شورای شهر | پایگاه سازه خبر
یکشنبه, ۶ خرداد , ۱۴۰۳ | Sunday, 26 May , 2024
 شورای شهر

نام گذاری زائر سرای آذربایجان به نام شهید آیت الله آل هاشم

لایحه دو فوریتی از سوی شهردار تبریز برای نام گذاری زائر سرای آذربایجان شرقی در مشهد بنام شهید خدمت آیت الله آل هاشم به شورا اعلام وصول شد.

پنج نامگذاری جدید در معابر و اماکن عمومی شهر تبریز

نامگذاری و تغییر نام چند کوچه و معبر در نقاط مختلف شهر در جلسه امروز شورای اسلامی شهر تبریز بررسی و تصویب شد.

عضو شورای اسلامی شهر تبریز در گفتگوی اختصاصی با ” سازه خبر”:

انتظارات از شورای شهر تبریز بیشتر از این بود! / شهردار تبریز به پروژه های نیابتی علاقه بیشتری دارد!

عضو شورای اسلامی شهر تبریز گفت: انتظارات از شورای اسلامی شهر تبریز دوره ششم بیشتر از این بود.

تصاویر|رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تبریز میهمان “سازه خبر”

“غلامرضا احمدی” رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی و عضو شورای اسلامی کلانشهر تبریز در آستانه ۹ اردیبهشت روز ملی شوراها میهمان تحریریه پایگاه ” سازه خبر” نخستین و پربازدیدترین رسانه حوزه شهر، راه و ساختمان شمالغرب کشور بود و از نزدیک با روند فعالیت های “سازه خبر” آشنا شد و به سوالات خبرنگاران این رسانه دیجیتال پاسخ داد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:

برخی مصوبات شوراها مغایر با قوانین است!

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه برخی مصوبات شوراها مغایر با قوانین است، گفت: شوراها در تصویب مصوبات خود ضوابط قانونی را رعایت کنند.

شهرداری تبریز ملزم به ارائه سازوکار تعلق مساکن تولیدی شهرک جوانان شد

طرح اعضای شورا مبنی بر الزام شهرداری تبریز به ارائه ساز و کارهای تعلق مساکن تولید شده در شهرک جوانان به شهروندان مناطق پرخطر حاشیه نشینی به تصویب شورا رسید.

گله‌مندی آل هاشم از اعضای شورای شهر تبریز!

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: تنش های تکراری و تمام نشدنی بعضی از جلسات شورای شهر تبریز باعث ناراحتی مردم می شود و خیلی‌ها از فرماندار و استاندار درخواست رسیدگی و پایان دادن به این تنش ها را دارند.

اختصاص ۲۷۵۰ میلیارد ریال برای احداث ورزشگاه جدید در تبریز

 تخصیص بیش از ۲ هزار و ۷۵۰ میلیارد ریال برای ساخت ورزشگاه جدید در تبریز در جلسه علنی شورای اسلامی این شهر تصویب شد.

رای مثبت پارلمان شهری به کلیات لایحه بودجه ۳۰ هزار میلیارد تومانی تبریز

اعضای شورای اسلامی شهر تبریز به کلیات لایحه برنامه و بودجه سال آینده شهرداری تبریز با سقف ۳۰ هزار میلیارد تومان رای مثبت دادند.

بودجه سال آینده شهرداری تبریز ۲ برابر مجموع بودجه شهرداری‌های چهار مرکز استان

عضو شورای اسلامی تبریز گفت: بودجه سال آینده شهرداری این شهر ۲ برابر مجموع بودجه‌ شهرداری های چهار مرکز استان در سطح کشور است.

ممنوعیت دریافت هرگونه مبلغ برای شارژ پارک حاشیه‌ای در تبریز

شورای اسلامی کلانشهر تبریز در راستای بررسی تعرفه عوارض محلی سال ۱۴۰۳ ممنوعیت دریافت هرگونه مبلغ برای شارژ پارک حاشیه‌ای را تصویب کرد.

بودجه ۲۹ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومانی شهرداری تبریز تقدیم شورای اسلامی شهر شد

لایحه برنامه و بودجه سال ۱۴۰۳ شهرداری تبریز، مناطق، سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه در جلسه علنی امروز شورا، تقدیم شورای اسلامی شهر شد.

افزایش ۳۵ درصدی نرخ تعرفه عوارض محلی شهرداری تبریز در سال ۱۴۰۳

اولین جلسه بررسی دفترچه تعرفه عوارض محلی سال ۱۴۰۳ شهرداری تبریز برگزار و طی آن افزایش ۳۵ درصدی نرخ تعرفه عوارض محلی شهرداری تبریز در سال ۱۴۰۳ به تصویب شورای اسلامی شهر تبریز رسید.

یادداشت سردبیر

اقدام عجولانه شورای شهر تبریز و قهر شهردار!

در پی بارش برف سنگین در تبریز و مشکلات ایجاد شده برای شهروندان، شورای اسلامی این شهر جلسه ای ترتیب داد و شهردار تبریز نیز در این جلسه شرکت کرد اما یعقوب هوشیار پس از شنیدن انتقادات به یکباره جلسه را با حالت قهر ترک کرد.

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر تبریز در گفتگو با “سازه خبر”:

مدیریت شهری تبریز شرمنده شد/ محلول پاشی فاقد ارزیابی در میدان عمل!

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تبریز گفت: مدیریت شهری تبریز با عملکرد خود پس از بارش برف شرمنده مردم شد.

عضو شورای اسلامی شهر تبریز:

جز شرمندگی حرفی ندارم!

عضو شورای اسلامی شهر تبریز گفت:جز عرض شرمندگی پاسخی برای شهروندانی که از فرط ناراحتی تماس گرفته و گلایه می کنند، حرفی ندارم.

لایحه تعرفه عوارض محلی سال ۱۴۰۳ شهرداری تبریز تقدیم شورای اسلامی شهر شد

شهردار تبریز در یکصد و شصت و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر، لایحه تعرفه عوارض محلی سال ۱۴۰۳ شهرداری تبریز را تقدیم شورا کرد.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی عنوان کرد:

رفع معضل ترافیک‌ تبریز در گرو تحقق طرح جامع حمل‌ونقل ترکیبی

معاون امور عمرانی استانداری آذربایجان شرقی بر لزوم رفع معضل ترافیک‌ تبریز تاکید کرد و گفت: اجرای طرح جامع حمل‌ونقل ترکیبی در گرو همکاری بین بخشی دستگاه های مرتبط است.

دبیری رییس شورای عالی استان‌ها شد

شهرام دبیری پس از رای‌گیری طی روز جاری به عنوان رییس شورای عالی استان‌ها انتخاب شد.

شهردار تبریز:

معابر تبریز ظرفیت ۸۵۰ هزار خودرو را ندارد!/ کاهش ترافیک تا دو هفته آینده

شهردار تبریز همراهی ارگان‌های دخیل در حل معضل ترافیک را اساسی ترین درمان برای ترافیک تبریز خواند و گفت: تا دو هفته آینده با اجرای تدابیر ویژه، ترافیک شهر کاهش می‌یابد.

نقل قصه پر غصه ورودهای تبریز در کمیسیون شهرسازی شورای شهر

وضعیت ورودی های شهر تبریز و طرح های ساماندهی ورودی های شهر در جلسه امروز کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تشریح شده و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

تائید لایحه عقد قرارداد مطالعات طرح جامع ترافیک شهر تبریز

با تایید کمیسیون برنامه و بودجه به شهرداری تبریز اجازه داده شد تا فرایند قانونی عقد قرارداد انجام مطالعات طرح جامع ترافیک شهر تبریز با دانشگاه تربیت مدرس آغاز شود.

گزارش اختصاصی “سازه خبر”

پارک حاشیه ای در تبریز، دردی که درمان نمی شود!

از سال ۱۳۹۸ برای ساماندهی و مدیریت پارک حاشیه ای سامانه‌ آذرپارک با عقد قرارداد با شهرداری تبریز فعالیت خود را آغاز کرد و پارکبانها در سطح شهر اقدام به فعالیت نمودند و با گذشت چند ماه نارضایتی های عمومی از فعالیت این سامانه و نحوه رفتار پارکبانها با مردم و پاسخگو نبودن شرکت آذرپارک آغاز […]

تسهیلات فاینانس خط دوم قطار شهری تبریز به تصویب رسید

دو فوریت لایحه شهرداری تبریز مبنی بر استفاده از تسهیلات فاینانس برای تامین اعتبار اجرای پروژه خط دوم قطار شهری تبریز به تصویب شورا رسید.

رییس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی تبریز عنوان کرد:

همکاری شهرداری تبریز با وانت بارها!

برنامه و آخرین وضعیت طرح ساماندهی وانت بارهای سطح شهر( محل های پیش بینی شده جهت ساماندهی، لیست خودروهای توقیفی ، ترخیص شده به همراه اسامی و مستندات مالکین خودرو) در یازدهمین جلسه کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری در سال سوم ششمین دوره شورای اسلامی شهر تبریز تشریح و مورد بحث و بررسی قرار […]

  گزارش
”مالک رحمتی” مردی که مولدسازی را از بر بود! ثبت دومین رشد پایین قیمت مسکن در ۷ سال اخیر انجام ۲۲ گفتگوی اختصاصی توسط ” سازه خبر” در ۱۴۰۲ / ” سازه خبر”رسانه برگزیده ۵ جشنواره و سمینار تخصصی بانک ها عامل اصلی گرانی مسکن! رویداد بین المللی فضا و زمان در مسیر جاده ابریشم در تبریز و تهران برگزار شد دست خالی مستاجران و بی‌خیالی بانک‌ها! زمزمه افزایش مالیات بر سازنده های ساختمان پیش‌بینی رشد ساخت‌وساز ایران در ۴ سال آینده پارک حاشیه ای در تبریز، دردی که درمان نمی شود! ساخت و ساز غیر مجاز در تبریز، از ضعف در نظارت تا خلاء قانون!
  مصاحبه
انتظارات از شورای شهر تبریز بیشتر از این بود! / شهردار تبریز به پروژه های نیابتی علاقه بیشتری دارد! عدم همکاری تامین اجتماعی در احداث بیمارستان شهر جدید سهند! / ۲۳۵۰۰ مسکن در سهند در حال اجراست گفتگوی سه ساعته شهردار کلانشهرتبریز با “سازه خبر” مسکن سازی گسترده کار دولت نیست! / جلسات با وزیر راه و شهرسازی بی نتیجه بود! گره های ترافیکی حاصل تصمیمات غیر شهرسازی مقطعی! / ضرورت ابطال تمامی مصوبات خارج از چهارچوب شورای‌عالی شهرسازی انجام مطالعات برای ایجاد دو شهرک جدید در تبریز احداث مجتمع تجاری در میدان ساعت از نظر ترافیکی درست نیست / نارضایتی مردم از آذرپارک بحق است استادیوم یادگارامام (ره) با تصویب هیئت وزیران به شهرداری تبریز واگذار می شود / بهسازی استادیوم باغشمال موافقت مشروط با راه اندازی پردیس رسانه در تبریز! نقش تاثیرگذار هواشناسی در شهرسازی و مسیرگشایی ها
  یادداشت
استاندار شهید در چهار اپیزود به روایت سردبیر “سازه خبر” هفت نکته درباره‌ی‌ تحقق شعار سال ۱۴۰۳ محرومیت‌زدایی، هدف اصلی بازآفرینی شهری “سازه خبر” ۷ ساله شد اقدام عجولانه شورای شهر تبریز و قهر شهردار! شتاب‌بخشی به نوسازی مسکن در بافت‌های فرسوده با تکیه بر توان حلقه‌های میانی رفع معضل ترافیک تبریز، نیازمند مسئولان جسور است! توجه به معلولان مختص یک روز نباشد نکات جالب توجه در نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی! پل دریاچه ارومیه در حال تخریب است؟!
  جدید ترین اخبار
نام گذاری زائر سرای آذربایجان به نام شهید آیت الله آل هاشم پنج نامگذاری جدید در معابر و اماکن عمومی شهر تبریز انتظارات از شورای شهر تبریز بیشتر از این بود! / شهردار تبریز به پروژه های نیابتی علاقه بیشتری دارد! تصاویر|رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تبریز میهمان “سازه خبر” برخی مصوبات شوراها مغایر با قوانین است! شهرداری تبریز ملزم به ارائه سازوکار تعلق مساکن تولیدی شهرک جوانان شد گله‌مندی آل هاشم از اعضای شورای شهر تبریز! اختصاص ۲۷۵۰ میلیارد ریال برای احداث ورزشگاه جدید در تبریز رای مثبت پارلمان شهری به کلیات لایحه بودجه ۳۰ هزار میلیارد تومانی تبریز بودجه سال آینده شهرداری تبریز ۲ برابر مجموع بودجه شهرداری‌های چهار مرکز استان

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir