راهداری | پایگاه سازه خبر
شنبه, ۱۱ آذر , ۱۴۰۲ | Saturday, 2 December , 2023
 راهداری

کاهش سرانه مالکیت خودرو در آذربایجان‌شرقی

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: سرانه مالکیت خودرو نیز از ۶ نفر در سال ۱۳۹۵ به ۳٫۶ دهم کاهش یافته و افزایش این حجم از خودرو، بر میزان تردد و افزایش برخوردها تاثیر مستقیم می‌گذارد.

اعمال محدودیت ترافیکی شبانه در کنارگذر جنوبی تبریز

 معاون مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: از امشب به مدت چهار شب محدودیت ترافیکی شبانه در کنارگذر جنوبی تبریز ( بزرگراه شهید کسایی) اعمال می‌شود.

اصلاح ۷۱۰ نقطه پرحادثه‌ در سال ۱۴۰۳

وزیر راه و شهرسازی بر اصلاح ۷۱۰ نقطه حادثه‌خیز در سال ۱۴۰۳، با همکاری استان‌ها و سایر دستگاه‌های مرتبط تاکید کرد.

کاهش ۱۶درصدی تلفاتِ جاده‌ای

مدیرکل دفتر ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور گفت: سال گذشته حدود ۱۹ هزار نفر از هموطنان بر اثر وقوع تصادف، جان خود را از دست دادند که این آمار نسبت به سال ۱۴۰۰، افزایش ۱۶ درصدی داشت.

معرفی پرترددترین مسیرهای آذربایجان شرقی

مسوول مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی با اعلام اینکه در نیمه نخست امسال ۲۰۲ میلیون و ۴۶۳ هزار تردد خودرو در مسیرهای استان انجام شده است، گفت: محور تبریز- ایلخچی با ۱۱ میلیون و ۳۸۸ هزار تردد پرترددترین مسیر استان در این بازه زمانی بود.

محدودیت‌های ترافیکی تا ۱۹ شهریور اعلام شد

مرکز مدیریت راه‌های کشور محدودیت‌های ترافیکی در بازه زمانی ۱۳ تا ۱۹ شهریور ماه در برخی محورهای مواصلاتی را اعلام کرد.

پیش‌فروش بلیط‌ اتوبوس اربعین از امروز آغاز شد

معاون حمل‌و نقل سازمان راهداری گفت: در سفرهای اربعین و نیز سفرهای تابستانی امسال علاوه بر ۱۵ هزار دستگاه ناوگان حمل‌و نقل عمومی، ظرفیت ناوگان دستگاه‌های اجرایی، شرکت‌ها و کارخانجات نیز به کار گرفته می‌شود.

نرخ حمل جابجایی کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

ستاد تنظیم بازار با افزایش ۳۰ درصدی نرخ جابجایی کالا در بخش حمل و نقل عمومی جاده موافقت کرد.

اصلاح ۲۵ نقطه پرحادثه جاده‌های آذربایجان‌شرقی

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: امسال ۲۵ نقطه پرحادثه در جاده‌های استان که پیش از این شناسایی شده بود، اصلاح می‌شود. 

شناسایی۸۰۰ نقطه حادثه‌خیز در راه‌های کشور

معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور با اشاره به برنامه‌ریزی برای نوسازی ماشین آلات راهداری گفت: ۸۰۰ نقطه حادثه‌خیز در راه‌های کشور شناسایی شد. به گزارش سازه خبر، رضا اکبری با اشاره به هزینه بالای احداث راه خصوصاً بزرگراه‌ها ادامه داد: برآورد هزینه هر کیلومتر آسفالت راه‌ها به ۳ میلیارد تومان […]

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی خبر داد:

تردد ۱۴ میلیون و ۴۰۰ هزار خودرو در آذربایجان شرقی

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به بروز تصادفات جاده‌ای در شهرستان‌های اهر، مراغه، مرند و میانه در ایام نوروز، خواستار توجه جدی فرمانداران این شهرستان‌ها به موضوع شورای ترافیک شد.

اعلام محدودیت‌های ترافیکی نوروز تا ۱۵ فروردین

مرکز مدیریت راه‌های کشور، محدودیت‌های ترافیکی ایام نوروز ۱۴۰۲ از تاریخ ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ تا روز ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ را اعلام کرد.

سرعت مجاز رانندگی در سفرهای نوروزی ۱۰ کیلومتر کاهش یافت

بر اساس مصوبه کمیسیون ایمنی راه‌های کشور، سرعت مجاز وسایل نقلیه در جاده‌های برون‌شهری در بازه زمانی ۲۴ اسفند تا ۱۵ فروردین سال آینده با هدف افزایش ایمنی و کاهش تصادفات تا ۱۰ کیلومتر بر ساعت کاهش یافت.

فروش بلیت اتوبوس خارج از ترمینال ممنوع است

مدیر کل حمل ونقل مسافری سازمان راهداری گفت : آزاد سواری ممنوع بوده اگرچه ممکن است مسافران در بین راه سوار شوند.

آغاز فروش بلیت‌های نوروزی اتوبوس از فردا

پیش‌فروش بلیت‌های نوروزی اتوبوس‌ها برای ۲۴ اسفند تا ۱۵ فروردین ماه از فردا، یکم اسفند آغاز می‌شود.

جاده‌های ۸ استان بارانی و برفی است

 مرکز مدیریت راه‌ها، در پی ورود سامانه بارشی جدید به کشور از شروع بارش برف و باران در راه‌های هشت استان خبر داد و وضعیت ترافیک ورودی به تهران را نیز سنگین اعلام کرد.

عذرخواهی رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای

رییس سازمان راهداری با بیان اینکه نقاط حادثه خیز بر اساس شاخص ها تعیین می شود افزود:  تاکنون ۲۵۰۰ نقطه حادثه خیز در کشور شناسایی شده است. ۱۵۰۰ نقطه اولویت یک پلیس و ما بوده است. تا سال گذشته ۵۰۰ نقطه را رفع کردیم و ۶۰۰ نقطه هم امسال در حال کار داریم.

هزینه نگهداری راه‌ها تا ۵۰ درصد کاهش می‌یابد

مدیرعامل آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک از کاهش ۵۰ درصدی هزینه نگهداری راه‌های کشور با انجام خدمات آزمایشگاهی این شرکت به پروژه‌های راه‌سازی خبر داد.

شهر فروشی در ورودی شهرهای آذربایجان شرقی!

مدیرکل راهداری و حمل و نقل آذربایجان شرقی از صدور مجوز و شهر فروشی در ورودی شهرهای استان انتقاد کرد و گفت: این مسئله در بلند مدت هزینه‌های زیادی را به مردم و دولت تحمیل خواهد کرد.

آسفالت ۶۵۰ کیلومتر از راه‌های ارتباطی آذربایجان‌شرقی

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۶۵۰ کیلومتر از راه‌های ارتباطی استان آسفالت شده است.

برخورداری روستاهای آذربایجان‌شرقی از راه آسفالته پایین‌تر از میانگین کشوری!

معاون ساخت و نگهداری راه های فرعی و روستایی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور با بیان اینکه ضریب برخورداری روستاهای آذربایجان‌شرقی از راه آسفالته پایین‌تر از میانگین کشوری است، گفت: درصدد بهبود وضعیت راه های روستایی استان هستیم.

افزایش ۲ برابری دوربین‌های جاده‌ای کشور

معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور هوشمندسازی جاده‌ها و نصب دوربین را جزو اولویت‌های سازمان برشمرد و گفت: از سال گذشته تعداد سامانه‌های هوشمند جاده‌های کشور ۲ برابر شده است.

آغاز ثبت نام امریه سربازی وزارت راه و شهرسازی از ۲۰ مهر

مرحله جدید ثبت‌نام مشمولین متقاضی امریه سربازی در وزارت راه و شهرسازی از ۲۰ مهرماه ۱۴۰۱ آغاز خواهد شد.

۷۴ درصد سرعتگیرهای مازندران فاقد استانداردهای لازم هستند

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با بیان اینکه ۵۳۰ مورد سرعت کاه (سرعتگیر) در جاده های استان شناسایی شده است، گفت: از این تعداد فقط ۱۳۹ مورد دارای استاندارد لازم هستند.

نرخ جدید عوارض آزادراهی تا دو هفته آینده اعلام می‌شود

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌و نقل کشور از پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصدی قطعه دوم آزادراه تهران – شمال خبر داد و گفت: نرخ جدید عوارض آزادراهی تا دو هفته دیگر تعیین می‌شود.

  گزارش
ساخت و ساز غیر مجاز در تبریز، از ضعف در نظارت تا خلاء قانون! راهکار وصول شارژ ساختمان از راه قانونی سرگردانی آب‌ در خیابان‌های ارومیه! ترفندهای ناتمام سایپا و ایران‌خودرو برای گران‌فروشی! تحلیل رفتار ترافیکی در خیابان های تبریز! روزه سکوت شورای عالی شهرسازی و معماری/ ۸ میلیون مستاجر، منتظر خانه تحول تکنولوژیک در ساخت پل‌های شهری تبریز نوسازی مسکن با کاهش هزینه‌های بالاسری دیوارکشی بورس برای اجرای نهضت ملی مسکن! «مدیریت یکپارچه معدن تا مسکن»، راهکار کاهش قیمت تمام شده ساختمان
  مصاحبه
احداث مجتمع تجاری در میدان ساعت از نظر ترافیکی درست نیست / نارضایتی مردم از آذرپارک بحق است استادیوم یادگارامام (ره) با تصویب هیئت وزیران به شهرداری تبریز واگذار می شود / بهسازی استادیوم باغشمال موافقت مشروط با راه اندازی پردیس رسانه در تبریز! نقش تاثیرگذار هواشناسی در شهرسازی و مسیرگشایی ها برای جذب نخبگان باید جذابیت ایجاد کرد ثبت نام بیش از ۲۹۴ هزار نفر در نهضت ملی مسکن آذربایجان شرقی پیشرفت مسکن سازی در آذربایجان شرقی نیازمند تعامل بیشتر دستگاه های مسئول است رویداد بین المللی “فضا و زمان” باعث احیا جایگاه تاریخی تبریز در دنیا می شود نقش استراتژیک ایران در جاده ابریشم غیرقابل انکار است برگزاری رویداد «فضا و زمان» یک حرکت تاثیرگذار بین المللی در تاریخ تبریز است
  یادداشت
نکات جالب توجه در نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی! پل دریاچه ارومیه در حال تخریب است؟! ساخت و ساز غیر مجاز درکدام مناطق تبریز بیشتر است؟ آخرین گمانه زنی ها در خصوص انتخاب هیئت رئیسه نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی بررسی گزینه های ریاست نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی در سال سوم آیا مشکل ساختمان نظام مهندسی آذربایجان شرقی حل می شود؟! تبریز و مدارسی که آب رفتند! احداث مجتمع تجاری در میدان ساعت تبریز بازآفرینی شهری نیست! “سازه خبر” رسانه برگزیده رویداد رسانه ای ” تبریز نگار” شد مسئولان می روند، خبرنگاران هستند!
  جدید ترین اخبار
کاهش سرانه مالکیت خودرو در آذربایجان‌شرقی اعمال محدودیت ترافیکی شبانه در کنارگذر جنوبی تبریز اصلاح ۷۱۰ نقطه پرحادثه‌ در سال ۱۴۰۳ کاهش ۱۶درصدی تلفاتِ جاده‌ای معرفی پرترددترین مسیرهای آذربایجان شرقی محدودیت‌های ترافیکی تا ۱۹ شهریور اعلام شد پیش‌فروش بلیط‌ اتوبوس اربعین از امروز آغاز شد نرخ حمل جابجایی کالا ۳۰ درصد افزایش یافت اصلاح ۲۵ نقطه پرحادثه جاده‌های آذربایجان‌شرقی شناسایی۸۰۰ نقطه حادثه‌خیز در راه‌های کشور

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir