مسکن | پایگاه سازه خبر
یکشنبه, ۶ خرداد , ۱۴۰۳ | Sunday, 26 May , 2024
 مسکن

افتتاح ۱۱ هزار واحد نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید

رییس هیات مدیره شرکت عمران شهرهای جدید از افتتاح ۱۱ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن و واگذاری ۷ هزار قطعه زمین طرح نهضت ملی و طرح جوانی جمعیت در شهرهای جدید در در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

تورم مسکن در اردیبهشت به کمترین رقم در ۶ سال اخیر رسید

رییس کل بانک مرکزی از کاهش تورم نقطه به نقطه مسکن شهر تهران به ۱۲.۵ درصد در پایان اردیبهشت ۱۴۰۳ خبر داد که کمترین رقم از آذر سال ۹۶ تاکنون به شمار می‌رود.

امکان ساخت‌وساز مسکن با پیش‌بینی میزان فرونشست زمین

در حالی تعدادی از مخالفان توسعه شهر تهران، فرونشست در مناطق جنوبی را یک معضل اصلی در ساخت و ساز مطرح می‌کنند اما فرونشست زمین امری نیست که به خاطر آن خانه سازی را در منطقه‌ای متوقف کرد.

سرپرست استانداری آذربایجان شرقی تاکید کرد:

ضرورت رفع عقب ماندگی آذربایجان شرقی در نهضت ملی مسکن

 سرپرست استانداری آذربایجان شرقی گفت: این استان در زمینه طرح نهضت ملی مسکن عقب مانده است و این عقب ماندگی باید به سرعت جبران شود.

وزیر راه وشهرسازی خبر داد:

اعلام سقف افزایش اجاره بها ظرف ۴۸ ساعت آینده

وزیر راه وشهرسازی از افتتاح حدود ۶۰ هزار واحد مسکونی در هفته جاری در سه استان تهران، یزد و سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: قانون ساماندهی بازار اجاره و مسکن برای نظارت و دخالت در بازار مسکن ابلاغ و به شورای مسکن استان‌ها این اختیار اعطا شده که میزان سقف اجاره بها را […]

بسته‌های تشویقی جذاب نوسازی بافت‌های فرسوده در راه است

دیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: مسیر نوسازی هموار و بسته‌های تشویقی نوسازی بافت‌های فرسوده جذاب‌تر می‌شود.

۸۰۱ هزار واحد مسکونی وارد فرایند ساخت شد

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه تاکنون بیش از ۸۰۱ هزار واحد نهضت ملی مسکن توسط آن بنیاد در روستاها و شهرها وارد فاز عملیاتی شده است، از تکمیل و تحویل بیش از ۲۹۷ هزار واحد از این واحدها به مردم خبر داد.

ویرایش جدید مقررات ملی ساختمان درباره صرفه‌جویی گاز ابلاغ شد

 مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان از ابلاغ ویرایش پنجم مبحث ۱۷ مقررات ملی ساختمان با عنوان سامانه گاز طبیعی در ساختمان توسط وزیر راه و شهرسازی به وزیر کشور خبر داد و گفت: بازنگری این مبحث در دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان و پس از چندین نوبت نظرخواهی عمومی و کسب نظر […]

یادگار شهید جمهور برای بی‌خانه‌ها

آیت‌الله شهید سیدابراهیم رییسی که خود برخاسته از اقشار محروم جامعه بود در عمر کوتاه دولتش دغدغه ساخت سالیانه یک میلیون خانه را در قالب طرح نهضت ملی مسکن پیگیری کرد و با اجرایی کردن دو میلیون و ۵۶۰ هزار واحد مسکونی، یادگار خوبی از خود برای اقشار دردمند به جا گذاشت.

بنیاد مسکن مکلف به خرید سیمان و فولاد از بورس کالا شد

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به مصوبه هیأت وزیران در خصوص تأمین فولاد و سیمان برای ساخت و سازهای مسکن حمایتی با نرخ مناسب، بنیاد مسکن را مکلف به خرید این موارد کرد.

بررسی روند اجرای قانون نهضت ملی مسکن در کمیسیون اصل ۹۰

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از جلسه این کمیسیون درباره چگونگی اجرای قانون نهضت ملی مسکن خبر داد.

تامین ۷۰ همت برای زمین‌های مورد نیاز طرح جوانی جمعیت

وزیر راه و شهرسازی از تامین ۷۰ هزار میلیارد تومان برای زمین‌های واگذاری شده به متقاضیان طرح جوانی جمعیت خبر داد و گفت: یکی از بزرگترین مولدسازی‌های کشور در زمینه جوانی جمعیت رقم خورده است.

نزول فروش مسکن در ترکیه

آمار فروش خانه در ترکیه طی ماه آوریل ۱۱.۸ درصد کاهش یافت.

سامانه برآورد منطقه‌ای قیمت مسکن ایجاد می‌شود

 مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: برای جلوگیری از قیمت‌سازی کاذب در بازار مسکن، طبق قانون قرار شد سامانه‌ای برای برآورد قیمت به صورت منطقه‌ای ایجاد شود و دیگر قیمت سازی توسط مشاوران املاک یا دلالان نخواهد بود. 

شرایط معافیت از مالیات بر اجاره اعلام شد

 مشاور وزیر راه و شهرسازی شرایط معافیت از مالیات بر اجاره، بر اساس قانون ساماندهی بازار زمین، مسکن و اجاره را اعلام کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان‌شرقی:

دولت باید از حوزه ساخت و ساز کنار بکشد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان‌شرقی گفت: ساخت و ساز در شهرها و روستاها باید به سمت حمایت از گروه‌های ساخت مسکن و خودمالکی حرکت کند.

توضیحات وزیر راه و شهرسازی درباره جزئیات قانون ساماندهی بازار مسکن و اجاره‌بها

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به جزئیات قانون ساماندهی بازار مسکن و اجاره‌بها گفت: اگر در استانی تورم بیش از ۳۰ درصد باشد شورای مسکن می تواند ۵۰ تا ۱۰۰ درصد تورم نسبت به تعیین سقف اقدام کند.

پرداخت ۷۹ هزار میلیارد ریال وام به بافت فرسوده

مدیرعامل بانک مسکن از پرداخت ۷۸ هزار و ۷۸۰ میلیارد ریال تسهیلات بافت فرسوده به متقاضیان سال ۱۴۰۲ خبر داد.

شناسایی بیش از ۱۲۰ هزار خانه خالی در کشور

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن گفت: بر اساس ارزیابی های انجام شده بیش از ۱۲۰ هزار خانه خالی محرز شناسایی شده است.

وضعیت ساخت مسکن نیروهای مسلح تعیین تکلیف شد+ مصوبه

مصوبات پانزدهمین جلسه شورای عالی مسکن طی نامه شماره (۲۲۸۳۹) در تاریخ ۱۲ اردیبهشت ماه توسط رییس جمهور و رییس شورای عالی مسکن ابلاغ شد.

راهکارهای رفع مشکلات بازار مسکن با ابلاغ قانون ساماندهی بازار زمین، مسکن و اجاره‌بها

 جلسه شورای مسکن با بررسی همه موضوعات مرتبط با این بخش از جمله بررسی راهکارهای رفع مشکلات بازار مسکن و اجاره‌بها با ابلاغ قانون ساماندهی بازار زمین، مسکن واجاره بها برگزار شد.

عملکرد صفر ۱۸ بانک در نهضت ملی مسکن!

عملکرد بانک‌ها در نهضت ملی مسکن رضایت‌بخش نبوده و طبق سنوات قبل از بین۲۶ بانک، ۱۸ بانک عملکردشان در این بخش صفر بوده؛ جریمه ۲۵۰ همتی مالیاتی در انتظار بانک‌های که وام مسکن ندادند، خواهد بود.

آغاز عملیات آماده سازی ۱۱ شهرک مسکونی در کشور

وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: در ۱۱ شهرک عملیات آماده سازی و ساخت غالبا به صورت ویلایی آغاز شده است.

تامین ۱۰۰ هزار هکتار زمین برای ساخت مسکن

وزیر راه با بیان اینکه امروز در کشور ۲ میلیون و ۵۶۰ هزار واحد مسکونی در حال ساخت است، گفت: ۱۰۰هزار هکتار زمین تا امروز تامین شده و این بزرگترین طرح مولدسازی دارایی‌های ایران در بخش مسکن است.

میزان اقساط نهضت ملی مسکن مشخص شد

اولین قسط‌بندی تسهیلات نهضت ملی مسکن کشور با اقساط ۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تومانی توسط بانک مسکن آذربایجان شرقی در شهر جدید سهند ثبت شد.

  گزارش
”مالک رحمتی” مردی که مولدسازی را از بر بود! ثبت دومین رشد پایین قیمت مسکن در ۷ سال اخیر انجام ۲۲ گفتگوی اختصاصی توسط ” سازه خبر” در ۱۴۰۲ / ” سازه خبر”رسانه برگزیده ۵ جشنواره و سمینار تخصصی بانک ها عامل اصلی گرانی مسکن! رویداد بین المللی فضا و زمان در مسیر جاده ابریشم در تبریز و تهران برگزار شد دست خالی مستاجران و بی‌خیالی بانک‌ها! زمزمه افزایش مالیات بر سازنده های ساختمان پیش‌بینی رشد ساخت‌وساز ایران در ۴ سال آینده پارک حاشیه ای در تبریز، دردی که درمان نمی شود! ساخت و ساز غیر مجاز در تبریز، از ضعف در نظارت تا خلاء قانون!
  مصاحبه
انتظارات از شورای شهر تبریز بیشتر از این بود! / شهردار تبریز به پروژه های نیابتی علاقه بیشتری دارد! عدم همکاری تامین اجتماعی در احداث بیمارستان شهر جدید سهند! / ۲۳۵۰۰ مسکن در سهند در حال اجراست گفتگوی سه ساعته شهردار کلانشهرتبریز با “سازه خبر” مسکن سازی گسترده کار دولت نیست! / جلسات با وزیر راه و شهرسازی بی نتیجه بود! گره های ترافیکی حاصل تصمیمات غیر شهرسازی مقطعی! / ضرورت ابطال تمامی مصوبات خارج از چهارچوب شورای‌عالی شهرسازی انجام مطالعات برای ایجاد دو شهرک جدید در تبریز احداث مجتمع تجاری در میدان ساعت از نظر ترافیکی درست نیست / نارضایتی مردم از آذرپارک بحق است استادیوم یادگارامام (ره) با تصویب هیئت وزیران به شهرداری تبریز واگذار می شود / بهسازی استادیوم باغشمال موافقت مشروط با راه اندازی پردیس رسانه در تبریز! نقش تاثیرگذار هواشناسی در شهرسازی و مسیرگشایی ها
  یادداشت
استاندار شهید در چهار اپیزود به روایت سردبیر “سازه خبر” هفت نکته درباره‌ی‌ تحقق شعار سال ۱۴۰۳ محرومیت‌زدایی، هدف اصلی بازآفرینی شهری “سازه خبر” ۷ ساله شد اقدام عجولانه شورای شهر تبریز و قهر شهردار! شتاب‌بخشی به نوسازی مسکن در بافت‌های فرسوده با تکیه بر توان حلقه‌های میانی رفع معضل ترافیک تبریز، نیازمند مسئولان جسور است! توجه به معلولان مختص یک روز نباشد نکات جالب توجه در نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی! پل دریاچه ارومیه در حال تخریب است؟!
  جدید ترین اخبار
افتتاح ۱۱ هزار واحد نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید تورم مسکن در اردیبهشت به کمترین رقم در ۶ سال اخیر رسید امکان ساخت‌وساز مسکن با پیش‌بینی میزان فرونشست زمین ضرورت رفع عقب ماندگی آذربایجان شرقی در نهضت ملی مسکن اعلام سقف افزایش اجاره بها ظرف ۴۸ ساعت آینده بسته‌های تشویقی جذاب نوسازی بافت‌های فرسوده در راه است ۸۰۱ هزار واحد مسکونی وارد فرایند ساخت شد ویرایش جدید مقررات ملی ساختمان درباره صرفه‌جویی گاز ابلاغ شد یادگار شهید جمهور برای بی‌خانه‌ها بنیاد مسکن مکلف به خرید سیمان و فولاد از بورس کالا شد

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir