مجلس | پایگاه سازه خبر
شنبه, ۱۱ آذر , ۱۴۰۲ | Saturday, 2 December , 2023
 مجلس

تکلیف مجلس به سازمان نظام مهندسی ساختمان!

نمایندگان مجلس شورای اسلامی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان‌ها را موظف کردند حسب درخواست اعضای حقیقی دارای پروانه صلاحیت حرفه‌ای و فاقد هرگونه بیمه را به سازمان تامین اجتماعی معرفی نمایند.

تدابیر مجلس برای ﺟﻠﻮگیری از ﺗﺨﺮﯾﺐ ﺟﺎدهﻫﺎی کشور

با تصمیم نمایندگان مجلس شورای اسلامی در راستای ﺟﻠﻮگیری از ﺗﺨﺮﯾﺐ ﺟﺎدهﻫﺎی کشور، ﺳﺎزﻣﺎن اﻣﻮر ﻣﺎﻟﯿﺎتی مکلف شد تا از ﺑﻬﺮهﺑﺮداری ﻣﻌﺎدن و ﻓﻌﺎﻟﯿﺖﻫﺎی ﺻﻨﺎﯾﻊ ﻣﻌﺪنی ﺟﻬﺖ اﺣﺪاث زﯾﺮﺳﺎﺧﺖﻫﺎی ﻣﻨﺎطقی که ﻣﻌﺎدن در آن ﺣﻮزه و راهﻫﺎی ﻣﻮاﺻﻼتی ﺑﻪ آن واﻗﻊ ﺷﺪه و نگهداری روﯾﻪ آﺳﻔﺎﻟﺖ و اﺑﻨﯿﻪ فنی شبکه راهﻫﺎی اصلی و ﻓﺮعی روﺳﺘﺎیی […]

بنزین یارانه‌ای در کارت ملی‌ها واریز می‌شود

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: بدون هیچ گونه تغییری در قیمت‌های سهمیه‌ای بنزین، بخشی از بنزینی که دولت خودش آن را می‌فروشد، در قالب بنزین یارانه‌ای به سرپرست خانوارهای فاقد خودرو داده می‌شود.

ساز و کار حمایت بیمه‌ای دولت از پیمانکاران کوچک ساختمانی تعیین شد

در ادامه رسیدگی به جزییات لایحه برنامه هفتم مصوب شد که تفاهم نامه‌ها و قراردادهای طرح(پروژه) های حمایتی بافت فرسوده، مسکن روستایی و طرح نهضت ملی مسکن مورد حمایت بیمه‌ای قرار گیرند.

به تخلفات بانک‌ها در اعطای تسهیلات مسکن رسیدگی می‌شود

بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی و در جریان رسیدگی به لایحه برنامه هفتم توسعه، سازوکار رسیدگی به تخلفات بانک‌ها در پرداخت تسهیلات مسکن تعیین شد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس:

بورس باعث بالا رفتن قیمت‌ مصالح ساختمانی شده است

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت:قیمت مصالح ساختمانی در کشور مخصوصا فولاد و سیمان بسیار بالا رفته است و ما پیشنهاد دادیم این ۲ واحد از بورس خارج شوند چرا که خود بورس باعث بالا رفتن قیمت‌ها شده است.

شاخص دسترسی خانوار به مسکن ۷.۵ سال تعیین شد

مجلس شاخص دسترسی خانوارها به مسکن تا پایان برنامه هفتم توسعه را ۷ سال و نیم و تعداد خانه‌های احداثی شهری و روستایی را مجموعا ۵ میلیون واحد تعیین کرد.

سازمان نوآوری، هوشمندسازی و امنیت تشکیل می‌شود

مایندگان مجلس شورای اسلامی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را مکلف کردند تا نسبت به ایجاد معاونت یا مرکز یا سازمان «نوآوری، هوشمندسازی و امنیت» متناسب با مأموریت هر یک از دستگاه‌های اجرائی اقدام کند.

راه اندازی مجدد قطار مراغه به تهران از اول آبان

قطار حذف شده مسیر ریلی مراغه به تهران، از ابتدای ماه آینده، مجددا راه اندازی می شود.

وزارت راه و شهر سازی مکلف به صنعتی سازی مسکن شد

در بررسی جزییات لایحه برنامه هفتم وزارت راه و شهرسازی موظف شد تا پایان برنامه، حداقل ۱۵ درصد از برنامه های تأمین مسکن را با استفاده از فناوری های نوین و صنعتی سازی با اولویت احداث شهرک های مسکونی، انبوه سازی و توسعه شهرهای جدید عملیاتی نماید.

شهرک‌سازی توسط بخش خصوصی قانونی شد

 نمایندگان مجلس با اعطای تسهیلات ساخت مسکن در روستاها با نرخ سود ۵ درصد موافقت کردند.

وزارت راه موظف به دیجیتالی کردن اطلاعات طرح‌های جامع و تفصیلی کلان‌شهرها شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به لایحه برنامه هفتم توسعه جمهوری اسلامی ایران در بخش سایر روش‌های ساخت، وزارت راه و شهرسازی را به تکمیل رقومی (دیجیتال)سازی اطلاعات تمامی طرح‌های جامع و تفصیلی کلان‌شهرها در سامانه طرح‌های جامع و موظف کردند.

ضرورت تشکیل شبکه نظارتی توزیع فولاد و سیمان از درب کارخانه تا ساخت

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه با خروج سیمان و فولاد از بورس کالا موافق است بر ضرورت تشکیل شبکه نظارتی و نحوه توزیع این مصالح از درب کارخانه تا مرحله ساخت تاکید کرد.

کاهش قیمت مصالح و پرداخت تسهیلات بانکی دو عامل موثر در افت نرخ مسکن

نماینده مردم استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی کاهش قیمت مصالح ساختمانی و همکاری بیشتر بانک‌ها در پرداخت تسهیلات را دو عامل موثر در کاهش قیمت مسکن دانست.

پیشنهاد اختصاص یارانه انرژی به هر کدملی

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: در برنامه هفتم توسعه پیشنهاد کرده‌ایم، یارانه حامل‌های انرژی و بنزین، به جای خودرو به هر کدملی در خانوار اختصاص یابد.

شروط مجلس برای اجرای طرح‌های عمرانی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای شروطی را برای اجرای طرح های تملک دارایی سرمایه ای تعیین کردند.

پلمپ ۱۰ هزار بنگاه معاملات املاک بدون‌مجوز!

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از دلایل نابسامانی بازار مسکن به بنگاه‌های معاملات املاک مسکونی برمی‌گردد که بدون مجوز فعالیت کرده و با رشد قارچ‌گونه نقش موثری در بالا بردن قیمت‌ها در بازار مسکن ایفا می‌کنند.

واحدهای مسکونی باید بر اساس معماری ایرانی ـ اسلامی ساخته شوند

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس قانون امکان ساخت واحدهای مسکونی ۲۵ متری وجود نداشته و ساخت واحد مسکونی در این متراژهای پایین هم خلاف شرع بوده و هم خلاف قانون است.

تاثیر واردات خودروهای کارکرده بر بازار

اسلامی گفت: اگر دولت به زودی آئین نامه واردات خودورهای کارکرده را نهایی و به شکل واقعی آن را اجرا کند، روند کاهش قیمت‌ها ادامه می‌یابد اما اگر به صورت مقطعی باشد اینگونه نخواهد شد.

ایرادات شورای نگهبان به طرح بیمه کارگران ساختمانی رفع شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایرادات شورای نگهبان به طرح بیمه کارگران ساختمانی را رفع کردند.

بازار مسکن برنامه اورژانسی می‌خواهد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با تاکید بر این‌که‌ بازار مسکن برنامه‌های اورژانسی می‌خواهد گفت:۶۰ درصد درآمد خانوارها صرف هزینه تامین مسکن می شود.

بررسی زمینه‌ها و دلایل تخلفات ساختمانی در شهرها

مرکز پژوهش های مجلس طی گزارشی به بررسی زمینه ها و دلایل تخلفات ساختمانی در شهرها، پرداخت.

تکذیب سخنان منتسب به عضو کمیسیون عمران درباره مسکن

 «علی‌اصغر خانی» عضو کمیسیون عمران مجلس مطالب منتشره از قول وی در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر استیضاح وزیر راه و شهرسازی و اینکه «دولت در حوزه مسکن فقط شعار می‌دهد» را تکذیب کرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس:

وضعیت حوزه مسکن خوب نیست

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: وضعیت حوزه مسکن خوب نیست و اعتراض مردم به حق است ولی بیشترین دلیل این معضل، مجموعه‌ای از  مولفه‌های کلان اقتصادی است، وقتی بازارهای موازی و کاهش ارزش پول ملی اتفاق افتاده ;i برخی‌ها به این بازار می‌آیند تا سرمایه آن‌ها آب نرود.

نماینده ارومیه در مجلس عنوان کرد:

گرمای زیاد باعث کاهش میزان آب دریاچه ارومیه!

نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید نهضت ملی برای احیای دریاچه ارومیه وجود داشته باشد، گفت: دریاچه ارومیه خشک نشده ولی ظرفیت آن کاهش پیدا کرده است که علت این اتفاق هم گرمای زیاد و تبخیر آب دریاچه است.

  گزارش
ساخت و ساز غیر مجاز در تبریز، از ضعف در نظارت تا خلاء قانون! راهکار وصول شارژ ساختمان از راه قانونی سرگردانی آب‌ در خیابان‌های ارومیه! ترفندهای ناتمام سایپا و ایران‌خودرو برای گران‌فروشی! تحلیل رفتار ترافیکی در خیابان های تبریز! روزه سکوت شورای عالی شهرسازی و معماری/ ۸ میلیون مستاجر، منتظر خانه تحول تکنولوژیک در ساخت پل‌های شهری تبریز نوسازی مسکن با کاهش هزینه‌های بالاسری دیوارکشی بورس برای اجرای نهضت ملی مسکن! «مدیریت یکپارچه معدن تا مسکن»، راهکار کاهش قیمت تمام شده ساختمان
  مصاحبه
احداث مجتمع تجاری در میدان ساعت از نظر ترافیکی درست نیست / نارضایتی مردم از آذرپارک بحق است استادیوم یادگارامام (ره) با تصویب هیئت وزیران به شهرداری تبریز واگذار می شود / بهسازی استادیوم باغشمال موافقت مشروط با راه اندازی پردیس رسانه در تبریز! نقش تاثیرگذار هواشناسی در شهرسازی و مسیرگشایی ها برای جذب نخبگان باید جذابیت ایجاد کرد ثبت نام بیش از ۲۹۴ هزار نفر در نهضت ملی مسکن آذربایجان شرقی پیشرفت مسکن سازی در آذربایجان شرقی نیازمند تعامل بیشتر دستگاه های مسئول است رویداد بین المللی “فضا و زمان” باعث احیا جایگاه تاریخی تبریز در دنیا می شود نقش استراتژیک ایران در جاده ابریشم غیرقابل انکار است برگزاری رویداد «فضا و زمان» یک حرکت تاثیرگذار بین المللی در تاریخ تبریز است
  یادداشت
نکات جالب توجه در نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی! پل دریاچه ارومیه در حال تخریب است؟! ساخت و ساز غیر مجاز درکدام مناطق تبریز بیشتر است؟ آخرین گمانه زنی ها در خصوص انتخاب هیئت رئیسه نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی بررسی گزینه های ریاست نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی در سال سوم آیا مشکل ساختمان نظام مهندسی آذربایجان شرقی حل می شود؟! تبریز و مدارسی که آب رفتند! احداث مجتمع تجاری در میدان ساعت تبریز بازآفرینی شهری نیست! “سازه خبر” رسانه برگزیده رویداد رسانه ای ” تبریز نگار” شد مسئولان می روند، خبرنگاران هستند!
  جدید ترین اخبار
تکلیف مجلس به سازمان نظام مهندسی ساختمان! تدابیر مجلس برای ﺟﻠﻮگیری از ﺗﺨﺮﯾﺐ ﺟﺎدهﻫﺎی کشور بنزین یارانه‌ای در کارت ملی‌ها واریز می‌شود ساز و کار حمایت بیمه‌ای دولت از پیمانکاران کوچک ساختمانی تعیین شد به تخلفات بانک‌ها در اعطای تسهیلات مسکن رسیدگی می‌شود بورس باعث بالا رفتن قیمت‌ مصالح ساختمانی شده است شاخص دسترسی خانوار به مسکن ۷.۵ سال تعیین شد سازمان نوآوری، هوشمندسازی و امنیت تشکیل می‌شود راه اندازی مجدد قطار مراغه به تهران از اول آبان وزارت راه و شهر سازی مکلف به صنعتی سازی مسکن شد

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir