صنوف مسکن | پایگاه سازه خبر
شنبه, ۱۱ آذر , ۱۴۰۲ | Saturday, 2 December , 2023
 صنوف مسکن

اخلالگر بازار مسکن در تبریز دستگیر شد

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان آذربایجان‌ شرقی از دستگیری فردی که در پوشش بنگاه معاملاتی املاک اقدام به اخلال در بازار مسکن و کلاهبرداری به میزان ۲ هزار میلیارد تومان کرده بود، خبر داد.

افزایش ۲میلیون تنی تولید سیمان برای تسریع در نهضت ملی مسکن

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان با بیان اینکه براساس برآوردهای انجام شده برای پروژه نهضت ملی مسکن باید تولید سیمان در هر ماه ۲ میلیون تن افزایش یابد، گفت: این موضوع از سوی وزارت صمت به ما ابلاغ شده است.

توضیح در مورد آسانسور مجتمع اطلس تبریز

در پی انتشار خبر “سقوط  آسانسور مجتمع اطلس تبریز “  در پایگاه “سازه خبر” پیمانکار آسانسور این مجتمع توضیحاتی در این خصوص ارائه کرد.

گشایش نمایشگاه‌های تخصصی صنعت ساختمان و برق در تبریز

 نمایشگاه‌های تخصصی صنعت ساختمان و برق با حضور تولیدکنندگانی از هفت استان کشور در محل دایمی نمایشگاه بین‌المللی تبریز گشایش یافت.

گزارش

راهکار وصول شارژ ساختمان از راه قانونی

یکی از مشکلات در حوزه آپارتمان نشینی، وصول شارژ ساختمان است. با اینکه موضوع بی‌اهمیت و ساده‌ای به نظر می‌رسد اما پرونده‌های قضایی بسیاری را به خود اختصاص داده است.

حق کمیسیون معاملات مسکن اعلام شد

دیرکل راه وشهرسازی استان تهران دریافت کمیسیون‌های غیرقانونی توسط مشاوران املاک در معاملات مسکن را تخلف خواند و از شهروندان خواست تعرفه‌های غیرمتعارف پرداخت نکنند.

ریزش تعداد مشاوران املاک!

رئیس اتحادیه مشاوران املاک ضمن اشاره به اینکه در فاز اول رکود بازار مسکن به سر می‌بریم و قیمت مسکن کاهش یافته اما اگر کسادی معاملات ادامه یابد در آینده با ریزش تعداد مشاوران املاک مواجه خواهیم شد، در مورد تملک واحدهای مسکونی از سوی بانک ها توضیح داد: این کار تبعات منفی برای اقتصاد […]

جریمه ۳۵۲ میلیاردی یک مشاور املاک متخلف!

مدیرکل روابط عمومی سازمان تعزیرات حکومتی از رسیدگی به پرونده یک مشاور املاک متخلف خبر داد و گفت: متهم علاوه بر پلمب و نصب پارچه به مدت ۱۰ روز و ممهور کردن جواز به مهر تخلف، به پرداخت ۳۵۲ میلیارد و ۴۷۰ میلیون ریال جزای نقدی معادل ۱۰ برابر گرانفروشی محکوم شد.

دست افراد غیر حرفه‌ای از بخش ساختمان کوتاه شود

مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری مسکن گفت: برخی خدمات در ساختمان گاهی توسط افراد غیر حرفه‌ای انجام می‌شود که موجب هزینه‌های غیر متعارف برای مردم می‌شود در نهایت باید دست این افراد کوتاه شود.

۱۳۲۵ بنگاه معاملات ملکی متخلف به تعزیرات حکومتی معرفی شدند

مدیر کل بازرسی خدمات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اعلام‌کرد: یک‌هزار و ۳۲۵ واحد معاملات ملکی و مشاور املاک متخلف در ۶ ماهه نخست امسال توسط بازرسان اداره‌های کل صنعت، معدن و تجارت سراسر کشور به اداره‌های کل تعزیرات حکومتی استان‌ها معرفی شدند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس:

بورس باعث بالا رفتن قیمت‌ مصالح ساختمانی شده است

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت:قیمت مصالح ساختمانی در کشور مخصوصا فولاد و سیمان بسیار بالا رفته است و ما پیشنهاد دادیم این ۲ واحد از بورس خارج شوند چرا که خود بورس باعث بالا رفتن قیمت‌ها شده است.

چرا بانک‌های خصوصی تسهیلات مسکن را پرداخت نکردند؟

دبیر کانون بانک‌های خصوصی اعلام کرد: علت پرداخت نشدن تسهیلات مسکن از سوی بانک‌های خصوصی نبودن شرایط لازم برای پرداخت و تاخیر در راه‌اندازی سامانه مورد نظر توسط وزارت راه و شهرسازی بوده است و بانک‌ها کوتاهی یا استنکافی نکرده اند.

۲ هزار میلیارد تومان مالیات برای ۱۸ هزار خانه خالی تعیین شد

رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور از دریافت فهرست اولیه خانه‌های خالی مربوط به سال ۱۴۰۱ خبر داد و گفت: مبلغ مالیاتی که از مالکان ۱۸ هزار خانه خالی مطالبه شده ۲ هزار میلیارد تومان است.

وزارت کار پیگیر خانه‌دار شدن کارگران

بر اساس اعلام وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در راستای تامین یک میلیون واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن، وزارت کار در تلاش است تا کمک ویژه‌ای به جامعه کارگری صورت گیرد و کارگران نیز صاحبخانه شوند.

پلمب ۲۵۹ مشاور املاک در آذربایجان شرقی

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان آذربایجان‌شرقی به خرید و فروش خودروهای گذر موقت اشاره کرد و گفت: واگذاری هرگونه خودرو گذرموقت به غیر دیگری مجازات دارد؛ همچنین تردد خودروهای ارس پلاک در جاهای دیگر که در محدوده تعیین شده نیست هم قاچاق تلقی می‌شوند.

راه اندازی اولین مرکز ملی فوریت‌های ساختمانی محله

مدیرعامل مرکز فوریت‌های ساختمانی از راه اندازی اولین مرکز ملی فوریت‌های ساختمانی محله با اجرای پروژه توانمندسازی و ساماندهی سرویس کاران و کارگران ساختمانی خبر داد.

ضرورت استفاده از فناوری‌های نوین ساختمانی برای توسعه صنعت ساختمان

سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی بر اهمیت ارتقای کیفیت در تولید مصالح، استفاده بهینه از نیروی کار و بهره‌گیری از فناوری‌های نوین ساخت برای توسعه صنعت ساختمان تاکید کرد.

۵۶۰۰ بنگاه املاک متخلف در کشور پلمب شد

 نماینده وزارت راه و شهرسازی در کارگروه تنظیم و کنترل بازار املاک و مستغلات گفت: بازرسی میدانی از مشاوران املاک در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفته که از ابتدای امسال تاکنون با ۸۰ هزار بازرسی، پنج هزار و ۶۰۰ بنگاه املاک متخلف در کشور پلمب شده است.

۴۰درصد حوادث ناشی از کار آذربایجان شرقی در بخش ساختمان است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی با اشاره به آمارهای حوادث کار در استان، گفت: حوادث ناشی از کار در بخش ساختمان آذربایجان شرقی ۴۰ درصد است.

رییس سازمان بورس عنوان کرذ:

عرضه سیمان و فولاد خارج از بورس فقط برای نهضت ملی مسکن

رییس سازمان بورس گفت: وزارت راه و شهرسازی اعلام کند که برای پروژه نهضت ملی مسکن به چه میزان مصالح ساختمانی نیاز دارد و این میزان مصالح ساختمانی به چه کسانی با چه ساز و کاری تخصیص یابد که در این باره اقدام کنیم.

آموزش بزرگترین راه برای ارتقای دانش مهندسی ساختمان

کارشناس نظارت عالی دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: به‌کارگیری بهترین و مدرن‌ترین تجهیزات در ساختمانی که اصول در آن رعایت نشده، فایده ندارد بنابراین استفاده از تجهیزات مدرن در کنار اصلاح ساختمان و ضوابط جداره و پوسته باید مدنظر قرار گیرد.

۳۷ درصد از جمعیت شهری ایران اجاره نشین هستند

رییس کانون سراسری انبوه سازان مسکن و ساختمان با بیان اینکه اجرای نهضت ملی مسکن نیاز به همراهی هر چه بیشتر انبوه‌سازان و بخش خصوصی دارد، گفت: ۳۷ درصد از جمعیت شهری ایران امروز اجاره نشین هستند.

ابلاغ اصلاحیه قانون بیمه کارگران ساختمانی

رئیس جمهور قانون اصلاح ماده (۵) قانون بیمه‌های اجتماعی کارگران ساختمانی اصلاحی ۵ بهمن ۱۴۰۱ را برای اجرا به وزارتخانه‌های کشور، راه و شهرسازی، اقتصاد و تعاون ابلاغ کرد.

پلمپ ۲۷۱ دفتر مشاور املاک متخلف در شهرستان اردبیل

دادستان مرکز استان از پلمپ تعداد ۲۷۱ دفتر مشاور املاک متخلف در شهرستان اردبیل خبر داد.

زمین، قیمت خانه را ۴ برابر کرده است!

 رئیس کانون انبوه سازان، با بیان اینکه قیمت بالای زمین، مانع بسیار بزرگ برای کاهش قیمت مسکن است؛ بیان کرد: همین امر سبب شده قیمت متوسط فروش مسکن در تهران به ۴ تا ۵ برابر قیمت زمین برسد.

  گزارش
ساخت و ساز غیر مجاز در تبریز، از ضعف در نظارت تا خلاء قانون! راهکار وصول شارژ ساختمان از راه قانونی سرگردانی آب‌ در خیابان‌های ارومیه! ترفندهای ناتمام سایپا و ایران‌خودرو برای گران‌فروشی! تحلیل رفتار ترافیکی در خیابان های تبریز! روزه سکوت شورای عالی شهرسازی و معماری/ ۸ میلیون مستاجر، منتظر خانه تحول تکنولوژیک در ساخت پل‌های شهری تبریز نوسازی مسکن با کاهش هزینه‌های بالاسری دیوارکشی بورس برای اجرای نهضت ملی مسکن! «مدیریت یکپارچه معدن تا مسکن»، راهکار کاهش قیمت تمام شده ساختمان
  مصاحبه
احداث مجتمع تجاری در میدان ساعت از نظر ترافیکی درست نیست / نارضایتی مردم از آذرپارک بحق است استادیوم یادگارامام (ره) با تصویب هیئت وزیران به شهرداری تبریز واگذار می شود / بهسازی استادیوم باغشمال موافقت مشروط با راه اندازی پردیس رسانه در تبریز! نقش تاثیرگذار هواشناسی در شهرسازی و مسیرگشایی ها برای جذب نخبگان باید جذابیت ایجاد کرد ثبت نام بیش از ۲۹۴ هزار نفر در نهضت ملی مسکن آذربایجان شرقی پیشرفت مسکن سازی در آذربایجان شرقی نیازمند تعامل بیشتر دستگاه های مسئول است رویداد بین المللی “فضا و زمان” باعث احیا جایگاه تاریخی تبریز در دنیا می شود نقش استراتژیک ایران در جاده ابریشم غیرقابل انکار است برگزاری رویداد «فضا و زمان» یک حرکت تاثیرگذار بین المللی در تاریخ تبریز است
  یادداشت
نکات جالب توجه در نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی! پل دریاچه ارومیه در حال تخریب است؟! ساخت و ساز غیر مجاز درکدام مناطق تبریز بیشتر است؟ آخرین گمانه زنی ها در خصوص انتخاب هیئت رئیسه نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی بررسی گزینه های ریاست نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی در سال سوم آیا مشکل ساختمان نظام مهندسی آذربایجان شرقی حل می شود؟! تبریز و مدارسی که آب رفتند! احداث مجتمع تجاری در میدان ساعت تبریز بازآفرینی شهری نیست! “سازه خبر” رسانه برگزیده رویداد رسانه ای ” تبریز نگار” شد مسئولان می روند، خبرنگاران هستند!
  جدید ترین اخبار
اخلالگر بازار مسکن در تبریز دستگیر شد افزایش ۲میلیون تنی تولید سیمان برای تسریع در نهضت ملی مسکن توضیح در مورد آسانسور مجتمع اطلس تبریز گشایش نمایشگاه‌های تخصصی صنعت ساختمان و برق در تبریز راهکار وصول شارژ ساختمان از راه قانونی حق کمیسیون معاملات مسکن اعلام شد ریزش تعداد مشاوران املاک! جریمه ۳۵۲ میلیاردی یک مشاور املاک متخلف! دست افراد غیر حرفه‌ای از بخش ساختمان کوتاه شود ۱۳۲۵ بنگاه معاملات ملکی متخلف به تعزیرات حکومتی معرفی شدند

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir