اجرای 50 پروژه ورزشی با 1000 میلیارد تومان در بافت‌های کم‌ برخوردار تبریز | پایگاه سازه خبر
شنبه, ۱۱ آذر , ۱۴۰۲ | Saturday, 2 December , 2023
شناسه خبر:65593    ۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۵
اجرای ۵۰ پروژه ورزشی با ۱۰۰۰ میلیارد تومان در بافت‌های کم‌ برخوردار تبریز

شهردار تبریز گفت: ۵۰ پروژه ورزشی با اعتبار یک‌هزار میلیارد تومان در سطح شهر به خصوص بافت کم‌برخوردار در دست اجرا است که با تکمیل آنها سرانه ورزشی شهر به سطح استاندارد خود نزدیک خواهد شد.

به گزارش سازه خبر، یعقوب هوشیار اظهار کرد: سرانه‌های فضای سبز، آموزشی، درمانی، فرهنگی و ورزشی باید به صورت متوازن در سطح مناطق دهگانه شهری توزیع شوند.

وی افزود: شهرداران نواحی نیازها و ظرفیت‌های منطقه تحت مدیریت خود را احصا و راهکارهایی برای افزایش سرانه‌های مورد نیاز در آن محدوده ارائه کنند.

هوشیار با اشاره به اینکه بسیاری از مناطق شهری فاقد سرانه‌های ورزشی و یا آموزشی و درمانی مناسب هستند، اعلام کرد: ۵۰ پروژه ورزشی با اعتبار یک هزار میلیارد تومان  در سطح شهر به خصوص بافت کم‌برخوردار در دست اجراست که با تکمیل آنها سرانه ورزشی شهر به سطح استاندارد خود نزدیک خواهد شد.

وی اضافه کرد: با توزیع متوازن سرانه‌های شهری شاهد کاهش سفرهای درون‌شهری و به تبع آن کاهش ترافیک خواهیم بود.

شهردار تبریز یادآور شد: کاهش آلودگی هوا، صرفه‌جویی در وقت و انرژی، افزایش ارزش‌افزوده مناطق و مهمتر از همه خدمت هدفمند و توسعه‌محور نتایج توزیع متوازن سرانه‌های شهری هستند.

هوشیار با اشاره به فلسفه وجودی شهرداران نواحی تأکید کرد: فلسفه وجودی شهرداران نواحی، نفوذ در بافت‌ها، احصا مشکلات مردمی، ارائه گزارش تخلف و ارتباط مستقیم با مردم و نهادهای اجتماعی همچون مساجد و مدارس است.

وی با اشاره به ارائه خدمات هدفمند به شهروندان ابراز داشت: با ارائه خدمات هدفمند و با نگاه توسعه‌محور، از یک سو شاهد رفع نیازها و مشکلات منطقه خواهیم بود و از سوی دیگر شاهد افزایش سرانه‌های شهری در نقاط مختلف شهر خواهیم بود.

     ارسال به دیگران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir