معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد:* ساماندهی بافت پر خطر و حاشیه نشین تبریز نیازمند عزم جدی | پایگاه سازه خبر
سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳ | Tuesday, 18 June , 2024
شناسه خبر:69121    ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۲
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد:
ساماندهی بافت پر خطر و حاشیه نشین تبریز نیازمند عزم جدی

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی بر لزوم ایجاد بستر تعامل بین بخشی برای ساماندهی بافت ناکارآمد تبریز تاکید کرد و گفت: بازآفرینی شهری و ساماندهی بافت پر خطر و حاشیه نشین تبریز نیازمند عزم جدی بخش دولتی است.

به گزارش سازه خبر، جبارعلی ذاکری در جریان برگزاری یکصد و نود و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر تبریز احداث شهرک جوانان و ساماندهی بافت حاشیه نشین تبریز را مهمترین فرصت خدمت برای دستگاه‌ های دولتی عنوان و اظهار امیدواری کرد: با همت جمعی و هم‌افزایی دستگاه‌های دولتی می توان بخش اعظمی از مطالبات شهروندان را محقق کرد.

وی افزود: انتطار می رود اداره کل راه و شهرسازی و بنیاد مسکن مقدمات اجرای این پروژه ها را آغاز کنند تا تعهدات سازمان بازآفرینی عملیاتی شود.

ذاکری عنوان کرد: ضرورت دارد علاوه بر احداث واحدهای مسکونی شهرک جوانان، زیرساخت‌های لازم برای این شهرک نیز همزمان اجرایی شود.

وی با بیان اینکه مطالعات جدی در خصوص ضوابط خاص شهر تبریز در زمینه بافت تاریخی طی دوره ای طولانی صورت گرفته است ادامه داد: وزارت میراث فرهنگی قول ابلاغ نتایج مطالعات خود در این خصوص را طی هفته جاری داده است.

ذاکری تصریح کرد: مقرر شده بود واحدهای مسکونی شهرک جوانان در راستای جایگیری بافت پرخطر حاشیه اتوبان پاسداران احداث شود و دیروز جلسه‌ای با مدیران راه و شهرسازی برگزار و مشکلات مربوط به تاخیر اجرای پروژه را احصا کردیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه ۱۲۰۰ واحد از هفت هزار واحد این شهرک توسط شهرداری احداث می شود ادامه داد: اقدامات اجرایی شهرداری تبریز آغاز شده است و برخی محدودیت ها مانند کدهای برکف شهرک جوان مورد بررسی قرار می گیرد.

ذاکری بر لزوم ایجاد همت اجرایی برای دستگاه های خدمت رسان دولتی تاکید کرد و گفت: اگر تا یکسال خدمات دستگاه های خدمات رسان به شهرک جوانان نرسد، همانند دیگر شهرک‌هایی خواهد بود که خدمات دریافت نمی کنند. و مردم مجبور به ترک این شهرک می شوند.

     ارسال به دیگران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir