداری برای حل این موضوع، در بودجه امسال احداث چاه های جذبی را پیش بینی کرده است.

شهردار تبریز در خصوص حوادث مربوط به رانش زمین در تبریز هم تصریح کرد: خوشبختانه در سالهای اخیر حادثه بخصوصی در زمینه رانش زمین نداشتیم، هر آنچه هم بوده عمدتا در شیب های تند اتفاق افتاده است که تا حد زیادی بدیهی است.

وی تاکید کرد: مدیران کلان در پایتخت چندان با مشکلات کلانشهرها آشنا نیستند و باید آنها را برای حل این موارد توجیه کرد.

هوشیار در زمینه برخی پروژه های نیمه تمام نیز بیان کرد: برخی پروژه های ما مانند پروژه صاحب الامر یا پروژه عتیق را باید راه و شهرسازی تکمیل کند. از همه اینها مهمتر، رینگ دوم تبریز است که در دست طراحی و اجراست و زمانی نزدیک به ۱۰ سال برای تکمیل آن لازم است.

شهردار تبریز در پایان خواستار تعریف این پروژه و تکمیل آن شد و گفت: اتوبان شهید کسایی عملا نقش خود به عنوان کنارگذر را از دست داده و تبدیل به معبر شهری شده و اجرای پروژه فوق بسیار ضروری است.

     ارسال به دیگران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir