فناوری | پایگاه سازه خبر
شنبه, ۱۱ آذر , ۱۴۰۲ | Saturday, 2 December , 2023
 فناوری

برای نخستین بار در سطح کشور

غربالگری سلامت نخبگان در آذربایجان شرقی انجام می شود

رئیس بنیاد نخبگان آذربایجان شرقی گفت: برای نخستین بار در سطح کشور،طرح غربالگری سلامت جسمی نخبگان در آذربایجان شرقی با همکاری سلامتکده طب سنتی، ایرانی بهاران بصورت رایگان انجام می شود.

گسترش همکاری‎های بنیاد نخبگان آذربایجان شرقی با بسیج مهندسین

همکاری‌های بنیاد نخبگان آذربایجان شرقی با بسیج مهندسین عمران و معماری گسترش می‌یابد.

رئیس بنیاد نخبگان آذربایجان شرقی خبر داد:

انجام داوری طرح های هسته های شهید احمدی روشن در آذربایجان شرقی

رئیس بنیاد نخبگان آذربایجان شرقی از انجام داوری طرح های ارائه شده به هسته های مسئله محور پژوهشی و فناورانه شهید احمدی روشن در این استان خبر داد.

رئیس بنیاد نخبگان آذربایجان شرقی:

نگاه بنیاد نخبگان به تمامی دانشگاهها یکسان است

رئیس بنیاد نخبگان آذربایجان شرقی گفت:تولید علم در هر حوزه ای برای بنیاد نخبگان ارزشمند بوده و نگاه بنیاد نخبگان به تمامی دانشگاهها یکسان و یکپارچه است.

رئیس بنیاد نخبگان آذربایجان شرقی تاکید کرد:

ضرورت بهره گیری از ظرفیت نخبگان در ایمن سازی و ارتقا کیفیت ساخت و سازها  

رئیس بنیاد نخبگان آذربایجان شرقی به بهره گیری از ظرفیت نخبگان در ایمن سازی و ارتقا کیفیت ساخت و سازها تاکید کرد.

فعالیت بیش از یک‌هزار شرکت فناور در آذربایجان‌غربی

 – رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی گفت: در حال حاضر، یک‌هزار و ۵۶ شرکت فناور در این پارک فعال است که جشنواره ای برای معرفی ظرفیت های این شرکت ها و همچنین توانمندی های حوزه فناوری استان تمهید شده است.

رئیس بنیاد نخبگان آذربایجان شرقی:

بنیاد نخبگان آذربایجان شرقی در مسیر تحول قدم بر می دارد

رئیس بنیاد نخبگان آذربایجان شرقی گفت: بنیاد نخبگان آذربایجان شرقی در مسیر تحول و توسعه قدم بر می دارد.

تولید پودرهای ضد شعله برای کابل‌ها و تجهیزات ساختمانی

محققان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان در کنار تولید پلیمرهای زیستی برای کاربرد در اسباب‌بازی و روکش‌های مواد غذایی، پودرهای تاخیر اندازه شعله به تولید رساندند که موجب کندسوز شدن کابل‌ها و تجهیزات ساختمانی می‌شود.

رئیس بنیاد نخبگان آذربایجان شرقی در گفتگوی اختصاصی با “سازه خبر”:

برای جذب نخبگان باید جذابیت ایجاد کرد

رئیس بنیاد نخبگان آذربایجان شرقی گفت: برای جذب و نگهداشت نخبگان باید جذابیت ایجاد کرد.

وزیر زاه و شهرسازی خبر داد:

به کارگیری ظرفیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان در صنعت ساختمان

وزیر راه و شهرسازی گفت: ظرفیت‌های دانش‌بنیان در مدل‌های صنعتی و ساخت مسکن را با استفاده از اصلاح و تدوین قوانین و مقررات و تسهیل‌گری در دولت سیزدهم پیگیری می‌کنیم.

راه‌اندازی دفتر همکاری‌های مشترک پارک‌های علم و فناوری ایران و ژاپن

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در بازدید سفیر ژاپن در تهران از این پارک، برای راه‌اندازی دفتر همکاری‌های مشترک پارک‌های علم و فناوری ایران و ژاپن در پارک دانشگاه تهران اعلام آمادگی کرد.

برگزاری تور فناورانه بازدید از نمایشگاه صنعت ساختمان

تور فناورانه کانکت به منظور بازدید از نمایشگاه صنعت ساختمان، ۱۳ و ۱۴ مرداد ماه جاری در تهران برگزار می‌شود.

پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در رتبه ۱۱ کشور

نظام‌ رتبه‌بندی پارک‌های علم و فناوری بر اساس رؤیت‌پذیری رونمایی شد.

رأی موافق شورای اسلامی شهر تبریز برای راه‌اندازی کارخانه نوآوری

کلیات تفاهم نامه شهرداری تبریز مبنی بر مشارکت شهرداری در ایجاد کارخانه نوآوری با رای موافق ۱۲ عضو شورای اسلامی شهر همراه بود که حاکی از توجه شورای ششم به اهمیت موضوع نوآوری و اهتمام در این راستا است.

طراحی زیست بوم نوآفرینی و استارت‌آپی در حوزه حمل و نقل

معاون حمل‌ونقل وزیر راه‌وشهرسازی از طراحی زیست بوم نوآفرینی و استارت‌آپی حوزه حمل و نقل کشور و نهایی شدن آن خبر داد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد:

بهره‌مندی از بخش‌های دانش‌بنیان دانشگاهی برای ساخت مسکن ارزان قیمت

ییس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به بهره‌مندی از بخش‌های دانش‌بنیان دانشگاهی برای ساخت مسکن ارزان قیمت، گفت: این دانشگاه در موضوع نهضت ملی مسکن از شرکت‌های دانش‌بنیانی در ارزان سازی قیمت تمام شده نقش‌آفرینی کنند، حمایت می‌کند.

رتبه ششم آذربایجان شرقی در تعداد شرکت های دانش بنیان کشور

آذربایجان شرقی به لحاظ تعداد شرکت های دانش بنیان رتبه ششم را در سطح کشور دارا می باشد.

نخبگان در صنایع و شرکت‌های دانش‌بنیان بورسیه می‌شوند

قائم‌مقام بنیاد ملی نخبگان، از برنامه‌ریزی برای جذب ۱۰۰۰ نفر در طرح بورسیه صنعتی و تشکیل ۶۵۰ هسته حل مسئله دانشجویان مستعد برتر و ۱۰۰ هسته حل مسئله اساتید سرآمد و نخبه در سال جاری خبر داد.

مشاور فناوری استاندار آذربایجان سرقی در گفتگوی اختصاصی با “سازه خبر”:

پارک علم و فناوری باید چالش محور و مساله محور اداره شود / عقب ماندگی ها باید جبران شود

عبدالرضا فلاح مشاور و نماینده تام‌الاختیار استاندار آذربایجان شرقی در حوزه فناوری، نوآوری، اقتصاد دانش‌بنیان و منطقه ویژه علم و فناوری در کاخ استانداری میزبان سردبیر و اعضای تحریریه پایگاه ” سازه خبر” بود و به سوالات آنها پاسخ داد.

تصاویر | مشاور فناوری استاندار آذربایجان شرقی میزبان ” سازه خبر”

عبدالرضا فلاح مشاور و نماینده تام‌الاختیار استاندار آذربایجان شرقی در حوزه فناوری، نوآوری، اقتصاد دانش‌بنیان و منطقه ویژه علم و فناوری در کاخ استانداری میزبان سردبیر و اعضای تحریریه پایگاه ” سازه خبر” بود و به سوالات آنها پاسخ داد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

رفع موانع رشد اقتصاد دانش‌بنیان در کشور ضروری است

مرتضوی با تأکید بر اینکه تأمین اجتماعی، تأمین معاش آبرومندانه را سبب می‌شود، گفت: گسترش آرامش در جامعه، رفع دغدغه‌ها و کاستن سنگ‌اندازی‌ها از رسالت‌های مهم صندوق‌های تأمین اجتماعی است.

معافیت مالیاتی حقوق کارکنان شرکت های دانش بنیان

معاون سازمان امور مالیاتی از معافیت مالیاتی حقوق کارکنان شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک های علم و فناوری خبر داد.

اختصاص ۴۳ هزار میلیارد تومان بودجه به شرکت‌های دانش بنیان

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: ۴۳ هزار میلیارد تومان اعتبار نیز از محل تعرفه های واردات ماشین آلات کشاورزی به صندوق های نوآوری و شکوفایی اختصاص یافته که به این شرکت ها تعلق می یابد.

معاون علمی رئیس جمهوری:

شرکت های بزرگ باید با نوآوری تبدیل به دانش‌بنیانهای نوپا شوند

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهور گفت: شرکت‌های بزرگ با نوآوری شرکتی، می‌توانند پیشران دانش‌بنیان‌های نوپا باشند.

اذعان مشاور استاندار آذربایجان شرقی به عقب ماندگی استان در حوزه دانش بنیان

 مشاور استاندار آذربایجان شرقی در حوزه فناوری، نوآوری و اقتصاد دانش‌بنیان گفت: عقب ماندگی استان در حوزه فناوری و دانش بنیان با تعریف منابع مالی و اصلاح رویکردها جبران می‌شود.

  گزارش
ساخت و ساز غیر مجاز در تبریز، از ضعف در نظارت تا خلاء قانون! راهکار وصول شارژ ساختمان از راه قانونی سرگردانی آب‌ در خیابان‌های ارومیه! ترفندهای ناتمام سایپا و ایران‌خودرو برای گران‌فروشی! تحلیل رفتار ترافیکی در خیابان های تبریز! روزه سکوت شورای عالی شهرسازی و معماری/ ۸ میلیون مستاجر، منتظر خانه تحول تکنولوژیک در ساخت پل‌های شهری تبریز نوسازی مسکن با کاهش هزینه‌های بالاسری دیوارکشی بورس برای اجرای نهضت ملی مسکن! «مدیریت یکپارچه معدن تا مسکن»، راهکار کاهش قیمت تمام شده ساختمان
  مصاحبه
احداث مجتمع تجاری در میدان ساعت از نظر ترافیکی درست نیست / نارضایتی مردم از آذرپارک بحق است استادیوم یادگارامام (ره) با تصویب هیئت وزیران به شهرداری تبریز واگذار می شود / بهسازی استادیوم باغشمال موافقت مشروط با راه اندازی پردیس رسانه در تبریز! نقش تاثیرگذار هواشناسی در شهرسازی و مسیرگشایی ها برای جذب نخبگان باید جذابیت ایجاد کرد ثبت نام بیش از ۲۹۴ هزار نفر در نهضت ملی مسکن آذربایجان شرقی پیشرفت مسکن سازی در آذربایجان شرقی نیازمند تعامل بیشتر دستگاه های مسئول است رویداد بین المللی “فضا و زمان” باعث احیا جایگاه تاریخی تبریز در دنیا می شود نقش استراتژیک ایران در جاده ابریشم غیرقابل انکار است برگزاری رویداد «فضا و زمان» یک حرکت تاثیرگذار بین المللی در تاریخ تبریز است
  یادداشت
نکات جالب توجه در نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی! پل دریاچه ارومیه در حال تخریب است؟! ساخت و ساز غیر مجاز درکدام مناطق تبریز بیشتر است؟ آخرین گمانه زنی ها در خصوص انتخاب هیئت رئیسه نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی بررسی گزینه های ریاست نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی در سال سوم آیا مشکل ساختمان نظام مهندسی آذربایجان شرقی حل می شود؟! تبریز و مدارسی که آب رفتند! احداث مجتمع تجاری در میدان ساعت تبریز بازآفرینی شهری نیست! “سازه خبر” رسانه برگزیده رویداد رسانه ای ” تبریز نگار” شد مسئولان می روند، خبرنگاران هستند!
  جدید ترین اخبار
غربالگری سلامت نخبگان در آذربایجان شرقی انجام می شود گسترش همکاری‎های بنیاد نخبگان آذربایجان شرقی با بسیج مهندسین انجام داوری طرح های هسته های شهید احمدی روشن در آذربایجان شرقی نگاه بنیاد نخبگان به تمامی دانشگاهها یکسان است ضرورت بهره گیری از ظرفیت نخبگان در ایمن سازی و ارتقا کیفیت ساخت و سازها   فعالیت بیش از یک‌هزار شرکت فناور در آذربایجان‌غربی بنیاد نخبگان آذربایجان شرقی در مسیر تحول قدم بر می دارد تولید پودرهای ضد شعله برای کابل‌ها و تجهیزات ساختمانی برای جذب نخبگان باید جذابیت ایجاد کرد به کارگیری ظرفیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان در صنعت ساختمان

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir