مسکن | پایگاه سازه خبر
دوشنبه, ۲۰ آذر , ۱۴۰۲ | Monday, 11 December , 2023
 مسکن

اعطای ۱۲۳ هزار و ۴۴۵ میلیارد تومان تسهیلات به نهضت ملی مسکن

مدیرعامل بانک مسکن از انعقاد قرارداد تسهیلاتی ۳۰۶ هزار و ۲۶۶ واحد نهضت ملی مسکن به میزان ۱۲۳ هزار و ۴۴۵ میلیارد تومان در آن بانک خبر داد.

اجرای ۳۲۵ طرح آبرسانی به نهضت ملی مسکن آذربایجان شرقی

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی گفت: برای آبرسانی به طرح های نهضت ملی مسکن در استان ۳۲۵ طرح مشخص شده که ۴۵ طرح در مرحله پایانی قرار دارد.

بهره‌مندی از اقتصاد دانش‌بنیان در حوزه‌های عمران و ساختمان

صنعتی‌سازی و استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان برای تولید مسکن باکیفیت، در نشست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با ستاد توسعه اقتصاد دانش‌بنیان عمران و ساختمان معاونت ریاست‌جمهوری مورد تاکید قرار گرفت.

واریز ۱۱۱ هزار میلیارد تومان به صندوق ملی مسکن

رییس صندوق ملی مسکن گفت: ماموریت و وظایف صندوق ملی مسکن گسترده‌ است و به خارج از مرزهای کشور هم می‌رسد و در ارتباط با نحوه همکاری با بانک توسعه اسلامی می‌توانیم از تضامینی که به این بانک ارایه می‌دهیم استفاده کنیم و منابع آن بانک را در اختیار نظام ساخت مسکن قرار دهیم.

ساماندهی پلتفرم‌های مجازی برای قیمت‌گذاری مسکن

وزیر راه و شهرسازی از ساماندهی پلتفرم‌های مجازی برای قیمت‌گذاری در بخش مسکن خبر داد و گفت: ابتدا باید هویت مالک تایید شود تا در ادامه بتواند ملک خود را در این پلتفرم‌ها عرضه کند چراکه تا پیش از این، ملک‌ها با نگاه سوداگرانه و قیمت‌سازی ساختگی در فضای مجازی عرضه می‌شدند.

همکاری نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی و سرمایه گذاری مسکن شمالغرب

همکاری ها و تعاملات سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی و شرکت سرمایه گذاری مسکن شمالغرب افزایش می یابد.

سرشماری‌های عمومی نفوس و مسکن انجام می‌شود

سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی، یکسان‌سازی مقیاس نقشه‌های شهری را مهم‌ترین مؤلفه در جمع‌آوری اطلاعات طرح‌های آماری و سرشماری‌های عمومی نفوس و مسکن سال ۱۴۰۵ عنوان کرد.

معرفی۱۴ اخلالگر بازار مسکن در آذربایجان‌غربی به دستگاه قضایی

عضو کارگروه تنظیم و کنترل بازار املاک و مستغلات کشور و نماینده این کارگروه در طرح گشت‌های مشترک ساماندهی مشاوران املاک در آذربایجان‌غربی، گفت: ۱۴ اخلالگر بازار مسکن در بازرسی از عملکرد بنگاه‌های مشاوران املاک در سطح استان شناسایی و به مقام قضایی معرفی شدند.

بهره برداری از ۶ هزار مسکن شهری بنیاد مسکن تا پایان سال

معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از تکمیل و بهره‌برداری ۶ هزار واحد شهری دیگر تا پایان امسال توسط آن بنیاد خبر داد و گفت که با افتتاح ۶ هزار واحد مسکن شهری، میزان افتتاح‌های واحدهای نهضت ملی مسکن به ۱۶ هزار واحد می‌رسد.

معاون مسکن اداره کل راه و شهرسازی استان خبر داد:

احداث مسکن ملی در آذربایجان شرقی با تمامی حساسیت‌های مهندسی

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی از احداث ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در قالب خودمالکی، روستایی و نهضت ملی مسکن در استان آذربایجان شرقی خبر داد.

پایش عملکرد ۹ استان در تامین زمین طرح نهضت ملی مسکن

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن از آغاز سلسله نشست‌های پایش و پیگیری آخرین وضعیت تامین زمین ‍مورد نیاز برای اجرای طرح نهضت ملی زمین و مسکن در این سازمان خبر داد.

زمان خانه‌دار شدن در نقاط شهری آذربایجان‌شرقی و کشور

زمان انتظار برای خانه‌دار شدن خانوارهای شهری در استان آذربایجان شرقی با اتکاء به پس‌انداز، کمتر از نصف زمان انتظار در کشوردر سال ۱۴۰۰ بوده است.

نهاده‌های ساختمانی ۱۲ درصد ارزان شد

طبق اعلام مرکز آمار، در فصل تابستان امسال درصد تغییرات شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران نسبت به فصل قبل(تورم فصلی) ١,٩ درصد است که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (١٣.٦درصد) ١١.٧ واحد درصد کاهش داشته است.

رئیس مجلس:

تصدی‌گری دولت در ساخت مسکن خطای بزرگی است

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: دولت اگر مسکن ساخت و خودش متولی ساخت مسکن شد و تصدی‌گری مسکن را انجام داد، خطای بزرگ است.

اخلالگر بازار مسکن در تبریز دستگیر شد

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان آذربایجان‌ شرقی از دستگیری فردی که در پوشش بنگاه معاملاتی املاک اقدام به اخلال در بازار مسکن و کلاهبرداری به میزان ۲ هزار میلیارد تومان کرده بود، خبر داد.

افزایش ۲میلیون تنی تولید سیمان برای تسریع در نهضت ملی مسکن

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان با بیان اینکه براساس برآوردهای انجام شده برای پروژه نهضت ملی مسکن باید تولید سیمان در هر ماه ۲ میلیون تن افزایش یابد، گفت: این موضوع از سوی وزارت صمت به ما ابلاغ شده است.

آغاز عملیات ساخت ۲۳ هزار واحد مسکونی ارتش

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی از آغاز عملیات ساخت ۲۳ هزار واحد مسکونی در مجموعه ارتش در سراسر کشور خبر داد.

امکان سرمایه گذاری حداقلی در حوزه املاک برای تمامی اقشار

مدیرعامل بانک شهر از صدور مجوز پذیره نویسی صندوق سرمایه گذاری املاک و مستغلات با نام “امین شهر یکم” توسط سازمان بورس اوراق بهادار خبر داد.

شناسایی ۱۱۰ هزار خانه لوکس

رئیس سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه در ۷ ماهه امسال، مالیات ستانی از مشاغل رشد بیش از ۹۲ درصدی یافت، از کمک ۲۵ همتی سازمان مالیاتی برای پرداخت مطالبات گندم کاران و کلزاکاران خبر داد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان آذربایجان شرقی خبر داد:

وجود مشکل در تامین زمین نهضت ملی مسکن در آذربایجان شرقی

مدیر کل راه و شهرسازی استان آذربایجان شرقی در جلسه شورای مسکن استان گفت: وعده دولت مردمی مبنی بر ساخت ۴ میلیون مسکن در حال تحقق است.

وزیر راه و شهرسازی:

اخبار همکاری ایران و چین در حوزه مسکن بزودی منتشر می‌شود

وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در حوزه مسکن هم همکاری با چین داریم که به مرور اخبار آن منتشر می‌شود.

گزارش

راهکار وصول شارژ ساختمان از راه قانونی

یکی از مشکلات در حوزه آپارتمان نشینی، وصول شارژ ساختمان است. با اینکه موضوع بی‌اهمیت و ساده‌ای به نظر می‌رسد اما پرونده‌های قضایی بسیاری را به خود اختصاص داده است.

خرید و فروش امتیاز نهضت ملی مسکن غیرقانونی است

 مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: خرید و فروش امتیاز نهضت ملی مسکن غیرقانونی و ممنوع است.

حق کمیسیون معاملات مسکن اعلام شد

دیرکل راه وشهرسازی استان تهران دریافت کمیسیون‌های غیرقانونی توسط مشاوران املاک در معاملات مسکن را تخلف خواند و از شهروندان خواست تعرفه‌های غیرمتعارف پرداخت نکنند.

به‌روزرسانی سامانه املاک برای اجرای مالیات خانه‌های خالی

وزارت راه و شهرسازی در نظر دارد برای مدیریت بازار مسکن و اخذ مالیات از خانه‌های خالی، سامانه ملی املاک و اسکان را به‌روزرسانی کند.

  گزارش
پارک حاشیه ای در تبریز، دردی که درمان نمی شود! ساخت و ساز غیر مجاز در تبریز، از ضعف در نظارت تا خلاء قانون! راهکار وصول شارژ ساختمان از راه قانونی سرگردانی آب‌ در خیابان‌های ارومیه! ترفندهای ناتمام سایپا و ایران‌خودرو برای گران‌فروشی! تحلیل رفتار ترافیکی در خیابان های تبریز! روزه سکوت شورای عالی شهرسازی و معماری/ ۸ میلیون مستاجر، منتظر خانه تحول تکنولوژیک در ساخت پل‌های شهری تبریز نوسازی مسکن با کاهش هزینه‌های بالاسری دیوارکشی بورس برای اجرای نهضت ملی مسکن!
  مصاحبه
احداث مجتمع تجاری در میدان ساعت از نظر ترافیکی درست نیست / نارضایتی مردم از آذرپارک بحق است استادیوم یادگارامام (ره) با تصویب هیئت وزیران به شهرداری تبریز واگذار می شود / بهسازی استادیوم باغشمال موافقت مشروط با راه اندازی پردیس رسانه در تبریز! نقش تاثیرگذار هواشناسی در شهرسازی و مسیرگشایی ها برای جذب نخبگان باید جذابیت ایجاد کرد ثبت نام بیش از ۲۹۴ هزار نفر در نهضت ملی مسکن آذربایجان شرقی پیشرفت مسکن سازی در آذربایجان شرقی نیازمند تعامل بیشتر دستگاه های مسئول است رویداد بین المللی “فضا و زمان” باعث احیا جایگاه تاریخی تبریز در دنیا می شود نقش استراتژیک ایران در جاده ابریشم غیرقابل انکار است برگزاری رویداد «فضا و زمان» یک حرکت تاثیرگذار بین المللی در تاریخ تبریز است
  یادداشت
رفع معضل ترافیک تبریز، نیازمند مسئولان جسور است! توجه به معلولان مختص یک روز نباشد نکات جالب توجه در نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی! پل دریاچه ارومیه در حال تخریب است؟! ساخت و ساز غیر مجاز درکدام مناطق تبریز بیشتر است؟ آخرین گمانه زنی ها در خصوص انتخاب هیئت رئیسه نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی بررسی گزینه های ریاست نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی در سال سوم آیا مشکل ساختمان نظام مهندسی آذربایجان شرقی حل می شود؟! تبریز و مدارسی که آب رفتند! احداث مجتمع تجاری در میدان ساعت تبریز بازآفرینی شهری نیست!
  جدید ترین اخبار
اعطای ۱۲۳ هزار و ۴۴۵ میلیارد تومان تسهیلات به نهضت ملی مسکن اجرای ۳۲۵ طرح آبرسانی به نهضت ملی مسکن آذربایجان شرقی بهره‌مندی از اقتصاد دانش‌بنیان در حوزه‌های عمران و ساختمان واریز ۱۱۱ هزار میلیارد تومان به صندوق ملی مسکن ساماندهی پلتفرم‌های مجازی برای قیمت‌گذاری مسکن همکاری نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی و سرمایه گذاری مسکن شمالغرب سرشماری‌های عمومی نفوس و مسکن انجام می‌شود معرفی۱۴ اخلالگر بازار مسکن در آذربایجان‌غربی به دستگاه قضایی بهره برداری از ۶ هزار مسکن شهری بنیاد مسکن تا پایان سال احداث مسکن ملی در آذربایجان شرقی با تمامی حساسیت‌های مهندسی

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir