راهداری | پایگاه سازه خبر
یکشنبه, ۶ خرداد , ۱۴۰۳ | Sunday, 26 May , 2024
 راهداری

دستور بذرپاش برای رفع مشکلات آزاد راه پیامبر اعظم(ص)

وزیر راه شهرسازی با بیان اینکه برای رفع مشکلات آزادراه پیامبر اعظم (ص) دستور لازم داده شده است، گفت: شریک کار این آزادراه، یکی از بانک‌های کشور است که بنا به دلایلی، اهتمام به اجرای روکش و بهسازی آن را نداشته و ما نیز بر اساس قانون، اختیار ورود و رفع نواقص این مسیر را […]

احداث ۱۷ مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی در آذربایجان شرقی

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان آذربایجان‌شرقی درنشست تخصصی شورای اقامه نمازاین اداره کل گفت: تعداد ۱۷ مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی در استان در حال ساخت است.

تردد نوروزی در جاده های آذربایجان شرقی از ۱۵ میلیون سفر گذشت

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان آذربایجان شرقی از ثبت ۱۵میلیون و ۳۰۰ هزار تردد خودرو در جاده های استان در ۱۴ روز سپری شده از اجرای طرح نوروزی۱۴۰۳ خبر داد و گفت: این آمارنسبت به مدت مشابه سال قبل ۲ درصدکاهش نشان می دهد.

جاده‌های اصلی و مواصلاتی کشور باز است

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور از باز بودن جاده های اصلی کشور خبر داد و گفت: تردد در تمام جاده‌های اصلی و مواصلاتی کشور به صورت روان گزارش شده است.

سازمان راهداری بخشنامه افزایش کرایه را ابلاغ کرد

مدیرکل دفتر حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری از ابلاغ بخشنامه افزایش کرایه حمل توسط رئیس سازمان راهداری خبر داد.

ثبت بیش از ۲۶۶ هزار سفر بین شهری

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری وحمل ونقل جاده‌ای از ثبت بیش از ۲۶۶ هزار سفر بین شهری از ابتدای طرح نوروزی ۱۴۰۳ خبر داد.

تمام سامانه‌های پیش‌فروش بلیت اتوبوس فعال هستند

مدیرکل دفتر حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای از فعالیت کامل سامانه‌های پیش‌فروش بلیت اتوبوس برای سفرهای نوروزی در همه مسیرها خبر داد و گفت: برای ظرفیت‌های تکمیل شده، سرویس فوق‌العاده پیشبینی شده است.

آغاز پیش‌فروش بلیت‌های نوروزی ناوگان عمومی جاده‌ای از ۲۰ اسفند

پیش‌فروش بلیت‌های نوروزی ناوگان عمومی مسافربری جاده‌ای به صورت حضوری و اینترنتی از ۲۰ اسفند آغاز می‌شود.

انتقاد دادستان آذربایجان شرقی از تعلل در اجرای بزرگراه اهر- مشگین شهر

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی مرکز آذربایجان شرقی گفت: تعلل و تاخیر در اجرای طرح بزرگراه اهر – مشگین شهر به هیچ عنوان قابل قبول نیست و دستگاه های مسئول باید پای کار باشند.

محدودیت‌های ترافیکی راه‌های کشور در تعطیلات پیش‌رو

مرکز مدیریت راه‌های کشور، محدودیت‌های ترافیکی از ۱۸ تا ۲۳ بهمن‌ماه را در برخی محورهای مواصلاتی کشور اعلام کرد.

ایمن سازی ۵۴۰ نقطه پرحادثه در راه‌های کشور

معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و جاده‌ای با بیان اینکه در ۱۰ ماهه امسال ۵۴۰ نقطه پرحادثه در راه‌های کشور ایمن‌سازی شده است، گفت: عملکرد سازمان در رفع نقاط پرحادثه تا پایان امسال به ۷۸۰ نقطه می‌رسدکه نسبت به سال ۱۴۰۱، رشد حدود ۳۰ درصدی در پی دارد.

ترافیک سنگین در برخی راه‌های آذربایجان‌شرقی

 مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: بارش سنگین برف و کولاک موجب بروز ترافیک سنگین در برخی راه‌های استان و بسته شدن راه ۳۰۰ روستا شده است.

نصب سامانه هوشمند در بزرگراه شهید کسایی، آزادراه تبریز- زنجان و بزرگراه تبریز- اهر

ییس مرکز مدیریت راه‌های کشور گفت: امسال ۲ هزار سامانه حمل و نقل هوشمند در جاده های کشور نصب و راه‌اندازی می‌شود.

پیش‌فروش بلیت قطارهای مسافری برای بهمن‌ماه

پیش‌فروش بلیت قطارهای مسافری برای بازه زمانی یک بهمن تا سی‌اُم بهمن (مسیرهای رفت تا تاریخ ۳۰ بهمن و مسیرهای برگشت تا تاریخ یکم اسفند) روز سه شنبه (۱۲ دی‌ماه) انجام می‌شود.

کاهش سرانه مالکیت خودرو در آذربایجان‌شرقی از ۶ به ۳ نفر

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: سرانه مالکیت خودرو از ۶ نفر در سال ۱۳۹۵ به ۳ کاهش یافته و افزایش این حجم از خودرو، بر میزان تردد و افزایش برخوردها تاثیر مستقیم می‌گذارد.

دریافت عوارض فقط در آزادراه ها!

معاون راهداری سازمان راهداری با بیان اینکه در دنیا روش‌های مختلفی برای تامین منابع مالی پایدار نگهداری جاده‌های کشور وجود دارد، گفت: در ایران فعلا به‌ جز عوارض آزادراهی، مورد دیگری برای دریافت عوارض وجود ندارد.

کاهش سرانه مالکیت خودرو در آذربایجان‌شرقی

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: سرانه مالکیت خودرو نیز از ۶ نفر در سال ۱۳۹۵ به ۳٫۶ دهم کاهش یافته و افزایش این حجم از خودرو، بر میزان تردد و افزایش برخوردها تاثیر مستقیم می‌گذارد.

اعمال محدودیت ترافیکی شبانه در کنارگذر جنوبی تبریز

 معاون مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: از امشب به مدت چهار شب محدودیت ترافیکی شبانه در کنارگذر جنوبی تبریز ( بزرگراه شهید کسایی) اعمال می‌شود.

اصلاح ۷۱۰ نقطه پرحادثه‌ در سال ۱۴۰۳

وزیر راه و شهرسازی بر اصلاح ۷۱۰ نقطه حادثه‌خیز در سال ۱۴۰۳، با همکاری استان‌ها و سایر دستگاه‌های مرتبط تاکید کرد.

کاهش ۱۶درصدی تلفاتِ جاده‌ای

مدیرکل دفتر ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور گفت: سال گذشته حدود ۱۹ هزار نفر از هموطنان بر اثر وقوع تصادف، جان خود را از دست دادند که این آمار نسبت به سال ۱۴۰۰، افزایش ۱۶ درصدی داشت.

معرفی پرترددترین مسیرهای آذربایجان شرقی

مسوول مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی با اعلام اینکه در نیمه نخست امسال ۲۰۲ میلیون و ۴۶۳ هزار تردد خودرو در مسیرهای استان انجام شده است، گفت: محور تبریز- ایلخچی با ۱۱ میلیون و ۳۸۸ هزار تردد پرترددترین مسیر استان در این بازه زمانی بود.

محدودیت‌های ترافیکی تا ۱۹ شهریور اعلام شد

مرکز مدیریت راه‌های کشور محدودیت‌های ترافیکی در بازه زمانی ۱۳ تا ۱۹ شهریور ماه در برخی محورهای مواصلاتی را اعلام کرد.

پیش‌فروش بلیط‌ اتوبوس اربعین از امروز آغاز شد

معاون حمل‌و نقل سازمان راهداری گفت: در سفرهای اربعین و نیز سفرهای تابستانی امسال علاوه بر ۱۵ هزار دستگاه ناوگان حمل‌و نقل عمومی، ظرفیت ناوگان دستگاه‌های اجرایی، شرکت‌ها و کارخانجات نیز به کار گرفته می‌شود.

نرخ حمل جابجایی کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

ستاد تنظیم بازار با افزایش ۳۰ درصدی نرخ جابجایی کالا در بخش حمل و نقل عمومی جاده موافقت کرد.

اصلاح ۲۵ نقطه پرحادثه جاده‌های آذربایجان‌شرقی

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: امسال ۲۵ نقطه پرحادثه در جاده‌های استان که پیش از این شناسایی شده بود، اصلاح می‌شود. 

  گزارش
”مالک رحمتی” مردی که مولدسازی را از بر بود! ثبت دومین رشد پایین قیمت مسکن در ۷ سال اخیر انجام ۲۲ گفتگوی اختصاصی توسط ” سازه خبر” در ۱۴۰۲ / ” سازه خبر”رسانه برگزیده ۵ جشنواره و سمینار تخصصی بانک ها عامل اصلی گرانی مسکن! رویداد بین المللی فضا و زمان در مسیر جاده ابریشم در تبریز و تهران برگزار شد دست خالی مستاجران و بی‌خیالی بانک‌ها! زمزمه افزایش مالیات بر سازنده های ساختمان پیش‌بینی رشد ساخت‌وساز ایران در ۴ سال آینده پارک حاشیه ای در تبریز، دردی که درمان نمی شود! ساخت و ساز غیر مجاز در تبریز، از ضعف در نظارت تا خلاء قانون!
  مصاحبه
انتظارات از شورای شهر تبریز بیشتر از این بود! / شهردار تبریز به پروژه های نیابتی علاقه بیشتری دارد! عدم همکاری تامین اجتماعی در احداث بیمارستان شهر جدید سهند! / ۲۳۵۰۰ مسکن در سهند در حال اجراست گفتگوی سه ساعته شهردار کلانشهرتبریز با “سازه خبر” مسکن سازی گسترده کار دولت نیست! / جلسات با وزیر راه و شهرسازی بی نتیجه بود! گره های ترافیکی حاصل تصمیمات غیر شهرسازی مقطعی! / ضرورت ابطال تمامی مصوبات خارج از چهارچوب شورای‌عالی شهرسازی انجام مطالعات برای ایجاد دو شهرک جدید در تبریز احداث مجتمع تجاری در میدان ساعت از نظر ترافیکی درست نیست / نارضایتی مردم از آذرپارک بحق است استادیوم یادگارامام (ره) با تصویب هیئت وزیران به شهرداری تبریز واگذار می شود / بهسازی استادیوم باغشمال موافقت مشروط با راه اندازی پردیس رسانه در تبریز! نقش تاثیرگذار هواشناسی در شهرسازی و مسیرگشایی ها
  یادداشت
استاندار شهید در چهار اپیزود به روایت سردبیر “سازه خبر” هفت نکته درباره‌ی‌ تحقق شعار سال ۱۴۰۳ محرومیت‌زدایی، هدف اصلی بازآفرینی شهری “سازه خبر” ۷ ساله شد اقدام عجولانه شورای شهر تبریز و قهر شهردار! شتاب‌بخشی به نوسازی مسکن در بافت‌های فرسوده با تکیه بر توان حلقه‌های میانی رفع معضل ترافیک تبریز، نیازمند مسئولان جسور است! توجه به معلولان مختص یک روز نباشد نکات جالب توجه در نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی! پل دریاچه ارومیه در حال تخریب است؟!
  جدید ترین اخبار
دستور بذرپاش برای رفع مشکلات آزاد راه پیامبر اعظم(ص) احداث ۱۷ مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی در آذربایجان شرقی تردد نوروزی در جاده های آذربایجان شرقی از ۱۵ میلیون سفر گذشت جاده‌های اصلی و مواصلاتی کشور باز است سازمان راهداری بخشنامه افزایش کرایه را ابلاغ کرد ثبت بیش از ۲۶۶ هزار سفر بین شهری تمام سامانه‌های پیش‌فروش بلیت اتوبوس فعال هستند آغاز پیش‌فروش بلیت‌های نوروزی ناوگان عمومی جاده‌ای از ۲۰ اسفند انتقاد دادستان آذربایجان شرقی از تعلل در اجرای بزرگراه اهر- مشگین شهر محدودیت‌های ترافیکی راه‌های کشور در تعطیلات پیش‌رو

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir