اختصاص ۸۰۰ میلیارد تومان به پروژه راه آهن زنجان به قزوین | پایگاه سازه خبر
دوشنبه, ۲۸ خرداد , ۱۴۰۳ | Monday, 17 June , 2024
شناسه خبر:45404    ۲۸ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۸
اختصاص ۸۰۰ میلیارد تومان به پروژه راه آهن زنجان به قزوین

وزیر راه و شهرسازی گفت: ۸۰۰ میلیارد تومان به پروژه ۲ خطه کردن راه آهن زنجان به قزوین اختصاص می یابد.

به گزارش سازه خبر، رستم قاسمی در جمع خبرنگاران، گفت: در حوزه مسکن نیز استان زنجان سهمیه‌ای در تولید مسکن دارد که در زمان حاضر ۲ میلیون واحد مسکونی در حال ساخت و عملیات اجرایی آن شروع شده است.

وی با بیان اینکه ۲۵ هزار واحد مسکونی در استان زنجان اشتغال و رونق جدی را در سطح استان زنجان ایجاد خواهد کرد، اظهار کرد: پروژه‌های ریلی زیادی در سطح کشور داریم که متأسفانه تعداد زیادی از آنها به دلیل مشکلات اعتباری در زمان حاضر یا پیشرفت فیزیکی کمی دارند یا غیرفعال هستند.

وزیر راه وشهرسازی گفت: در تلاش برای طرح جامع حمل و نقل ریلی و هوایی و جاده‌ای هستیم که در مجلس نیز ارائه شده تا بتوانیم به روش مختلف منابع اعتباری تأمین کنیم و تحولی در این حوزه محقق شود.

قاسمی با بیان اینکه ۸۰۰ میلیارد تومان به پروژه ۲ خطه کردن راه آهن زنجان به قزوین تخصیص خواهد یافت، ابراز داشت: در گذشته این خطوط ریلی یک خطه بوده که برای اجرای پروژه ۲ خطه کردن راه آهن این منطقه اقداماتی در بخش‌های مختلف انجام شده است اما کار نواقص زیادی دارد و بر اساس برآوردهای انجام شده توسط راه آهن کشور، ۸۰۰ میلیارد تومان برای اتمام پروژه ۲ خطه کردن راه آهن زنجان به قزوین اعتبار نیاز است و حداکثر تا ۲ سال آینده با توانمندی راه آهن اجرای این پروژه به پایان برسد.

وی به اعتبارات راه‌های مواصلاتی استان زنجان اشاره کرد و گفت: حدود یک هزارو ۵۰۰ میلیارد تومان برای توسعه جاده‌ها و راه آهن استان پیش بینی شده است که به موقع پرداخت می‌شود.

     ارسال به دیگران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir