ساخت و ساز غیر مجاز درکدام مناطق تبریز بیشتر است؟ | پایگاه سازه خبر
چهارشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۳ | Wednesday, 24 July , 2024
شناسه خبر:65176    ۱۳ آبان ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۴
ساخت و ساز غیر مجاز درکدام مناطق تبریز بیشتر است؟

یکی از اصلی ترین پیامدهای افزایش قیمت مسکن، افزایش میزان ساخت و ساز غیرمجاز در شهرهاست که کلانشهر تبریز نیز از این قاعده مستثنی نبوده و روز به روز بر میزان ساخت و سازهای غیر محاز در مناطق مختلف تبریز افزوده می شود.

به گزارش سازه خبر، بررسیها در سطح تبریز نشان می دهد که در برخی مناطق این شهر میزان ساخت و ساز غیرمجاز بیش از سایر مناطق است که در این راستا مناطق ۵،۶ و ۷ و ۹ تبریز بیش از سایر مناطق مستعد ساخت و ساز غیر مجاز هستند.

علاوه بر ساخت و ساز غیرمحاز در تبریز برخی تخلفات ساختمانی نیز مشاهده می شود که بیشترین آنها در زمینه تراس و احداث واحد های دوبلکس و تبدیل پیلوت به واحد مسکونی می باشد.

طی یک سال گذشته شهرداری تبریز اقدام به کنترل شهر توسط پهباد با هدف شناسای سریع ساخت و سازهای غیر مجاز و متوقف نمودن آنها نموده است که در این راستا گفته می شود رصد پهبادی شهر نتایجی در پی داشته است اما به دلیل محدودیت های پروازی آنطور که باید پهبادها نتوانسته اند مثمر ثمر واقع شوند.

آنچه که همگان بر آن تاکید می کنند این است که تا زمانیکه ساخت و ساز غیر مجاز جرم تلقی نشود نمیتوان جلو آن را گرفت و در این راستا باید قوه مقننه  با همکاری قوه فضائیه وارد عمل شده و یکبار برای همیشه برای حل این معضل در شهرها چاره ای اساسی بیاندیشند.

     ارسال به دیگران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir