افزایش ۷ میلیون تنی ظرفیت حمل بار از راه آهن زنجان- تهران | پایگاه سازه خبر
دوشنبه, ۲۸ خرداد , ۱۴۰۳ | Monday, 17 June , 2024
شناسه خبر:35992    ۱۹ مهر ۱۳۹۹ - ۷:۴۶
افزایش ۷ میلیون تنی ظرفیت حمل بار از راه آهن زنجان- تهران

استاندار زنجان گفت: با دوخطه شدن راه آهن زنجان- تهران، ظرفیت حمل بار از این خط ریلی، سالانه به میزان هفت میلیون تن افزایش می‌یابد.

به گزارش سازه خبر، فتح الله حقیقی افزود: زمان سفر در مسیر زنجان – تهران و بالعکس نیز با ۲ خطه شدن این خط ریلی، بیش از یک ساعت کاهش خواهد یافت که این نه فقط برای زنجان بلکه برای استان های همجوار نیز مفید خواهد بود.

وی به سفر معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه به استان زنجان اشاره کرد و اظهار داشت: اختصاص ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل پروژه ۲ خطه کردن راه آهن زنجان – قزوین، از مهمترین رهاوردهای این سفر بود.

استاندار زنجان گفت: با تزریق این میزان اعتبار مالی، امید است مشکلات مربوط در خصوص ۲ خطه کردن این مسیر ارتباطی برطرف شده و این خط ریلی مهم و تاثیرگذار در موعد مقرر تا پایان سالجاری به مرحله افتتاح و بهره برداری برسد.

حقیقی، تکمیل مسیر سلطانیه – همدان و زنجان – بیجار – همدان را نیز جزو محور مهم ارتباطی این استان اعلام کرد و افزود: با پایان عملیات اجرایی این ۲ مسیر ارتباطی جاده ای و خط ریلی، نه تنها مشکل استان حل می شود بلکه این امر برای استان های شمالغرب نیز بسیار حایز اهمیت است.

به گزارش ایرنا، معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه در سفری یکروزه به زنجان و بازدید از پروژه ۲ خطه کردن راه آهن زنجان – قزوین، گفت: این پروژه‌، ‌خط ریلی دوم این مسیر ارتباطی است که می‌تواند قزوین را به زنجان مرتبط کند.

محمدباقر نوبخت در گفت و گو با خبرنگاران حاضر در محل، افزود: با اجرای این پروژه ظرفیت حمل بار در مسیر کریدور شرق به غرب کشور بیش از هفت میلیون تن افزایش خواهد یافت و همچنین یک و نیم ساعت زمان سفر در مسیر ریلی زنجان – قزوین را تقلیل خواهد داد.

وی اعتبار تخصیص یافته برای این خط ریلی را تکمیل کننده آن بیان کرده و تصریح کرد: پروژه ۲ خطه کردن راه آهن زنجان – قزوین حداکثر تا اسفند ماه سال جاری افتتاح شده و به بهره برداری خواهد رسید.

     ارسال به دیگران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir