راه آهن | پایگاه سازه خبر
شنبه, ۱۱ آذر , ۱۴۰۲ | Saturday, 2 December , 2023
 راه آهن

افزایش همکاری‌های ریلی ایران و ترکیه

 چهل و چهارمین نشست مشترک مرزی راه‌آهن‌های منطقه آذربایجان و «مالاتیا» به منظور افزایش همکاری‌های ریلی ایران و ترکیه آغاز شد.

پیش‌فروش بلیت قطارهای دی‌ماه از ۸ آذر

پیش‌فروش بلیت قطارهای مسافری برای بازه زمانی ۱۴۰۲/۱۰/۱ تا ۱۴۰۲/۱۰/۳۰ روز ۸ آذرماه انجام می‌شود.

معاون راه‌آهن:

فروش رانتی بلیت قطار به گروه‌های خاص نداریم

معاون راه‌آهن اظهار داشت: واقعیت این است که تعداد ناوگان ما نسبت به تعداد تقاضای سفر کم است و تعداد قطارها متناسب با تقاضای بلیت به مردم نیست و باید دولت و مجلس در بودجه ریزی و اعتبارات به راه آهن کمک کنند. هم در بخش لکوموتیو و هم در بخش ناوگان مسافری، ما احتیاج […]

آغاز پیش‌فروش بلیت قطارهای آذرماه از دوشنبه

راه آهن جمهور اسلامی ایران اعلام کرد: پیش‌فروش بلیت قطارهای مسافری آذرماه روز دوشنبه ۲۲ آبان ماه آغاز می‌شود.

راه اندازی مجدد قطار مراغه به تهران از اول آبان

قطار حذف شده مسیر ریلی مراغه به تهران، از ابتدای ماه آینده، مجددا راه اندازی می شود.

بزرگترین پل روگذر راه‌آهن کشور افتتاح شد

مدیرعامل شرکت راه‌آهن با بیان اینکه بزرگ‌ترین پل روگذر ماشین‌رو افتتاح شد، گفت: در دولت سیزدهم افزایش ایمنی قطارها و کاهش سوانح ریلی همراه با افزایش سرعت سیر با جدیت دنبال می‌شود.

تخفیف رجا به مسافران به مناسبت هفته وحدت

شرکت رجا به مناسبت گرامی‌داشت ولادت با سعادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) طرح ویژه «هفته وحدت» را اجرا می‌کند.

اختصاص بیش از۲۳هزار صندلی برای قطار فوق العاده تبریز – مشهد

مدیرکل راه آهن منطقه آذربایجان گفت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده، ۲۳ هزار و ۵۰۰ صندلی قطار فوق العاده برای تسهیل در جابجایی زائران این استان از تبریز به مشهد مقدس از ۱۶ تا ۳۱ شهریور اختصاص یافت.

آغاز پیش‌فروش بلیت قطارهای مسافری مهرماه از دوشنبه

پیش‌فروش بلیت قطارهای مسافری برای مهرماه، از روز دوشنبه ۲۰ شهریورماه آغاز می‌شود.

آغاز عملیات اجرایی ابر پروژه ریلی شرق کشور با حضور رئیس جمهور

عملیات اجرایی ابر پروژه ریلی شرق کشور با پیگیری‌ها برای تخصیص مالی در دولت سیزدهم، با حضور رئیس جمهور آغاز شد.

سه مرکز استان به شبکه ریلی متصل می‌شود

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور با اعلام اتصال ۳ مرکز استان تا پایان سال به شبکه ریلی گفت: سال ۱۴۰۲ رکورددار افتتاح طولانی‌ترین آزادراه کشور و اتصال بیشترین تعداد مرکز استان به شبکه ریلی است.

رفع اختلال سامانه فروش اینترنتی بلیت قطار کربلا

اختلال در سامانه فروش اینترنتی بلیت قطار تهران- کربلا به دلیل ترافیک ورودی منجر به آن شد که زائران به جای ساعت ۱۰ صبح دیروز از ساعت ۲۱ دیشب امکان خریداری بلیت را داشته باشند که راه‌آهن بابت این تاخیر از مردم عذرخواهی کرد.

فروش بلیت قطار کربلا آغاز شد

فروش بلیت قطار ترکیبی تهران – کربلا از ساعت ۱۰ امروز آغاز شد.

آغاز فروش بلیت قطار برای نیمه دوم تابستان از روز دوشنبه

پیش فروش بلیت قطارهای مسافری برای بازه زمانی ۱۶ مرداد تا ۳۱ شهریور از روز دوشنبه ۲ مردادماه آغاز می‌شود.

یک کارشناس حمل و نقل:

خط آهن بستان آباد برای ترانزیت صرفه اقتصادی ندارد

یک کارشناس حمل و نقل گفت: مسیر ریلی بستان آباد از گذشته بوده است و این خط جدید جنبه مسافر بری دارد و اصلا برای ترانزیت صرفه اقتصادی ندارد.

آغاز پیش فروش تابستانه بلیت قطار از یکشنبه

پیش فروش بلیت قطارهای مسافری برای بازه زمانی ۱۴۰۲/۴/۱ لغایت ۱۴۰۲/۵/۱۵ (مسیرهای رفت تا تاریخ ۱۴۰۲/۵/۱۵ و مسیرهای برگشت تا تاریخ ۱۴۰۲/۵/۱۶) روز یکشنبه ۲۸ خرداد ماه آغاز می شود.

ساعت حرکت قطار از ایستگاه خاوران تبریز اعلام شد

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی، ساعت حرکت  قطار از ایستگاه خاوران تبریز و نحوه دسترسی مسافران به این ایستگاه را اعلام کرد.  

حرکت نخستین قطار مسافری خاورانِ تبریز به تهران از ۲۰ خرداد

مدیرعامل راه آهن از حرکت نخستین قطار مسافری خاورانِ تبریز به تهران از روز شنبه ۲۰ خرداد ماه خبر داد و گفت: فروش بلیت این قطارها از ساعت ۱۰ امروز چهارشنبه ۱۷ خرداد ماه آغاز می شود.

راه‌آهن خاوران به عنوان سبزترین محور ریلی کشور پنج شنبه افتتاح می‌شود

معاون وزیر راه و شهرسازی از افتتاح راه‌آهن بستان آباد- خاوران به ارزش روز ۶۰ هزار میلیارد ریال در روز پنج شنبه خبر داد و گفت: مسافت ریلی میان تهران و تبریز با افتتاح این خط ریلی ۱۱۴ کیلومتر و زمان سفر ۴ ساعت کاهش می‌یابد.

سرمایه گذاری روس‌ها در خط‌آهن رشت ـ آستارا

حلقه مفقوده ریلی کریدور شمال-جنوب که در زمره ۱۰ کریدور ترانزیتی ریلی و ترکیبی تعریف شده در نشست کشورهای اتحادیه اروپا است، با همکاری ایران و روسیه به عنوان دو قطب اقتصادی منطقه، تکمیل خواهد شد؛ با سرمایه‌گذاری روسیه در خط‌آهن رشت-آستارا و تکمیل کریدور شمال-جنوب، ایران به هاب ترانزیتی منطقه‌ تبدیل می‌شود.

آغاز پیش فروش بلیت قطارهای مسافری از چهارشنبه

پیش فروش بلیت قطارهای مسافری برای بازه زمانی ۲۱ اردیبهشت تا ۱۰ خرداد از روز چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه آغاز می‌شود.

آغاز پیش فروش بلیت قطارهای مسافریِ اردیبهشت ماه از فردا

فروش بلیت قطارهای مسافری برای بازه زمانی ۲۹ فروردین تا ۲۰ اردیبهشت فردا (سه شنبه ۲۲ فروردین ماه) آغاز می‌شود.

رشد ۳۰ درصدی سفر با قطار در نوروز ۱۴۰۲

مهرداد بذرپاش گفت: ترددها در جاده‌های کشور نسبت به مدت مشابه سال گذشته سه و نیم درصد افزایش، در بخش ریلی با یک میلیون و ۶۰۰ هزار سفر رشد ۳۰ درصدی را تجربه کرد.

شروع پیش فروش بلیت قطار برای نیمه دوم فروردین از فردا

پیش فروش بلیت قطارهای مسافری برای بازه زمانی شانزدهم تا بیست و هشتم فروردین ماه، فردا( پنج شنبه ۱۰ فروردین) آغاز می‌شود.

افزایش ۲ برابری ظرفیت ناوگان ریلی آذربایجان شرقی

معاون هماهنگی‌ امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: با افتتاح ایستگاه خاوران، ظرفیت جا به جایی خطوط ریلی استان به دو برابر افزایش پیدا خواهد کرد.

  گزارش
ساخت و ساز غیر مجاز در تبریز، از ضعف در نظارت تا خلاء قانون! راهکار وصول شارژ ساختمان از راه قانونی سرگردانی آب‌ در خیابان‌های ارومیه! ترفندهای ناتمام سایپا و ایران‌خودرو برای گران‌فروشی! تحلیل رفتار ترافیکی در خیابان های تبریز! روزه سکوت شورای عالی شهرسازی و معماری/ ۸ میلیون مستاجر، منتظر خانه تحول تکنولوژیک در ساخت پل‌های شهری تبریز نوسازی مسکن با کاهش هزینه‌های بالاسری دیوارکشی بورس برای اجرای نهضت ملی مسکن! «مدیریت یکپارچه معدن تا مسکن»، راهکار کاهش قیمت تمام شده ساختمان
  مصاحبه
احداث مجتمع تجاری در میدان ساعت از نظر ترافیکی درست نیست / نارضایتی مردم از آذرپارک بحق است استادیوم یادگارامام (ره) با تصویب هیئت وزیران به شهرداری تبریز واگذار می شود / بهسازی استادیوم باغشمال موافقت مشروط با راه اندازی پردیس رسانه در تبریز! نقش تاثیرگذار هواشناسی در شهرسازی و مسیرگشایی ها برای جذب نخبگان باید جذابیت ایجاد کرد ثبت نام بیش از ۲۹۴ هزار نفر در نهضت ملی مسکن آذربایجان شرقی پیشرفت مسکن سازی در آذربایجان شرقی نیازمند تعامل بیشتر دستگاه های مسئول است رویداد بین المللی “فضا و زمان” باعث احیا جایگاه تاریخی تبریز در دنیا می شود نقش استراتژیک ایران در جاده ابریشم غیرقابل انکار است برگزاری رویداد «فضا و زمان» یک حرکت تاثیرگذار بین المللی در تاریخ تبریز است
  یادداشت
نکات جالب توجه در نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی! پل دریاچه ارومیه در حال تخریب است؟! ساخت و ساز غیر مجاز درکدام مناطق تبریز بیشتر است؟ آخرین گمانه زنی ها در خصوص انتخاب هیئت رئیسه نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی بررسی گزینه های ریاست نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی در سال سوم آیا مشکل ساختمان نظام مهندسی آذربایجان شرقی حل می شود؟! تبریز و مدارسی که آب رفتند! احداث مجتمع تجاری در میدان ساعت تبریز بازآفرینی شهری نیست! “سازه خبر” رسانه برگزیده رویداد رسانه ای ” تبریز نگار” شد مسئولان می روند، خبرنگاران هستند!
  جدید ترین اخبار
افزایش همکاری‌های ریلی ایران و ترکیه پیش‌فروش بلیت قطارهای دی‌ماه از ۸ آذر فروش رانتی بلیت قطار به گروه‌های خاص نداریم آغاز پیش‌فروش بلیت قطارهای آذرماه از دوشنبه راه اندازی مجدد قطار مراغه به تهران از اول آبان بزرگترین پل روگذر راه‌آهن کشور افتتاح شد تخفیف رجا به مسافران به مناسبت هفته وحدت اختصاص بیش از۲۳هزار صندلی برای قطار فوق العاده تبریز – مشهد آغاز پیش‌فروش بلیت قطارهای مسافری مهرماه از دوشنبه آغاز عملیات اجرایی ابر پروژه ریلی شرق کشور با حضور رئیس جمهور

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir