وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد:* افزایش چهار برابری عوارض شهرداری‌ها باعث افزایش قیمت مسکن | پایگاه سازه خبر
دوشنبه, ۲۰ آذر , ۱۴۰۲ | Monday, 11 December , 2023
شناسه خبر:64088    ۳۰ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۹
وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد:
افزایش چهار برابری عوارض شهرداری‌ها باعث افزایش قیمت مسکن

وزیر راه و شهرسازی بر لزوم نظارت بیشتر فرمانداران و اعضای شورای اسلامی شهرها بر مصوبات شهرداری ها تاکید کرد و گفت: بررسی ها نشان می‌دهد که افزایش سه تا چهار برابری عوارض شهرداری ها عامل افزایش قیمت واحدهای مسکونی در کشور شده است.

به گزارش سازه خبر، مهرداد بذرپاش در جلسه شورای مسکن مازندران در ساری افزود: یکی دیگر از عوامل افزایش قیمت مسکن، گرانی مصالح ساختمانی در ساخت و سازها است که این موضوع مهم در دستور جلسه شورای عالی مسکن هفته آینده است که با حضور شخص رئیس جمهور مورد بررسی و تصمیم گیری خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه منابع طبیعی طبق قانون باید همکاری همه جانبه در روند اجرای طرح نهضت ملی مسکن داشته باشند، ادامه داد: تا پایان سال باید زمین ساخت ۵۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی واگذار شود.

بذرپاش تصریح کرد: در حوزه‌های بافت های فرسوده و مسکن روستایی طرح نهضت ملی مسکن در بسیاری از استان ها از جمله مازندران عقب هستیم.

وی با بیان این که بسته حمایتی ساخت مسکن در بافت فرسوده مورد اهتمام قرار بگیرد، گفت: مکانیزم شهرداری ها و تسهیلات بانکی می تواند ساخت مسکن در بافت های فرسوده شهری را رونق ببخشد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان این نکته که، مسوولان کاربری مسکونی زمین هایی که ۲۰ ساله نسبت به ساخت اقدام نشده در شهرها جدی بگیرند، ادامه داد: شهرهایی حتی با جمعیت پایین زمین های سه تا چهار هکتاری با کاربری مسکونی دارند، که کاری نشده است.

     ارسال به دیگران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir