میراث فرهنگی | پایگاه سازه خبر
شنبه, ۱۱ آذر , ۱۴۰۲ | Saturday, 2 December , 2023
 میراث فرهنگی

معرفی مسیر گردشگری شمال‌غرب ایران با محوریت تبریز به سازمان شانگهای

دیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از معرفی مسیر گردشگری شمال‌غرب ایران با محوریت تبریز برای گردشگران چینی و دبیرکل سازمان شانگهای در سفر خود به این کشور خبر داد.

بازار تاریخی تبریز نیازمند بازآفرینی

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت: بازار تاریخی و جهانی تبریز نیازمند بازآفرینی است تا با حفظ تمام معیارهای سنتی و فرهنگی ماندگار و به نسل های بعدی تحویل داده شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی:

بازسازی خانه «باقرخان» با چالش تملک زمین مواجه است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت: مرمت و بازسازی خانه منتسب به «باقرخان» مشهور به «سالار ملی» در تبریز بدون اتمام مراحل مربوط به تملک میسر نیست.

جلسات مزایده بناهای تاریخی در استان ها برپا می‌شود

مدیرعامل صندوق احیا و بهره برداری بناهای تاریخی و فرهنگی، از برگزاری جلسات مزایده بناهای تاریخی در استان ها خبر داد.

اعطای تسهیلات بانکی کم بهره برای مرمت‌ بازار تاریخی تبریز

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان‌شرقی بر حمایت از بخش خصوصی در راستای بازسازی و مرمت بازار تاریخی تبریز تاکید کرد و افزود: ما در زمینه‌های مختلف از جمله اعطای تسهیلات بانکی کم‌بهره از بخش خصوصی حمایت می‌کنیم.

سه کاروانسرای تاریخی آذربایجان شرقی ثبت جهانی شد

 مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی اعلام کرد: سه کاروانسرای تاریخی این استان امروز توسط یونسکو در جلسه ای که در ریاض عربستان برگزار شد، ثبت جهانی شدند.

اشغال ۹۵ درصدی مراکز اقامتی در آذربایجان شرقی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از اشغال ۹۵ درصدی هتل ها و اماکن اقامتی این استان خبر داد.

اجرای۱۰ درصد سرمایه گذاری‌های بخش گردشگری کشور در آذربایجانشرقی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی گفت: ۱۰ درصد سرمایه گذاری‌های بخش گردشگری کشور در این استان اجرا می‌شود.

اجرای طرح کریدور گردشگری پیاده محور در بافت مرکزی تبریز

معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز از اجرای طرح کریدور گردشگری پیاده محور در بافت مرکزی تبریز خبر داد و گفت: شهرداری تبریز و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در احیا و ایجاد مجموعه‌های تاریخی پیرامون مسجد کبود هم‌افزایی می کند.

تهیه سند راهبردی بر مبنای حفاظت از بافت تاریخی تبریز

سند راهبردی بر مبنای حفاظت از بافت تاریخی تبریز برنامه ریزی های اجرایی مبتنی بر ارتقای کیفیت زندگی و خدمات مربوطه را بر اساس محورهای توریستی، فرهنگی و سکونتی ارائه می دهد.

اجرای سه پروژه شاخص گردشگری در بافت مرکزی تبریز

شهردار منطقه ۸ تبریز از اجرای سه پروژه شاخص و مهم گردشگری در بافت مرکزی تبریز تبریز خبر داد و گفت: این پروژه ها به صورت مشترک با اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی اجرایی می شوند.

افزایش ۱۵۰ درصدی ورود گردشگران خارجی به آذربایجان‌شرقی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی اعلام کرد: طی ۲ سال اخیر تعداد گردشگران خارجی ورودی به این استان افزایش چشم گیری داشته و نسبت به ۲ سال قبل از دولت سیزدهم ۱۵۰ درصد افزایش یافته است.

رشد ۳۰۰ درصدی اعتبارات میراث فرهنگی آذربایجان‌شرقی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی اعلام کرد: در ۲ سال گذشته و از زمان روی کار آمدن دولت سیزدهم اعتبارات این حوزه ۳۰۰ درصد(سه برابر) نسبت به دوره قبل افزایش یافته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی:

رویداد بین المللی “فضا وزمان” منجر به بازسازی دیپلماسی گردشگری در تبریز می شود

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی گفت: برگزاری رویداد بین المللی “فضا و زمان” درمسیر جاده ابریشم منجر به بازسازی دیپلماسی گردشکری در تبریز می شود.

تصاویر|دیدار مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی با کمیته اجرایی رویداد “فضا و زمان”

احمد حمزه زاده مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی به همراه وحید نواداد معاون میراث فرهنگی این اداره کل با اعضای کمیته اجرایی رویداد بین المللی «فضا و زمان» در جاده ابریشم که ۱۸ شهریور لغایت ۳۰ مهر سال جاری در تبریز برگزار خواهد شد دیدار کرد.

صدور ۶ مجوز برای طرح‌های سرمایه‌گذاری در آذربایجان‌شرقی

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌شرقی از صدور ۶ مجوز برای طرح‌های سرمایه‌گذاری استان خبر داد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خبر داد:

اجرای ۱۰۰ طرح سرمایه گذاری گردشگری در آذربایجان شرقی

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از اجرای ۱۰۰ طرح سرمایه گذاری در حوزه گردشگری استان خبر داد.

تکمیل ۹۰درصد ظرفیت هتل های آذربایجان شرقی

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی آذربایجان شرقی اعلام کرد: طبق آخرین آمارهای ثبت شده از ابتدای تابستان تاکنون بیش از ۹۰ درصد از ظرفیت هتل ها و اماکن اقامتی این استان پر شده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی خبر داد :

اجرای ۱۰۷ پروژه بزرگ مقیاس گردشگری در آذربایجان شرقی

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی گفت: چندین پروژه بزرگ مقیاس با اعتبار ۱۲۵ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در تبریز در حال اجرا است.

افتتاح دو هتل رویال پالاس و سرخه ای در تبریز

هتل رویال پالاس و هتل بوتیک سرخه ای در تبریز با حضور عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افتتاح شدند.

تاکید وزیر میراث فرهنگی بر واگذاری بناهای تاریخی به بخش خصوصی

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با تاکید بر تداوم سیاست واگذاری بناهای تاریخی به بخش خصوصی گفت: این نوع واگذاری ها مانع فروپاشی و نابودی آثار و بناهای تاریخی می شود.

وزارت میراث فرهنگی اعتبار تکمیل جاده تخت‌سلیمان – تکاب را تامین می کند

 وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: برای تکمیل جاده مجموعه تاریخی جهانی تخت‌سلیمان تکاب اعتباراتی توسط وزارتخانه اختصاص می‌یابد چون موقعیت جهانی فوق‌العاده و متنوعی دارد و می‌تواند گردشگران بسیاری را به خود جلب کند.

واگذاری ۲ مکان تاریخی در آذربایجان شرقی به بخش خصوصی

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از واگذاری ۲ مکان تاریخی در این استان به بخش خصوصی به منظور بهره برداری در راستای جذب گردشگر خبر داد .

اختصاص وام «مرمت و مقاوم‌سازی» در بافت‌های تاریخی

در توافق وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و وزارت راه و شهرسازی مقرر شد: به میزان ۸۰ درصد مبلغ تسهیلات نوسازی محدوده‌های “هدف بازآفرینی شهری و قانون جهش مسکن” به مرمت و مقاوم‌سازی بناهای موجود در بافت‌های تاریخی کشور اختصاص یابد.

مدیرکل میراث‌ فرهنگی و گردشگری استان خبر داد:

اقامت یک میلیون و ۵۲۰ هزار مسافر در آذربایجان شرقی

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی آذربایجان شرقی با بیان اینکه اقامت و اسکان مسافران در آذربایجان شرقی تا به امروز یک میلیون و ۵۱۹ هزار و ۲۱۸ نفر است، اعلام کرد: میزان اقامت گردشگران و مسافران نوروز در تعطیلات نوروزی امسال نسبت به مدت مشابه پارسال یازده درصد افزایش داشته است.

  گزارش
ساخت و ساز غیر مجاز در تبریز، از ضعف در نظارت تا خلاء قانون! راهکار وصول شارژ ساختمان از راه قانونی سرگردانی آب‌ در خیابان‌های ارومیه! ترفندهای ناتمام سایپا و ایران‌خودرو برای گران‌فروشی! تحلیل رفتار ترافیکی در خیابان های تبریز! روزه سکوت شورای عالی شهرسازی و معماری/ ۸ میلیون مستاجر، منتظر خانه تحول تکنولوژیک در ساخت پل‌های شهری تبریز نوسازی مسکن با کاهش هزینه‌های بالاسری دیوارکشی بورس برای اجرای نهضت ملی مسکن! «مدیریت یکپارچه معدن تا مسکن»، راهکار کاهش قیمت تمام شده ساختمان
  مصاحبه
احداث مجتمع تجاری در میدان ساعت از نظر ترافیکی درست نیست / نارضایتی مردم از آذرپارک بحق است استادیوم یادگارامام (ره) با تصویب هیئت وزیران به شهرداری تبریز واگذار می شود / بهسازی استادیوم باغشمال موافقت مشروط با راه اندازی پردیس رسانه در تبریز! نقش تاثیرگذار هواشناسی در شهرسازی و مسیرگشایی ها برای جذب نخبگان باید جذابیت ایجاد کرد ثبت نام بیش از ۲۹۴ هزار نفر در نهضت ملی مسکن آذربایجان شرقی پیشرفت مسکن سازی در آذربایجان شرقی نیازمند تعامل بیشتر دستگاه های مسئول است رویداد بین المللی “فضا و زمان” باعث احیا جایگاه تاریخی تبریز در دنیا می شود نقش استراتژیک ایران در جاده ابریشم غیرقابل انکار است برگزاری رویداد «فضا و زمان» یک حرکت تاثیرگذار بین المللی در تاریخ تبریز است
  یادداشت
نکات جالب توجه در نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی! پل دریاچه ارومیه در حال تخریب است؟! ساخت و ساز غیر مجاز درکدام مناطق تبریز بیشتر است؟ آخرین گمانه زنی ها در خصوص انتخاب هیئت رئیسه نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی بررسی گزینه های ریاست نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی در سال سوم آیا مشکل ساختمان نظام مهندسی آذربایجان شرقی حل می شود؟! تبریز و مدارسی که آب رفتند! احداث مجتمع تجاری در میدان ساعت تبریز بازآفرینی شهری نیست! “سازه خبر” رسانه برگزیده رویداد رسانه ای ” تبریز نگار” شد مسئولان می روند، خبرنگاران هستند!
  جدید ترین اخبار
معرفی مسیر گردشگری شمال‌غرب ایران با محوریت تبریز به سازمان شانگهای بازار تاریخی تبریز نیازمند بازآفرینی بازسازی خانه «باقرخان» با چالش تملک زمین مواجه است جلسات مزایده بناهای تاریخی در استان ها برپا می‌شود اعطای تسهیلات بانکی کم بهره برای مرمت‌ بازار تاریخی تبریز سه کاروانسرای تاریخی آذربایجان شرقی ثبت جهانی شد اشغال ۹۵ درصدی مراکز اقامتی در آذربایجان شرقی اجرای۱۰ درصد سرمایه گذاری‌های بخش گردشگری کشور در آذربایجانشرقی اجرای طرح کریدور گردشگری پیاده محور در بافت مرکزی تبریز تهیه سند راهبردی بر مبنای حفاظت از بافت تاریخی تبریز

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir