پروژه”شهرک جوانان تبریز” در بوته نقد شورای اسلامی شهر | پایگاه سازه خبر
دوشنبه, ۲۸ خرداد , ۱۴۰۳ | Monday, 17 June , 2024
شناسه خبر:68895    ۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۰:۱۴
پروژه”شهرک جوانان تبریز” در بوته نقد شورای اسلامی شهر
گزارش شهرداری تبریز در خصوص آخرین وضعیت شهرک جوانان در صد و نود و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تبریز مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش سازه خبر در صد و نود و ششمین جلسه علنی این شورا در عمارت تاریخی شهرداری تبریز یعقوب هوشیار در خصوص آخرین وضعیت پروژه شهرک جوانان ارائه و طرح اعضای شورای اسلامی کلانشهر تبریز با عنوان “الزام شهرداری تبریز به ارائه ساز و کار‌های عملیاتی تعلق مساکن تولیدی در شهرک جوانان به ساکنان مناطق پرخطر حاشیه شمالی تبریز” مورد بررسی قرار گرفت.

در این جلسه فریدون بابایی اقدم، رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری در خصوص طرح شهرک جوانان اظهار داشت: با توجه به اینکه این طرح بزرگ‌ترین طرح تبریز در زمینه‌ی حاشیه نشینی است، تأمین زیرساخت‌های آن با مشکلاتی مواجه خواهد شد و از استانداری و اداره کل راه و شهرسازی درخواست می‌کنیم تا برای اجرای این طرح توجه ویژه‌ای داشته باشند. در خصوص طرح معماری و شهرسازی این ۱۰ هکتار نیز اگر مصوبه ماده ۵ نسبت به جانمایی بلوک‌ها و… وجود دارد، ارائه شود. ظاهراً در ساختمان‌ها پارکینگ وجود ندارد و در کمیسیون نیز به پاسخ مشخصی برای این سؤال دست پیدا نکردیم. در خصوص فضای سبز داخل بلوک‌ها و دسترسی‌های پروژه نیز سؤالاتی وجود دارد. درخصوص حواشی مربوط به اینکه این منطقه که در حریم گسل قرار دارد، تمهیدات فنی پیش‌بینی شده نیز اعلام شود تا ابهامات از بین برود.

علیرضا نوای باغبان در این خصوص گفت: اجرای این طرح جای‌امیدواری دارد و ما خواستار جلسه‌ای با استانداری و راه و شهرسازی استان هستیم تا بحث زیر ساخت‌ها تعیین و تکلیف شود. وزیر نیرو اعلام کرده که هیچ پروژه‌ی مسکنی وجود ندارد که ناقص بوده و مشکل زیرساختی داشته باشد و آن جلسه مقدمه‌ای برای رفع مشکلات زیرساختی شهرک جوانان خواهد بود.

روح الله رشیدی، رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهری شورای اسلامی شهر تبریز هم در رابطه با اجرای پروژه شهرک جوانان خاطرنشان کرد: این پروژه که به نام شهرک جوانان انجام می‌گیرد مهم‌ترین اقدام اصلاحی دولت جمهوری اسلامی در حوزه‌ی بهبود حاشیه نشینی در تبریز است که این طرح نتیجه‌ی پیگیری شورای شهر تبریز است. این طرح پروژه‌ای سنگین است و از این رو با مخاطراتی زیادی روبه‌رو خواهیم شد اما با تلاش پیگیری‌های شورا این پروژه به اتمام خواهد رسید. به توان اجرایی شهرداری در بحث عمرانی اعتماد داریم و با ورود شرکت خانه‌سازی می‌دانیم که در احداث ساختمان مشکلی وجود نخواهد داشت اما بایستی در خصوص طراحی و… مسئولیت‌پذیری داشته و اگر در عصر جمهوری اسلامی شهرک‌سازی صورت می‌گیرد، مشخصات منحصر به فرد خود را داشته باشد.

وی ادامه داد: جابه‌جایی و انتقال در این طرح مورد مهم‌تری محسوب می‌شود که لازمه موفقیت‌آمیز بودن طرح است. یعنی مردمی که در مناطق پرخطر قرار دارند به این شهرک انتقال یابند و از دولت می‌خواهیم در بحث تأمین زیرساخت، مسائل ترافیکی و شبکه‌ی معابر، این طرح مدنظر قرار گیرد. پیوست فرهنگی نیز بایستی در این طرح مدنظر قرار گیرد.

     ارسال به دیگران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir