اعزام و پذیرش ۲.۵ میلیون مسافر با بیش از ۲۰ هزار پرواز | پایگاه سازه خبر
سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳ | Tuesday, 18 June , 2024
شناسه خبر:67970    ۱۳ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۰:۴۸
اعزام و پذیرش ۲.۵ میلیون مسافر با بیش از ۲۰ هزار پرواز

معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی بر لزوم آمادگی کامل فرودگاه‌ها و شرکت‌های هواپیمایی برای بازگشت مسافران نوروزی تاکید کرد و گفت: بیش از ۲۰ هزار پرواز حد فاصل ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ تا ۱۲ فروردین ۱۴۰۳ نشست و برخاست داشته‌اند و افزون بر ۲.۵ میلیون مسافر اعزام و پذیرش شده‌اند.

به گزارش سازه خبر، «سید کمال هادیانفر» در بازدید از فرودگاه بین‌المللی مهرآباد به رصد و ارزیابی شرکت‌های هواپیمایی و هندلینگ کننده در اعزام و پذیرش مسافران هوایی پرداخت.

در این بازدید که نمایندگان سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران و یکی از اعضای هیات مدیره و راهبر فرودگاه مهرآباد نیز حضور داشتند، بازدید از ترمینال‌های ۶ و ۴ این فرودگاه و چگونگی عملیات اعزام و پذیرش مسافران نوروزی در دستور کار قرار گرفت.

هادیانفر در این بازدید اعلام کرد: با تدابیر و تمهیدات وزارت راه و شهرسازی در حوزه حمل و نقل عمومی برون شهری، امسال شاهد افزایش میزان رضاتمندی مسافران در همه شقوق حمل و نقل هستیم.

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: تاکید ما از پیش از شروع سفرهای نوروزی ۱۴۰۳ بر فروش بلیت هواپیما در این ایام طبق نرخ مصوب و توصیه ما به مسافران نیز تهیه همزمان بلیت رفت و برگشت پیش از شروع سفرشان بود.

تامین ناوگان کافی برای بازگشت مردم تا بعد از عید فطر

وی افزود: موج رفت سفرهای نوروزی ۱۴۰۳ به خوبی مدیریت شد و از آنجایی که این طرح تا ۱۷ فروردین ادامه دارد، تدابیری اندیشیده شده است تا مردم با خیال رحالت تا بعد از عید سعید فطر بتوانند از ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای، ریلی و هوایی برای بازگشت استفاده کنند.

هادیانفر با اشاره به جابجایی حدود ۱۰ میلیون مسافر با ناوگان حمل و نقل عمومی تا ۱۲ فروردین ماه گفت: در مجموع ۵۰ درصد از آمار اعلام شده توسط ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای و بالغ بر ۱ میلیون و ۴۴۰ هزار مسافر از طریق ناوگان حمل و نقل ریلی جابه جا شده اند. همچنین بیش از ۲.۵ میلیون مسافر طی این مدت در فرودگاه ها اعزام و پذیرش شده اند و عده ای نیز از طریق شناورهای موجود در بنادر برای تردد به جزایر و گشت تفریحی استفاده کرده اند.

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی خطاب به مسافران نوروزی تاکید کرد: مدیریت زمان برگشت با توجه به ظرفیت زیرساخت های جاده ای موجود برای مسافرانی که با خودرو شخصی سفر کرده اند و چه برای آنهایی که از ناوگان حمل و نقل عمومی استفاده می کنند بسیار مهم است. لذا برای بازگشت خود برنامه ریزی لازم را داشته باشند.

این مقام مسوول خاطرنشان کرد: امروز ابلاغ کردیم استان هایی که تقاضای سفر دارند پرواز فوق العاده در دستور کار قرار گیرد.

اعزام و پذیرش ۲.۵ میلیون مسافر با بیش از ۲۰ هزار پرواز تا ۱۲ فروردین

برنامه وزارت راه و شهرسازی برای توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی

وی در ادامه به موضوع برنامه های وزارت راه و شهرسازی در حوزه توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی مسافربری کشور پرداخت و گفت: در حال حاضر تعداد ناوگان عملیاتی کشور یک سوم تقاضای موجود برای سفر است و به همین خاطر طبق بررسی های انجام شده باید ۱۴ هزار اتوبوس برای خدمات رسانی به مسافران در جاده ها فعال باشند که در این زمینه واردات پنج‌هزار دستگاه اتوبوس در برنامه قرار دارد و در صورت همکاری وزارت صمت و باننک مرکزی به‌زودی شاهد ورود این تعداد اتوبوس به ناوگان عمومی جاده های کشور خواهیم بود.

هادیان فر افزود: در حمل و نقل ریلی طبق تمهیدات وزیر راه و شهرسازی به دنبال اضافه کردن پنج‌هزار صندلی به ظرفیت واگن های مسافربری هستیم و در زمینه توسعه ناوگان هوایی نیز، تناسب میان تعداد ناوگان با ظرفیت صندلی مهم است و باید انتخاب هواپیما با توجه به تعداد ظرفیت صندلی بیشتر مدنظر قرار بگیرد.ایرنا

 

 

     ارسال به دیگران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir