معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان شرقی تاکید کرد:*نخاله‌های ساختمانی یکی از معضلات آذربایجان شرقی | پایگاه سازه خبر
چهارشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۳ | Wednesday, 24 July , 2024
شناسه خبر:69796    ۲۰ تیر ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۹
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان شرقی تاکید کرد:
نخاله‌های ساختمانی یکی از معضلات آذربایجان شرقی
جلسه‌ کارگروه مدیریت پسماند آذربایجان شرقی به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و با حضور مدیران دستگاه‌های عضو کارگروه برگزار شد.

به گزارش سازه خبر، در این جلسه با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت مدیریت پسماند شامل آخرین وضعیت پروژه‌های در دست اجرا، وضعیت مشارکت عمومی و تولیدکنندگان انواع پسماند و معضلات ویژه مرتبط با پسماند مطرح شد.

در ادامه ضمن بحث و تبادل نظر در خصوص مدیریت پسماندهای صنعتی و ویژه نسبت به فرایند انجام کار در جلسه ویژه تصمیم‌گیری شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری در این جلسه گفت: یکی از معضلات استان نابسامانی تخلیه نخاله‌های ساختمانی است که در حال حاضر اغلب در ورودی شهرها نخاله تخلیه و چهره زشتی ایجاد شده است.

جبار علی ذاکری با تاکید بر ضرورت سامان‌دهی حمل‌ونقل نخاله‌های ساختمانی، افزود: شهرداری و دهیاری باید نسبت به مکان‌یابی، جمع‌آوری و سامان‌دهی خودروهای حمل‌ونقل نخاله‌های ساختمانی اقدام کنند.

وی گفت: مکان‌یابی در حریم شهری با هماهنگی راه و شهرسازی و خارج از حریم شهری با منابع طبیعی بوده که بعداً از مکان‌یابی مکان موردنظر در اختیار شهرداران و دهیاران قرار گیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری در ادامه گفت: باید نقش همه دستگاه‌ها، صنایع آلاینده و نهادهای رسانه‌ای و مردمی برای مدیریت پسماند و فرهنگ‌سازی در این زمینه به‌درستی تعریف، و وظایف لازم برای آنها تعریف شود.

وی ادامه داد: هم‌زمان با فرهنگ سازی، ساماندهی وضعیت نخاله‌های ساختمانی و ماشین‌های حمل نخاله به‌عنوان یک اولویت باید به‌صورت جدی توسط شهرداری، دهیاری و  دستگاه‌های مرتبط موردتوجه قرار گیرد.

     ارسال به دیگران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir