مسکن | پایگاه سازه خبر
شنبه, ۱۱ آذر , ۱۴۰۲ | Saturday, 2 December , 2023
 مسکن

اخلالگر بازار مسکن در تبریز دستگیر شد

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان آذربایجان‌ شرقی از دستگیری فردی که در پوشش بنگاه معاملاتی املاک اقدام به اخلال در بازار مسکن و کلاهبرداری به میزان ۲ هزار میلیارد تومان کرده بود، خبر داد.

افزایش ۲میلیون تنی تولید سیمان برای تسریع در نهضت ملی مسکن

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان با بیان اینکه براساس برآوردهای انجام شده برای پروژه نهضت ملی مسکن باید تولید سیمان در هر ماه ۲ میلیون تن افزایش یابد، گفت: این موضوع از سوی وزارت صمت به ما ابلاغ شده است.

آغاز عملیات ساخت ۲۳ هزار واحد مسکونی ارتش

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی از آغاز عملیات ساخت ۲۳ هزار واحد مسکونی در مجموعه ارتش در سراسر کشور خبر داد.

امکان سرمایه گذاری حداقلی در حوزه املاک برای تمامی اقشار

مدیرعامل بانک شهر از صدور مجوز پذیره نویسی صندوق سرمایه گذاری املاک و مستغلات با نام “امین شهر یکم” توسط سازمان بورس اوراق بهادار خبر داد.

شناسایی ۱۱۰ هزار خانه لوکس

رئیس سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه در ۷ ماهه امسال، مالیات ستانی از مشاغل رشد بیش از ۹۲ درصدی یافت، از کمک ۲۵ همتی سازمان مالیاتی برای پرداخت مطالبات گندم کاران و کلزاکاران خبر داد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان آذربایجان شرقی خبر داد:

وجود مشکل در تامین زمین نهضت ملی مسکن در آذربایجان شرقی

مدیر کل راه و شهرسازی استان آذربایجان شرقی در جلسه شورای مسکن استان گفت: وعده دولت مردمی مبنی بر ساخت ۴ میلیون مسکن در حال تحقق است.

وزیر راه و شهرسازی:

اخبار همکاری ایران و چین در حوزه مسکن بزودی منتشر می‌شود

وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در حوزه مسکن هم همکاری با چین داریم که به مرور اخبار آن منتشر می‌شود.

گزارش

راهکار وصول شارژ ساختمان از راه قانونی

یکی از مشکلات در حوزه آپارتمان نشینی، وصول شارژ ساختمان است. با اینکه موضوع بی‌اهمیت و ساده‌ای به نظر می‌رسد اما پرونده‌های قضایی بسیاری را به خود اختصاص داده است.

خرید و فروش امتیاز نهضت ملی مسکن غیرقانونی است

 مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: خرید و فروش امتیاز نهضت ملی مسکن غیرقانونی و ممنوع است.

حق کمیسیون معاملات مسکن اعلام شد

دیرکل راه وشهرسازی استان تهران دریافت کمیسیون‌های غیرقانونی توسط مشاوران املاک در معاملات مسکن را تخلف خواند و از شهروندان خواست تعرفه‌های غیرمتعارف پرداخت نکنند.

به‌روزرسانی سامانه املاک برای اجرای مالیات خانه‌های خالی

وزارت راه و شهرسازی در نظر دارد برای مدیریت بازار مسکن و اخذ مالیات از خانه‌های خالی، سامانه ملی املاک و اسکان را به‌روزرسانی کند.

امکان ثبت رایگان قراردادهای مسکن برای مشاوران املاک

معاونت مسکن و ساختمان اعلام کرد: صدور کد رهگیری در سامانه املاک و مستغلات برای قراردادها به شکل رایگان است و مشاوران املاک دارای مجوز در آینده نزدیک می‌توانند از این سامانه به نشانی srem.ir برای ثبت قراردادها استفاده کنند.

استاندار آذربایجان شرقی:

عدم تامین مسکن کلید به کلید سکونتگاههای غیررسمی بی فایده است

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه سکونتگاههای غیررسمی واقعیت شهرهای ما از جمله کلان شهر تبریز می باشد، گفت: ساماندهی سکونتگاه های غیررسمی و مناطق حاشیه نشین در اولویت برنامه های دولت مردمی است.

ثبت نام ۲۲ هزار حاشیه‌نشین برای دریافت سند

آن‌طور که مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران اعلام کرده تاکنون ۲۲ هزار متقاضی ساکن در سکونتگاه‌های غیررسمی برای دریافت سند ثبت نام کرده‌اند.

متوسط قیمت هر متر نهضت ملی به ١٠ میلیون تومان رسید

دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: ممکن است برخی از واحدهای نهضت ملی با قیمت هر متر مربع ۵ میلیون تا ٧ میلیون تومان شروع شده باشند و برخی‌ها هم با ١٠ میلیون تومان شروع و با ١٢ میلیون تومان تمام شوند.

مالیات ارزش افزوده مصالح ساختمانی مسکن مهر و نهضت ملی صفر شد

طبق لایحه بودجه سال ۱۴۰۳، هیچگونه مالیات بر ارزش افزوده بابت خرید مصالح به پروژه‌های مسکن مهر و واحدهای احداثی موضوع قانون جهش تولید مسکن، تعلق نمی‌گیرد.

مجوز ایجاد چند شهرک خصوصی صادر می‌شود

وزیر راه و شهرسازی در جریان افتتاح پروژه‌های مسکونی و روبنایی وزیربنایی شهر جدید اندیشه بر همکاری بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات مسکن تاکید کرد و از صدور مجوز چندین شهرک خصوصی تا پایان سال خبر داد.

پرداخت مالیات واحدهای مسکونی باید تا بهمن ۱۴۰۳

طبق لایحه بودجه ۱۴۰۳، اشخاص باید مالیات سالانه واحدهای مسکونی و باغ‌ویلاهای خود را حداکثر تا پایان بهمن‌ماه سال ۱۴۰۳ پرداخت کند.

رتبه نهم آذربایجان شرقی در نهضت ملی مسکن

 نشست مدیران کل و معاونین ادارات راه و شهرسازی کل کشور در موضوع بررسی عملکرد و وضعیت استان ها با حضور وزیر راه و شهرسازی در مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی برگزار شد. 

ریزش تعداد مشاوران املاک!

رئیس اتحادیه مشاوران املاک ضمن اشاره به اینکه در فاز اول رکود بازار مسکن به سر می‌بریم و قیمت مسکن کاهش یافته اما اگر کسادی معاملات ادامه یابد در آینده با ریزش تعداد مشاوران املاک مواجه خواهیم شد، در مورد تملک واحدهای مسکونی از سوی بانک ها توضیح داد: این کار تبعات منفی برای اقتصاد […]

منازل مسکونی کشور تحت پوشش بیمه حوادث طبیعی قرار می گیر‌د

بر اساس پیش‌بینی لایحه بودجه ۱۴۰۳ کل کشور همه منازل مسکونی کشور که دارای انشعاب برق باشند، تحت پوشش صندوق بیمه حوادث طبیعی قرار می‌گیرند.

اتمام ۹۴۵ پروژه بازآفرینی نیمه‌تمام دولت قبل در دولت سیزدهم

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با بیان اینکه برنامه جامع اقدام مشترک به زودی مصوب می‌شود، از اتمام ۹۴۵ پروژه نیمه‌تمام دولت قبل در حوزه بازآفرینی شهری در دولت سیزدهم خبر داد.

اجرای بسته بومی شده نوسازی بافت فرسوده شهری در ۵۷ شهر

 مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با اعلام رشد در صدور پروانه ساختمانی با اجرای بسته بومی شده نوسازی بافت فرسوده شهری در ۵۷ شهر خبر داد.

واگذاری ۱۲۰۰ قطعه زمین به خانواده‌های دارای بیش از سه فرزند در آذربایجان شرقی

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی با اشاره به اجرای قانون حمایت از خانواده و جمعیت گفت: تا کنون ۱۲۰۰ قطعه زمین به خانواده‌های دارای سه فرزند و بیشتر واگذار شده است.

جریمه ۳۵۲ میلیاردی یک مشاور املاک متخلف!

مدیرکل روابط عمومی سازمان تعزیرات حکومتی از رسیدگی به پرونده یک مشاور املاک متخلف خبر داد و گفت: متهم علاوه بر پلمب و نصب پارچه به مدت ۱۰ روز و ممهور کردن جواز به مهر تخلف، به پرداخت ۳۵۲ میلیارد و ۴۷۰ میلیون ریال جزای نقدی معادل ۱۰ برابر گرانفروشی محکوم شد.

  گزارش
ساخت و ساز غیر مجاز در تبریز، از ضعف در نظارت تا خلاء قانون! راهکار وصول شارژ ساختمان از راه قانونی سرگردانی آب‌ در خیابان‌های ارومیه! ترفندهای ناتمام سایپا و ایران‌خودرو برای گران‌فروشی! تحلیل رفتار ترافیکی در خیابان های تبریز! روزه سکوت شورای عالی شهرسازی و معماری/ ۸ میلیون مستاجر، منتظر خانه تحول تکنولوژیک در ساخت پل‌های شهری تبریز نوسازی مسکن با کاهش هزینه‌های بالاسری دیوارکشی بورس برای اجرای نهضت ملی مسکن! «مدیریت یکپارچه معدن تا مسکن»، راهکار کاهش قیمت تمام شده ساختمان
  مصاحبه
احداث مجتمع تجاری در میدان ساعت از نظر ترافیکی درست نیست / نارضایتی مردم از آذرپارک بحق است استادیوم یادگارامام (ره) با تصویب هیئت وزیران به شهرداری تبریز واگذار می شود / بهسازی استادیوم باغشمال موافقت مشروط با راه اندازی پردیس رسانه در تبریز! نقش تاثیرگذار هواشناسی در شهرسازی و مسیرگشایی ها برای جذب نخبگان باید جذابیت ایجاد کرد ثبت نام بیش از ۲۹۴ هزار نفر در نهضت ملی مسکن آذربایجان شرقی پیشرفت مسکن سازی در آذربایجان شرقی نیازمند تعامل بیشتر دستگاه های مسئول است رویداد بین المللی “فضا و زمان” باعث احیا جایگاه تاریخی تبریز در دنیا می شود نقش استراتژیک ایران در جاده ابریشم غیرقابل انکار است برگزاری رویداد «فضا و زمان» یک حرکت تاثیرگذار بین المللی در تاریخ تبریز است
  یادداشت
نکات جالب توجه در نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی! پل دریاچه ارومیه در حال تخریب است؟! ساخت و ساز غیر مجاز درکدام مناطق تبریز بیشتر است؟ آخرین گمانه زنی ها در خصوص انتخاب هیئت رئیسه نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی بررسی گزینه های ریاست نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی در سال سوم آیا مشکل ساختمان نظام مهندسی آذربایجان شرقی حل می شود؟! تبریز و مدارسی که آب رفتند! احداث مجتمع تجاری در میدان ساعت تبریز بازآفرینی شهری نیست! “سازه خبر” رسانه برگزیده رویداد رسانه ای ” تبریز نگار” شد مسئولان می روند، خبرنگاران هستند!
  جدید ترین اخبار
اخلالگر بازار مسکن در تبریز دستگیر شد افزایش ۲میلیون تنی تولید سیمان برای تسریع در نهضت ملی مسکن آغاز عملیات ساخت ۲۳ هزار واحد مسکونی ارتش امکان سرمایه گذاری حداقلی در حوزه املاک برای تمامی اقشار شناسایی ۱۱۰ هزار خانه لوکس وجود مشکل در تامین زمین نهضت ملی مسکن در آذربایجان شرقی اخبار همکاری ایران و چین در حوزه مسکن بزودی منتشر می‌شود راهکار وصول شارژ ساختمان از راه قانونی خرید و فروش امتیاز نهضت ملی مسکن غیرقانونی است حق کمیسیون معاملات مسکن اعلام شد

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir