تعلل شهرداری تبریز در خرید اتوبوس! | پایگاه سازه خبر
چهارشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۳ | Wednesday, 24 July , 2024
شناسه خبر:69213    ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۹:۵۴
تعلل شهرداری تبریز در خرید اتوبوس!
قرارداد خرید ۱۰۰ دستگاه اتوبوس از شرکت سبلان خورو در کمیسیون عمران،حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تبریز مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش سازه خبر، سی‌وچهارمین جلسه کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای ششم  در اتاق جلسه شهید حسن شکوری شورا برگزار شد.
در ابتدای این جلسه، عملکرد عمرانی شهرداری منطقه یک مورد بررسی قرار گرفت. روح الله رشیدی، رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تبریز در این باره اظهار کرد: منطقه یک رتبه اول عملیات و منابع عمرانی را داراست و در این حوزه تکالیف سنگینی دارد. نیروی های این منطقه درگیر پروژه های مختلف هستند که مهم ترین آن مسیر گشایی ۴۵ متری و احداث سالن های ورزشی است. از طرفی این منطقه در حوزه پروژه های عمرانی با کمبود نیرو نیز مواجه است.

در ادامه این جلسه قرارداد خرید ۱۰۰ دستگاه اتوبوس از شرکت سبلان خودرو مورد بررسی قرار گرفت.
رشیدی در این خصوص گفت: مهر ماه سال گذشته مطرح شد که برای خرید ۱۵۰ دستگاه تفاهم صورت گرفته اما این اتفاق نیفتاد و بازه زمانی ۶ ماهه‌ی را از دست داده‌ایم. قضاوت بنده این است که شهردار تعلل کرده است و حالا دچار هزینه مضاعف شده است.
او با اشاره به اهمیت ویژه حمل و نقل در شهر ها عنوان کرد: در این موارد باید بی حاشیه کار را پیش ببریم که بحث خرید ۱۰۰ دستگاه اتوبوس با حواشی همراه بود. بحث من اصلاً ربطی به اشخاص ندارد و هدف تنها تامین اتوبوس است. وقتی مهر ماه خبر انعقاد قرارداد خرید ۱۵۰ دستگاه اتوبوس منتشر می‌شود و در نهایت این امر عملی نمی‌شود مردم می‌گویند پس این اتوبوس های جدید کجاست؟ باید در این مورد همت ویژه‌ای داشته باشیم و با صداقت موضوع روند خریداری اتوبوس ها را پیگیری کنیم.
علیرضا نوای باغبان، عضو این کمیسیون در رابطه با قرارداد خرید ۱۰۰ دستگاه اتوبوس بیان کرد: نگرانی ما از بابت عدم اخذ مجوز است. باید از شرکت سبلان خودرو درباره اینکه آیا مجوز واردات اتوبوس سی بی یو را از وزارت صمت و محیط زیست دارد یا خیر سوال کرد.
او ادامه داد: دومین نگرانی ما در رابطه با این است که ما دستگاهی که خواهیم خرید را تا به حال از نزدیک رویت نکرده‌ایم و باید دید آیا اصلا این شرکت نمایندگی انحصاری شرکت اتوبوس سازی چینی است یا خیر.
یاسین بجانی، دیگر عضو کمیسیون بیان کرد: دغدغه همه ما فراهم سازی امکانات حمل و نقل است. به نظرم باید عزیزانی که پای قرارداد را امضا کرده‌اند در صورت عدم احقاق این قرارداد توبیخ شوند و در غیر این صورت مورد تشویق قرار گیرند.

     ارسال به دیگران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir