مجلس | پایگاه سازه خبر
یکشنبه, ۶ خرداد , ۱۴۰۳ | Sunday, 26 May , 2024
 مجلس

بررسی روند اجرای قانون نهضت ملی مسکن در کمیسیون اصل ۹۰

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از جلسه این کمیسیون درباره چگونگی اجرای قانون نهضت ملی مسکن خبر داد.

چهار نماینده راه یافته حوزه انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر به بهارستان مشخص شدند

 رییس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی اعلام کرد: با پایان شمارش آرا در حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو، به ترتیب علیرضا منادی، علی جعفری‌آذر، رضا صدیقی و ‌علیرضا نوین به عنوان منتخبان مردم راهی بهارستان شدند.‌

نقره داغ کردن مالیاتی احتکارکنندگان مسکن

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: دلالان در سکوهای آنلاین خرید و فروش مسکن با درج آگهی های جعلی و قیمت‌سازی کاذب، زمینه افزایش قیمت مسکن را فراهم می‌کنند؛ بنابراین باید آگهی‌ها قانونمند شود.

رئیس مجمع مشورتی شورای اسلامی کلانشهرها و مراکز استان‌ها:

مجلس، قانون مدیریت یکپارچه شهری را عملیاتی کند

 رئیس مجمع مشورتی شورای اسلامی کلانشهرها و مراکز استان ها گفت: مجلس شورای اسلامی می تواند قانون مدیریت یکپارچه شهری را اجرایی کند تا شاهد تحقق آن باشیم.

شروط معافیت از مالیات بر عایدی سرمایه در انتقال املاک تعیین شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، شروط معافیت از پرداخت مالیات بر عایدی سرمایه برای نقل و انتقال املاک با کاربری غیرمسکونی را تعیین کردند.

فاصله معنادار بین قدرت خرید مردم و قیمت مسکن

نماینده مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه فاصله معناداری بین قدرت خرید مردم و قیمت مسکن در کشور وجود دارد،گفت: در آینده نزدیک هدف‌گذاری دولت در بخش مسکن تاثیرات مثبت خواهد داشت.

نمایندگان شمالغرب کشور خواستار انتقال آب خلیج فارس به دریاچه ارومیه شدند

۴۳ نماینده شمال‌غرب کشور در مجلس شورای اسلامی با امضای نامه ای خطاب به رئیس جمهور، انتقال آب خلیج فارس به دریاچه ارومیه را خواستار شدند. به گزارش سازه خبر، رئیس مجمع نمایندگان شمال غرب کشور روز سه شنبه در جمع خبرنگاران گفت: با بررسی های انجام شده توسط کارشناسان، بهترین راهکار برای احیای دریاچه […]

اصلاح طرح ساماندهی بازار اجاره‌بهای مسکن

نمایندگان مجلس شورای اسلامی جهت تامین نظر شورای نگهبان، طرح کنترل و ساماندهی اجاره‌بهای املاک مسکونی را اصلاح کردند.

تکلیف مجلس به سازمان نظام مهندسی ساختمان!

نمایندگان مجلس شورای اسلامی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان‌ها را موظف کردند حسب درخواست اعضای حقیقی دارای پروانه صلاحیت حرفه‌ای و فاقد هرگونه بیمه را به سازمان تامین اجتماعی معرفی نمایند.

تدابیر مجلس برای ﺟﻠﻮگیری از ﺗﺨﺮﯾﺐ ﺟﺎدهﻫﺎی کشور

با تصمیم نمایندگان مجلس شورای اسلامی در راستای ﺟﻠﻮگیری از ﺗﺨﺮﯾﺐ ﺟﺎدهﻫﺎی کشور، ﺳﺎزﻣﺎن اﻣﻮر ﻣﺎﻟﯿﺎتی مکلف شد تا از ﺑﻬﺮهﺑﺮداری ﻣﻌﺎدن و ﻓﻌﺎﻟﯿﺖﻫﺎی ﺻﻨﺎﯾﻊ ﻣﻌﺪنی ﺟﻬﺖ اﺣﺪاث زﯾﺮﺳﺎﺧﺖﻫﺎی ﻣﻨﺎطقی که ﻣﻌﺎدن در آن ﺣﻮزه و راهﻫﺎی ﻣﻮاﺻﻼتی ﺑﻪ آن واﻗﻊ ﺷﺪه و نگهداری روﯾﻪ آﺳﻔﺎﻟﺖ و اﺑﻨﯿﻪ فنی شبکه راهﻫﺎی اصلی و ﻓﺮعی روﺳﺘﺎیی […]

بنزین یارانه‌ای در کارت ملی‌ها واریز می‌شود

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: بدون هیچ گونه تغییری در قیمت‌های سهمیه‌ای بنزین، بخشی از بنزینی که دولت خودش آن را می‌فروشد، در قالب بنزین یارانه‌ای به سرپرست خانوارهای فاقد خودرو داده می‌شود.

ساز و کار حمایت بیمه‌ای دولت از پیمانکاران کوچک ساختمانی تعیین شد

در ادامه رسیدگی به جزییات لایحه برنامه هفتم مصوب شد که تفاهم نامه‌ها و قراردادهای طرح(پروژه) های حمایتی بافت فرسوده، مسکن روستایی و طرح نهضت ملی مسکن مورد حمایت بیمه‌ای قرار گیرند.

به تخلفات بانک‌ها در اعطای تسهیلات مسکن رسیدگی می‌شود

بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی و در جریان رسیدگی به لایحه برنامه هفتم توسعه، سازوکار رسیدگی به تخلفات بانک‌ها در پرداخت تسهیلات مسکن تعیین شد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس:

بورس باعث بالا رفتن قیمت‌ مصالح ساختمانی شده است

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت:قیمت مصالح ساختمانی در کشور مخصوصا فولاد و سیمان بسیار بالا رفته است و ما پیشنهاد دادیم این ۲ واحد از بورس خارج شوند چرا که خود بورس باعث بالا رفتن قیمت‌ها شده است.

شاخص دسترسی خانوار به مسکن ۷.۵ سال تعیین شد

مجلس شاخص دسترسی خانوارها به مسکن تا پایان برنامه هفتم توسعه را ۷ سال و نیم و تعداد خانه‌های احداثی شهری و روستایی را مجموعا ۵ میلیون واحد تعیین کرد.

سازمان نوآوری، هوشمندسازی و امنیت تشکیل می‌شود

مایندگان مجلس شورای اسلامی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را مکلف کردند تا نسبت به ایجاد معاونت یا مرکز یا سازمان «نوآوری، هوشمندسازی و امنیت» متناسب با مأموریت هر یک از دستگاه‌های اجرائی اقدام کند.

راه اندازی مجدد قطار مراغه به تهران از اول آبان

قطار حذف شده مسیر ریلی مراغه به تهران، از ابتدای ماه آینده، مجددا راه اندازی می شود.

وزارت راه و شهر سازی مکلف به صنعتی سازی مسکن شد

در بررسی جزییات لایحه برنامه هفتم وزارت راه و شهرسازی موظف شد تا پایان برنامه، حداقل ۱۵ درصد از برنامه های تأمین مسکن را با استفاده از فناوری های نوین و صنعتی سازی با اولویت احداث شهرک های مسکونی، انبوه سازی و توسعه شهرهای جدید عملیاتی نماید.

شهرک‌سازی توسط بخش خصوصی قانونی شد

 نمایندگان مجلس با اعطای تسهیلات ساخت مسکن در روستاها با نرخ سود ۵ درصد موافقت کردند.

وزارت راه موظف به دیجیتالی کردن اطلاعات طرح‌های جامع و تفصیلی کلان‌شهرها شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به لایحه برنامه هفتم توسعه جمهوری اسلامی ایران در بخش سایر روش‌های ساخت، وزارت راه و شهرسازی را به تکمیل رقومی (دیجیتال)سازی اطلاعات تمامی طرح‌های جامع و تفصیلی کلان‌شهرها در سامانه طرح‌های جامع و موظف کردند.

ضرورت تشکیل شبکه نظارتی توزیع فولاد و سیمان از درب کارخانه تا ساخت

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه با خروج سیمان و فولاد از بورس کالا موافق است بر ضرورت تشکیل شبکه نظارتی و نحوه توزیع این مصالح از درب کارخانه تا مرحله ساخت تاکید کرد.

کاهش قیمت مصالح و پرداخت تسهیلات بانکی دو عامل موثر در افت نرخ مسکن

نماینده مردم استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی کاهش قیمت مصالح ساختمانی و همکاری بیشتر بانک‌ها در پرداخت تسهیلات را دو عامل موثر در کاهش قیمت مسکن دانست.

پیشنهاد اختصاص یارانه انرژی به هر کدملی

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: در برنامه هفتم توسعه پیشنهاد کرده‌ایم، یارانه حامل‌های انرژی و بنزین، به جای خودرو به هر کدملی در خانوار اختصاص یابد.

شروط مجلس برای اجرای طرح‌های عمرانی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای شروطی را برای اجرای طرح های تملک دارایی سرمایه ای تعیین کردند.

پلمپ ۱۰ هزار بنگاه معاملات املاک بدون‌مجوز!

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از دلایل نابسامانی بازار مسکن به بنگاه‌های معاملات املاک مسکونی برمی‌گردد که بدون مجوز فعالیت کرده و با رشد قارچ‌گونه نقش موثری در بالا بردن قیمت‌ها در بازار مسکن ایفا می‌کنند.

  گزارش
”مالک رحمتی” مردی که مولدسازی را از بر بود! ثبت دومین رشد پایین قیمت مسکن در ۷ سال اخیر انجام ۲۲ گفتگوی اختصاصی توسط ” سازه خبر” در ۱۴۰۲ / ” سازه خبر”رسانه برگزیده ۵ جشنواره و سمینار تخصصی بانک ها عامل اصلی گرانی مسکن! رویداد بین المللی فضا و زمان در مسیر جاده ابریشم در تبریز و تهران برگزار شد دست خالی مستاجران و بی‌خیالی بانک‌ها! زمزمه افزایش مالیات بر سازنده های ساختمان پیش‌بینی رشد ساخت‌وساز ایران در ۴ سال آینده پارک حاشیه ای در تبریز، دردی که درمان نمی شود! ساخت و ساز غیر مجاز در تبریز، از ضعف در نظارت تا خلاء قانون!
  مصاحبه
انتظارات از شورای شهر تبریز بیشتر از این بود! / شهردار تبریز به پروژه های نیابتی علاقه بیشتری دارد! عدم همکاری تامین اجتماعی در احداث بیمارستان شهر جدید سهند! / ۲۳۵۰۰ مسکن در سهند در حال اجراست گفتگوی سه ساعته شهردار کلانشهرتبریز با “سازه خبر” مسکن سازی گسترده کار دولت نیست! / جلسات با وزیر راه و شهرسازی بی نتیجه بود! گره های ترافیکی حاصل تصمیمات غیر شهرسازی مقطعی! / ضرورت ابطال تمامی مصوبات خارج از چهارچوب شورای‌عالی شهرسازی انجام مطالعات برای ایجاد دو شهرک جدید در تبریز احداث مجتمع تجاری در میدان ساعت از نظر ترافیکی درست نیست / نارضایتی مردم از آذرپارک بحق است استادیوم یادگارامام (ره) با تصویب هیئت وزیران به شهرداری تبریز واگذار می شود / بهسازی استادیوم باغشمال موافقت مشروط با راه اندازی پردیس رسانه در تبریز! نقش تاثیرگذار هواشناسی در شهرسازی و مسیرگشایی ها
  یادداشت
استاندار شهید در چهار اپیزود به روایت سردبیر “سازه خبر” هفت نکته درباره‌ی‌ تحقق شعار سال ۱۴۰۳ محرومیت‌زدایی، هدف اصلی بازآفرینی شهری “سازه خبر” ۷ ساله شد اقدام عجولانه شورای شهر تبریز و قهر شهردار! شتاب‌بخشی به نوسازی مسکن در بافت‌های فرسوده با تکیه بر توان حلقه‌های میانی رفع معضل ترافیک تبریز، نیازمند مسئولان جسور است! توجه به معلولان مختص یک روز نباشد نکات جالب توجه در نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی! پل دریاچه ارومیه در حال تخریب است؟!
  جدید ترین اخبار
بررسی روند اجرای قانون نهضت ملی مسکن در کمیسیون اصل ۹۰ چهار نماینده راه یافته حوزه انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر به بهارستان مشخص شدند نقره داغ کردن مالیاتی احتکارکنندگان مسکن مجلس، قانون مدیریت یکپارچه شهری را عملیاتی کند شروط معافیت از مالیات بر عایدی سرمایه در انتقال املاک تعیین شد فاصله معنادار بین قدرت خرید مردم و قیمت مسکن نمایندگان شمالغرب کشور خواستار انتقال آب خلیج فارس به دریاچه ارومیه شدند اصلاح طرح ساماندهی بازار اجاره‌بهای مسکن تکلیف مجلس به سازمان نظام مهندسی ساختمان! تدابیر مجلس برای ﺟﻠﻮگیری از ﺗﺨﺮﯾﺐ ﺟﺎدهﻫﺎی کشور

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir