رئیس بنیاد نخبگان آذربایجان شرقی در گفتگوی اختصاصی با “سازه خبر”:* برای جذب نخبگان باید جذابیت ایجاد کرد | پایگاه سازه خبر
یکشنبه, ۶ خرداد , ۱۴۰۳ | Sunday, 26 May , 2024
شناسه خبر:64092    ۳۰ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۳
رئیس بنیاد نخبگان آذربایجان شرقی در گفتگوی اختصاصی با “سازه خبر”:
برای جذب نخبگان باید جذابیت ایجاد کرد

رئیس بنیاد نخبگان آذربایجان شرقی گفت: برای جذب و نگهداشت نخبگان باید جذابیت ایجاد کرد.

به گزارش سازه خبر، دکتر یوسف زندی در گفتگوی اختصاصی با “سازه خبر” با بیان این مطلب افزود:ایجاد جذابیت نقطه عطف شروع تمام فعالیت ها است لازمه رشد تلاش است و لازمه تلاش آنست که فضا را آماده کنیم تا قشر جوان و نخبگان وارد میدان شوند چراکه کاملا مسجل شده است در هر بخشی که جوانان وارد عرصه شده اند موفقیت حاصل شده است.

وی تصریح کرد: حوزه دانش بنیان به ویژه نخبگان قابل رشد و دارای پتانسیل های بالقوه بسیار زیادی است اما متاسفانه هنوز شاهد جهش نخبگانی نیستیم اگر در این زمینه بخواهیم شاهد رشد باشیم باید برنامه ریزی شده پیش برویم و اقدام کنیم.

رئیس بنیاد نخبگان آذربایجان شرقی تاکید کرد: زیرساخت ها و امکانات خوبی برای جذب نخلگان وجود دارد ولی متاسفانه جذابیت های این حوزه را به جامعه نخبگان آنطور که باید معرفی  نکرده ایم که در این راستا باید اقدامات اساسی و عاجلی صورت بگرید.

 

دکتر زندی افزود: آذربایجان شرقی منطقه ویژه ای است که در بخش های مختلف نقاط قوت بسیار زیادی دارد که می توان در این بخشها از ظرفیت های نخبگان برای رشد و تعالی استفاده نمود و الحق و الانصاف نیز مدیریت ارشد استان آقای دکتر خرم نیز در این زمینه از هیچگونه حمایتی دریغ نمی کنند و این یک فرصت مهم است که نباید از دست برودباید و با مراکز علمی وصنعتی همکاری و تعامل نزدیک داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد:مسیر بهره مندی از ظریفت نخبگان ریل گذاری درستی شده است و بقیه اش به عهده ماست که چگونه جهت دهی کرده و کار را مناسب انجام دهیم نکته مهمی که در این میان وجود دارد این است که وقتی نخبه را تعریف کردیم باید بدنبالش بحث مالی و رفاهی آن را نیز مطرح نماییم وقتی دغدغه های اقتصادی نخبگان حل شود فعالیت ها و نتایج چشمگیر تر خواهد شد و شاهد شکوفایی خواهیم بود و جلو مهاجرت نخبگان گرفته می شود که تحقق این امر موضوع بسیار مهمی می باشد.

رئیس بنیاد نخبگان آذربایجان شرقی گفت: درصدد آن هستیم با بهره گیری از توان و استعداد جوانان و نخبگان راه حل های علمی و عملی برای حل مشکلات موجود پیدا کنیم که این مهم نیز با همدلی و هم افزایی محقق می شود.

     ارسال به دیگران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir