مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در گفتگو با ” سازه خبر” عنوان کرد:* موافقت مشروط با راه اندازی پردیس رسانه در تبریز! | پایگاه سازه خبر
سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳ | Tuesday, 18 June , 2024
شناسه خبر:64749    ۲۲ مهر ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۴
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در گفتگو با ” سازه خبر” عنوان کرد:
موافقت مشروط با راه اندازی پردیس رسانه در تبریز!

“سیدمحمدحسین بلاغی مبین” مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی میزبان سردبیر و اعضای  تحریریه پایگاه ” سازه خبر” نخستین و پربازدیدترین رسانه حوزه شهر، راه و ساختمان شمالغرب کشور بود و  با روند فعالیت های “سازه خبر” آشنا شد و به سوالات خبرنگاران این رسانه دیجیتال پاسخ داد.

به گزارش سازه خبر، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی در ابتدای این دیدار در خصوص عملکرد پایگاه ” سازه خبر” اظهار داشت: فعالیت سازه خبر به عنوان تنها رسانه تخصصی در منطقه در حوزه مسائل شهری قابل تقدیر است و می تواند یاری گر مدیران و سیاستگذاران این حوزه باشد.

وی تصریح کرد: هرچقدر رسانه ها به سمت تخصصی شدن و تهیه مطالب کارشناسی شده تر پیش بروند از اثرگذاری بیشتری برخوردار خواهند بود که ” سازه خبر” در این زمینه موفق عمل کرده است.

 

سیدمحمدحسین بلاغی مبین در ادامه این دیدار در خصوص ایجاد پردیس فرهنگ و رسانه توسط شهرداری تبریز اشاره کرد و گفت: با راه اندازی پردیس فرهنگ و رسانه به شرطها و شروطها موافقم، نباید استقلال رسانه ها زیر سوال رفته و عینک رسانه ها رنگی شود. راه اندازی ایجاد پردیس فرهنگ و رسانه توسط شهرداری تبریز یک جریان حمایتی است که قابل تقدیر است اما نباید با اینکار جلو جریان نقد رسانه ها گرفته شود. رسانه ها حتما باید نقد منصفانه و مصلحانه  را انجام دهند و زبان مردم باشند.

وی افزود: در خصوص کاربری پردیس فرهنگ و رسانه و اختصاص فضا به رسانه ها باید شورایی با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی ، شهرداری تبریز و شورای اسلامی این شهر تشکیل شود تا شائبه ای در این زمینه ایجاد نشود به شدت اعتقاد داریم اختصاص فضا به رسانه ها در آن پردیس شیوه نامه و آئین نامه خاص خود را طلب می کند چراکه فضا مد نظر آن چنان وسیع نیست که به اکثر رسانه ها اختصاص داده شود،  در کل بنده اعتقاد دارم اختصاص فضا در پردیس فرهنگ و رسانه به صورت فضای کار اشتراکی باشد بهتر است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی در ادامه اظهار داشت:. انتظارمان از جریان رسانه ایی این است که انسجام در رفتار و کنشگری داشته باشند  و در عین حال استقلال خود را حفظ کنند و از سوی دیگر در مواجه با مسائل کلان و صنفی رسانه، همگی باید وحدت رویه داشته باشند و منافع جمعی را مقدم بر منافع فردی بدانند.

 

بلاغی در ادامه به پروژه بازسازی و مرمت مقبراه الشعرای تبریز اشاره کرد و با اعلام اینکه امسال ۱۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل پروژه های فرهنگی هنری استان اختصاص یافته است، گفت: علاوه بر این اعتبار حدود ۵۰ میلیارد تومان نیز برای ساماندهی پروژه مقبره الشعرا تزریق شد و این روند همچنان ادامه دارد.

وی  با اشاره به اینکه با تزریق اعتبار برای پروژه مقبره الشعرا، روح تازه ای در کالبد این پروژه دمیده شد، گفت: ۱۰۰ درصد منابع اعتباری در این پروژه از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و این اداره کل تامین می شود و شهرداری تبریز مجری پروژه است.

بلاغی، ادامه داد: شهرداری تبریز نیز با تیم های تخصصی چندگانه در حوزه های مختلف این پروژه فعالیت می کند و محوطه سازی و سنگ فرش خیابان های پیرامون این پروژه در حال اجراست.

وی یادآور شد: در صورت تامین اعتبارهای لازم، تلاش می شود یک تا ۱.۵ سال آینده کارهای سخت افزاری و زیرساختی پروژه ساماندهی مقبره الشعرا به اتمام برسد.

     ارسال به دیگران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir