گزارش اختصاصی “سازه خبر”*پارک حاشیه ای در تبریز، دردی که درمان نمی شود! | پایگاه سازه خبر
سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳ | Tuesday, 18 June , 2024
شناسه خبر:65918    ۱۲ آذر ۱۴۰۲ - ۱۶:۴۱
گزارش اختصاصی “سازه خبر”
پارک حاشیه ای در تبریز، دردی که درمان نمی شود!

از سال ۱۳۹۸ برای ساماندهی و مدیریت پارک حاشیه ای سامانه‌ آذرپارک با عقد قرارداد با شهرداری تبریز فعالیت خود را آغاز کرد و پارکبانها در سطح شهر اقدام به فعالیت نمودند و با گذشت چند ماه نارضایتی های عمومی از فعالیت این سامانه و نحوه رفتار پارکبانها با مردم و پاسخگو نبودن شرکت آذرپارک آغاز شد که نبود یک اصول ثابت در دریافت هزینه پارک حاشیه ای و عدم دسترسی به پارکبانها عمده دلیل نارضایتی مردم بود.

به گزارش سازه خبر، اعضای شورای شهر تبریز نیز در دوره ششم همواره به موضوع آذرپارک، پارک حاشیه ای و نارضایتی مردم واکنش نشان می دادند و می دهند ولی تاکنون اقدامی مثمرثمر برای حل مشکل صورت نگرفته است.

هفته گذشته در جلسه شورای اسلامی شهر تبریز چند تن از اعضای شورای اسلامی تبریز مجددا نسبت به عملکرد آذرپارک واکنش نشان دادند.

در این جلسه “سید کاظم زعفرانچی لر”  به موضوع آذرپارک اشاره کرد و گفت: موضوع پارک حاشیه ای به حاشیه رفته است!
وی افزود: هر روز ۴۰ هزار تراکنش در پارک حاشیه ای صورت می گیرد.
وی خطاب به شهردار تبریز با بیان این‌که برخی از تخلفات واقعا واضح است، گفت: تعجب می‌کنم که چرا این موضوع به حاشیه می‌رود؟!
زعفرانچی لر گفت: شارژ هایی که جمع می‌شود مبلغ قابل توجهی است.
عضو شورای شهر تبریز گفت: مدیران آذرپارک وقتی می‌بیند از ناحیه ما هیچ اتفاقی صورت نمی‌گیرد هر روز تخلفات خود را توسعه می‌دهند.
وی ادامه داد: مبالغ بسیاری از حق و حقوق شهروندان مورد اجحاف قرار می گیرد.
وی افزود: حسابی که مسدود است از آن حساب حقوق پرداخت می شود! حرف های زیادی در این رابطه وجود دارد!
در ادامه “احد صادقی” دیگر عضو شورای شهر تبریز گفت: یکی از قربانیان آذرپارک نیز من هستم!
سپس سپس عضو دیگر شورا “حکیمه غفوری” گفت: در روز های اخیر که ماشین را پارک کردم پارکبان آذرپارک گفت باید پلاکتان را شارژ کنیم، گفتم اجازه بدهید این جلسه را من پرداخت کنم گفتند نمی‌شود باید شارژ کنید! و از ۳۰ هزار تومان کمتر نمی‌توانیم شارژ کنیم چون دستور است و باید کارت ها شارژ شده باشد.
در پایان نیز “روح اله رشیدی” رئیس کمیسیون عمران گفت: در رابطه با پارک حاشیه ای به نظر می‌رسد پیمانکار محترم تا پایان شورای ششم به نشانه و علامت پیروزی خود را نشان داده و برای پشت سر گذاشتن شورای هفتم نیز برنامه ریزی خواهد کرد!
وی خاطرنشان کرد: گرو کشی پیمانکار از پارکبان ها مشخص است و متاسفانه با شهروند دست به یقه می شود که نامش را جنگ مستضعف با مستضعف گذاشته ایم!

نارضایتی بحق مردم از آذرپارک

محمد رضا روشنی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز در مورد حواشی ایجاد شده حول شرکت آذرپارک و نارضایتی مردم از پارک بانها نیز به “سازه خبر” گفت: به مردم حق می دهیم که ناراضی باشند، قراردادی که با شرکت آذر پارک بسته  شده است شفاف نیست و چون بگونه ایست که شهرداری خود شریک محسوب می شود نمی توان چاره ای اساسی برای آن اندیشید البته اختلافات بین شهرداری تبریز و شرکت آذرپارک در دادگاه مطرح شده اما نوع قرارداد باعث به نتیجه نرسیدن اقدامات قانونی می شود به هر حال یک سال از مدت قرارداد مذکور باقی مانده و پس از اتمام آن باید قراردادی اصولی تر منعقد گردد و ایرادات موجود رفع شده و ماهیت نظارتی و بالادستی شهرداری تبریز به صورت کامل لحاظ شود.

هیچ تخلفی نداشته‌ایم!

علیرضا میدانی، مدیرعامل  آذرپارک نیز در نشست خبری با حضور برخی خبرنگاران در خصوص اعتراض های موجود به عملکرد این شرکت و پارکبانها و نارضایتی مردم گفت: در سال ۱۴۰۱ بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی، پارک حاشیه‌ای به عنوان درآمد پایدار شهرداری‌ها در نظر گرفته شده است.
وی تصریح کرد: بر خلاف اظهار نظر برخی مسئولان تاکنون هیچ تخلفی نداشته‌ایم و بر اساس قرارداد پیش رفته‌ایم، قطعا اگر تخلفی هم مرتکب شده بودیم قراردادمان فسخ می‌شد.
وی با بیان اینکه بارها برای بررسی ادعای تخلف درخواست تشکیل جلسه ماده ۳۸ را داشته‌ایم گفت: متاسفانه شنیده می‌شود برخی اعضای شورا اجازه تشکیل این جلسه را نمی‌دهند.

و نتیجه اینکه…

آنچه که واضح و مبرهن بوده این است که فعالیت آذرپارک که با هدف مدیریت و ساماندهی پارک حاشیه ای آغاز شده بود  ودر حال حاضر به یک درد بی درمان تبدیل شده است اهالی شورای شهر و مدیران شهرداری تبریز معتقد به تخلفات این شرکت هستند و مدیران شرکت نیز اعتقادی به تخلف ندارند، اما شاهد آن هستیم که مردم روزانه به واسطه عدم حضور برخی پارکبانها در محل نظر گرفته شده برای فعالیتشان و اجبار برای شارژ بیشتر کارتها متضرر می شوند و کسی نیز پاسخگوی این مسئله نیست. به نظر می رسد هر چه زودتر نهادهای نظارتی و بازرسی باید وارد عمل شده و این مسئله را پیش از اینکه به یک معضل اساسی و لاینحل در سطح تبریز تبدیل شود حل و فصل نمایند تا بیش از این مردم ضرر نکنند.

تهیه و تنظیم : سرویس گزارش سازه خبر 

 

 

 

     ارسال به دیگران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir