مناطق آزاد | پایگاه سازه خبر
یکشنبه, ۶ خرداد , ۱۴۰۳ | Sunday, 26 May , 2024
 مناطق آزاد

بازدید رئیس جمهوری از پروژه ترانزیتی ارس

 رئیس جمهور از بخش‌هایی از پروژه در حال اجرای کریدور ترانزیتی جاده‌ای و ریلی ارس در نقطه مرزی شمال غربی کشور به عنوان بخشی از کریدور شرق-غرب بازدید کرد.

بیله‌سوار نقطه آغاز منطقه آزاد تجاری اردبیل شد

فرماندار بیله‌سوار مغان از انتخاب این شهرستان به عنوان نقطه آغاز اجرای منطقه آزاد تجاری استان اردبیل خبر داد و گفت: این اقدام ارزشمند دولت مردمی زمینه توسعه عمومی استان اردبیل و شهرستان مرزی بیله‌سوار را به همراه خواهد داشت.

سهمیه مسافری سال ۱۴۰۳ مناطق آزاد ابلاغ شد

سهمیه مسافری سال ۱۴۰۳ مناطق آزاد تجاری صنعتی به صورت علی الحساب سه ماهه ابلاغ شد. به گزارش  سازه خبر، سازمان توسعه تجارت ایران در نامه‌ای به گمرک ایران، سهمیه مسافری سال ۱۴۰۳ مناطق آزاد تجاری صنعتی به صورت علی‌الحساب سه ماهه را ابلاغ کرد. در این نامه آمده است: به پیوست تصویر نامه شماره […]

ثبت تقاضای ۹۵۰ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در منطقه آزاد ارس

 رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس از ۱۹۴ تقاضای سرمایه‌گذاری به ارزش ۹۵۰ هزار میلیارد ریال در این منطقه در سال جاری خبر داد.‌

افزایش ۹۰ درصدی ورود خودرو به منطقه آزاد ارس

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس از افزایش ۹۰ درصدی ورود خودرو به این منطقه در ۱۱ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

مجوز اجرای جزیره گردشگری در ارس صادر شد

رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: مجوز اجرای پروژه جزیره گردشگری در رود ارس پس از انجام پیگیری‌های و با همراهی دستگاه‌های متولی از کمیته رودخانه‌های مرزی اخذ شد.

منطقه ویژه اقتصادی ارومیه – سرو کلنگ زنی شد

 کلنگ احداث منطقه ویژه اقتصادی ارومیه – سرو روز سه شنبه با حضور احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی در این منطقه مرزی بر زمین زده شد.

آغاز پلاک‌گذاری ملی خودروهای مناطق آزاد + شرایط

پلاک‌گذاری ملی خودروهای مناطق آزاد از سوی هیات وزیران به نهادهای ذی‌ربط ابلاغ شد که بر اساس آن شماره‌گذاری‌ ملی و واردات به سرزمین اصلی برای خودروهایی که تا پیش از ابلاغ این آیین‌نامه مجاز به تردد در مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی بودند، مجاز اعلام شده است.

«روز ارس» در تقویم ملی ثبت شد

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ارس اعلام کرد: پیگیری‌های این سازمان از وزارت فرهنگ و ارشاد و شورای فرهنگ عمومی کشور به نتیجه رسید و حماسه سوم شهریور ۱۳۲۰، سالروز جانفشانی سه سرباز ایرانی مقابل ارتش شوروی به عنوان « روز ارس» در تقویم ملی ثبت شد.‌

پیدا و پنهان پروژه جاده جلفا_مرند

بر اساس توافقات فی‌مابین سازمان منطقه آزاد ارس و وزارت راه و شهرسازی احداث ۳۴ کیلومتر از باند دوم جاده جلفا-مرند از خروجی منطقه تا محدوده هرزندات برعهده سازمان است که تا به امروز ۲۸ کیلومتر آن اتمام و زیربار ترافیک رفته و تنها ۶ کیلومتر آن باقیمانده است.‌

عوارض واردات کالا به مناطق آزاد اعلام شد

هیئت وزیران به پیشنهاد دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد عوارض واردات کالا به هر یک از مناطق آزاد را اعلام کرد.

احداث فرودگاه تفریحی در جلفا و خداآفرین

مدیرعامل منطقه آزاد ارس گفت: به توصیه رئیس سازمان هواپیمایی کشور پیگیر احداث فرودگاه محلی تفریحی و گردشگری در جلفا و خداآفرین هستیم.

دبیر شورای‌عالی مناطق ازاد:

مناطق آزاد بهشت سرمایه گذاران می شود

دبیر شورای عالی مناطق آزاد گفت: مناطق آزاد به زودی به بهشت سرمایه گذاران تبدیل خواهد شد.

تولید کامیونت در ارس توسط تراکتورسازی

مدیرعامل گروه صنعتی تراکتورسازی ایران با اشاره به برنامه های این شرکت در زمینه خودروسازی، از راه‌اندازی خط تولید کامیونت ۱۱ تنی در منطقه آزاد ارس خبر داد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی خبر داد:

ورود ۱۶۷ هزار و ۲۲۸ خودرو غیر بومی به منطقه آزاد ارس/ جایگاه برتر آذربایجان شرقی در کاهش تصادفات فوتی

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه از ۲۵ اسفند سال گذشته تا هفتم فروردین امسال ۶ نفر در جاده های استان جان باخته اند، گفت: این استان در ایام نوروز در کاهش تصادفات فوتی در کشور جایگاه برتر را کسب کرده است.

افزایش ۱۱۷ درصدی ورود گردشگر به منطقه آزاد ارس

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس گفت: در بازه زمانی ۲۵ اسفند تا سوم فروردین ماه جاری، بیش از ۴۰۰ هزار گردشگر در محدوده‌های منطقه حضور یافته‌ اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل که ۱۹۶ هزار نفر بود ۱۱۷ درصد بیشتر شده است.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور خبر داد:

آماده‌سازی ۳۵۰ بسته سرمایه گذاری خارجی در مناطق آزاد

 مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور با بیان اینکه گره‌گشایی از کارآفرینان اولویت است، گفت: ۳۵۰ بسته سرمایه‌گذاری برای جذب سرمایه‌گذار خارجی در حال آماده شدن است.

نماینده تبریز در مجلس:

بروکراسی در منطقه آزاد ارس به حداقل برسد

نماینده تبریز در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت به حداقل رساندن بروکراسی اداری در منطقه آزاد ارس تاکید کرد.

مدیرعامل منطقه آزاد ارس تاکید کرد:

نقش مهم منطقه آزاد ارس در امنیت غذایی کشور

مدیرعامل منطقه آزاد ارس بر نقش مهم منطقه آزاد ارس در امنیت غذایی کشور تاکید کرد.

تصاویر | اکسپو ارس ۲۰۲۳ آغاز شد

نمایشگاه دستاوردها، توانمندی‌ها و فرصت‌های سرمایه گذاری منطقه تجاری صنعتی ارس(اکسپو ارس ۲۰۲۳ ) با حضور حجت الله عبدالمالکی دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی و مسئولان استانی در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی تبریز آغاز شد.

استاندار آذربایجان شرقی:

خدمات‌دهی به سرمایه‌گذاران در مناطق آزاد تسهیل شود/ آیین‌نامه اجرایی مناطق آزاد نیازمند بازنگری

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به نقش مهم مناطق آزاد در دیپلماسی منطقه‌ای و مرزی، تاکید کرد: خدمات‌دهی به سرمایه‌گذاران در مناطق آزاد باید تسهیل شود. عابدین خرّم در دیدار با دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی کشور، اظهار داشت: برای اعمال ابعاد مختلف حکمرانی در مناطق آزاد، نیاز به بازنگری […]

امکان صدور کارت بازرگانی و مجوز فعالیت‌های اقتصادی در ارس

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: یکی از مهمترین دغدغه‌های تجار و فعالین اقتصادی این منطقه طولانی بودن فرایند صدور و تمدید کارت بازرگانی و مجوزهای فعالیت اقتصادی بود که این مشکل با راه‌اندازی شعبه اتاق بازرگانی تبریز در جلفا حل شد.‌

تبریز میزبان نخستین دوره ارس اکسپو

مشاور و مدیر حوزه مدیرعامل منطقه آزاد ارس، گفت: نخستین دوره ارس اکسپو در نمایشگاه بین‌المللی تبریز و با حضور مهمانان و شرکت‌کنندگان داخلی و خارجی برگزار می‌شود.

معاون اقتصادی منطقه آزاد ارس خبر داد:

تولید ناخالص ۹۴۰۰ میلیارد تومانی در منطقه آزاد ارس

معاون اقتصادی منطقه آزاد ارس از تولید ناخالص ۹۴۰۰ میلیارد تومانی در منطقه آزاد ارس  خبر داد.

تصاویر | نشست خبری معاون اقتصادی منطقه آزاد ارس

علی نوید معاون اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد ارس در آستانه برگزاری اکسپو ارس در جمع خبرنگاران حاضر شد و به سوالات آنها پاسخ داد.

  گزارش
”مالک رحمتی” مردی که مولدسازی را از بر بود! ثبت دومین رشد پایین قیمت مسکن در ۷ سال اخیر انجام ۲۲ گفتگوی اختصاصی توسط ” سازه خبر” در ۱۴۰۲ / ” سازه خبر”رسانه برگزیده ۵ جشنواره و سمینار تخصصی بانک ها عامل اصلی گرانی مسکن! رویداد بین المللی فضا و زمان در مسیر جاده ابریشم در تبریز و تهران برگزار شد دست خالی مستاجران و بی‌خیالی بانک‌ها! زمزمه افزایش مالیات بر سازنده های ساختمان پیش‌بینی رشد ساخت‌وساز ایران در ۴ سال آینده پارک حاشیه ای در تبریز، دردی که درمان نمی شود! ساخت و ساز غیر مجاز در تبریز، از ضعف در نظارت تا خلاء قانون!
  مصاحبه
انتظارات از شورای شهر تبریز بیشتر از این بود! / شهردار تبریز به پروژه های نیابتی علاقه بیشتری دارد! عدم همکاری تامین اجتماعی در احداث بیمارستان شهر جدید سهند! / ۲۳۵۰۰ مسکن در سهند در حال اجراست گفتگوی سه ساعته شهردار کلانشهرتبریز با “سازه خبر” مسکن سازی گسترده کار دولت نیست! / جلسات با وزیر راه و شهرسازی بی نتیجه بود! گره های ترافیکی حاصل تصمیمات غیر شهرسازی مقطعی! / ضرورت ابطال تمامی مصوبات خارج از چهارچوب شورای‌عالی شهرسازی انجام مطالعات برای ایجاد دو شهرک جدید در تبریز احداث مجتمع تجاری در میدان ساعت از نظر ترافیکی درست نیست / نارضایتی مردم از آذرپارک بحق است استادیوم یادگارامام (ره) با تصویب هیئت وزیران به شهرداری تبریز واگذار می شود / بهسازی استادیوم باغشمال موافقت مشروط با راه اندازی پردیس رسانه در تبریز! نقش تاثیرگذار هواشناسی در شهرسازی و مسیرگشایی ها
  یادداشت
استاندار شهید در چهار اپیزود به روایت سردبیر “سازه خبر” هفت نکته درباره‌ی‌ تحقق شعار سال ۱۴۰۳ محرومیت‌زدایی، هدف اصلی بازآفرینی شهری “سازه خبر” ۷ ساله شد اقدام عجولانه شورای شهر تبریز و قهر شهردار! شتاب‌بخشی به نوسازی مسکن در بافت‌های فرسوده با تکیه بر توان حلقه‌های میانی رفع معضل ترافیک تبریز، نیازمند مسئولان جسور است! توجه به معلولان مختص یک روز نباشد نکات جالب توجه در نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی! پل دریاچه ارومیه در حال تخریب است؟!
  جدید ترین اخبار
بازدید رئیس جمهوری از پروژه ترانزیتی ارس بیله‌سوار نقطه آغاز منطقه آزاد تجاری اردبیل شد سهمیه مسافری سال ۱۴۰۳ مناطق آزاد ابلاغ شد ثبت تقاضای ۹۵۰ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در منطقه آزاد ارس افزایش ۹۰ درصدی ورود خودرو به منطقه آزاد ارس مجوز اجرای جزیره گردشگری در ارس صادر شد منطقه ویژه اقتصادی ارومیه – سرو کلنگ زنی شد آغاز پلاک‌گذاری ملی خودروهای مناطق آزاد + شرایط «روز ارس» در تقویم ملی ثبت شد پیدا و پنهان پروژه جاده جلفا_مرند

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir