رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تبریز تاکید کرد:*ضرورت تاسیس شرکت متولی برای پارک بزرگ تبریز | پایگاه سازه خبر
دوشنبه, ۲۸ خرداد , ۱۴۰۳ | Monday, 17 June , 2024
شناسه خبر:69142    ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۲:۲۰
رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تبریز تاکید کرد:
ضرورت تاسیس شرکت متولی برای پارک بزرگ تبریز
رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تبریز گفت: تاکید بیشتر ما بر تاسیس یک شرکت به عنوان متولی پارک بزرگ، اصلی‌ترین خواسته‌ی ما است.

به گزارش سازه خبر، فریدون بابایی اقدم در خصوص پارک بزرگ تبریز گفت: بحث پارک بزرگ ده ها بار در دستور جلسه‌ی کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر قرار گرفته و علاوه بر آن که در صحن علنی شورا نیز چندین بار مطرح شده است.
وی ادامه داد: چندین جلسه در محل کارگاه پارک بزرگ که قرارگاه خاتم مستقر بود نیز جلساتی برگزار کرده‌ایم، نهایت شهرداری بعد از کلی اصلاحات با این عدله که باید این اصلاحات را به شورای عالی شهرسازی و معماری ارسال کنیم اقداماتی انجام شد ولی به جزییات طرح ورود نکردیم تا زمان را از دست ندهیم.
وی افزود: نهایتاً آبان سال گذشته به شورای عالی شهرسازی و معماری ارسال شد که پس از دو ماه طی نامه‌ای یازده بندی در خصوص پارک تبریز پاسخ داده شد، که خلاصه مطلب این بود که موضوع باید به کمیسیون ماده پنج شهر تبریز ارسال و دوباره بررسی و تصویب شود.
بابایی اقدم بیان کرد: غافل از اینکه در مصوبه‌ی طرح جامع، بند چهار در ارتباط با پارک بزرگ تبریز پیش بینی در این خصوص صورت نگرفته و  عینه مطلب یاد شده این است که « نقشه‌ی ممیزی در مقیاس تفصیلی و پارسل برای کل اراضی زراعی و باغی واقع در شمالغرب تبریزدر محدوده‌ی شهر به تفکیک وضعیت مالکیت» و یک سری فیلدهایی را مطالبه کرده بود.
وی تاکید کرد: وضعیت مالکیت یکی از این فیلدها بود که شهرداری به آن پرداخته بود که منجر باز بینی بیش از ۱۰۰ هکتار و یک سری ابهاماتی که در وضعیت مالکیت بود را رفع کرد.
وی عنوان کرد: عمده مطلب این است که این طرح باید ممیزی و کار شده و پس از تکمیل این فیلدها به کمیته فنی شماره سه شورای عالی شهرسازی و معماری ارسال شود، نهایتاً کمیته فنی کمیسیون ماده پنج جلساتی را در این ارتباطات برگزار کرده‌اند و سال گذشته کمیته‌ی فنی جلسه‌ای داشته و در جلسه‌ی آخر کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تبریز سه مصوبه طی نامه ای به شهرداری ارسال شد تا شهرداری پس از بررسی‌های کمیته ماده پنج را جمع بندی کرده و در صحن شورا گزارش داده شود.
بابایی اقدم اظهار داشت: بحث متولی پارک بزرگ تبریز، از اولین روز تاکید کمیسیون ما بر این است که اگر در تفرجگاه عینالی اتفاقاتی خوبی افتاده است به واسطه‌ی داشتن متولی است اما پارک بزرگ مقطعی و موضعی عمل شده است اغلب اوقات خواسته ها از منطقه چهار و بعضاً املاک مرکز و سال های اخیر با ورود قرارگاه خاتم موازی کاری ها بیشتر شده است.
وی ادامه داد: تاکید بیشتر ما بر تاسیس یک شرکت به عنوان متولی پارک بزرگ، اصلی‌ترین خواسته‌ی ما است.
وی عنوان کرد: ساخت و سازهای غیرمجاز نیز در بخش های مختلف پارک بزرگ وجود دارد که در جلسه آخر کمیسیون مقرر شد شهرداری گزارشی در این خصوص ارائه کند و اگر احیاناً زمینی متعلق به شهرداری است، در خصوص اقدامات انجام یافته برای اخذ سند نیز گزارشی ارائه نمایید.
     ارسال به دیگران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir