نظام مهندسی | پایگاه سازه خبر
دوشنبه, ۲۰ آذر , ۱۴۰۲ | Monday, 11 December , 2023
 نظام مهندسی

معاون معماری و شهرسازی شهرداری تبریز:

شهرداری و نظام مهندسی رو به روی هم قرار ندارند

معاون معماری و شهرسازی شهرداری تبریز گفت: شهرداری و نظام مهندسی رو به روی هم قرار ندارند و ما همگی در یک طرف هستیم.

سامانه جامع یکپارچه نظام مهندسی ساختمان آغاز بکار می کند

 رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور عنوان کرد: تا شهریور سال آینده نرم افزار جامع یکپارچه نظام مهندسی که شامل اطلاعات ۶۰۰ هزار عضو این سازمان است جایگزین نرم افزارهای استانی می شود.

همکاری نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی و سرمایه گذاری مسکن شمالغرب

همکاری ها و تعاملات سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی و شرکت سرمایه گذاری مسکن شمالغرب افزایش می یابد.

بررسی استاندارد ۱۵ نوع مصالح ساختمانی/هشدار در مورد گودبرداری‌های غیرمجاز!

رئیس سازمان نظام‌مهندسی استان تهران از برنامه‌ریزی برای افزایش کیفیت ساخت و سازها در پایتخت خبر داد و نسبت به گودبرداری‌های غیرمجاز در تهران هشدار داد و گفت: بررسی استاندارد ۱۵ نوع مصالح ساختمانی در دستور کار قرار گرفته است.

خلع ید از ۳۰۰ معدن در آذربایجان‌شرقی

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی گفت: عملیات اجرایی معدن نفلین سینیت نیز توسط قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) در حال اجراست و از بابت تأمین مالی آن نیز مشکلی نداشته و در سایه طرح‌های اجرا شده، ارزش‌افزوده بخش معدن استان از ۲ به ۱۱ درصد افزایش‌یافته است.

تکلیف مجلس به سازمان نظام مهندسی ساختمان!

نمایندگان مجلس شورای اسلامی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان‌ها را موظف کردند حسب درخواست اعضای حقیقی دارای پروانه صلاحیت حرفه‌ای و فاقد هرگونه بیمه را به سازمان تامین اجتماعی معرفی نمایند.

سرمایه‌گذاری ۱۴ هزار میلیارد ریالی در بخش معادن آذربایجان‌شرقی

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: ۵۸۴ فقره پروانه بهره‌برداری معادن با سرمایه‌گذاری ۱۴ هزار میلیارد ریال در استان صادر شده است و در حال حاضر پنج هزار و ۱۰۰ نفر به صورت مستقیم در این حوزه مشغول به کار هستند.

یادداشت

نکات جالب توجه در نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی!

هیئت رئیسه جدید سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی در سال سوم دوره نهم انتخاب شدند و حال در این یادداشت به نکات جالب توجه موجود در این سازمان اشاره می شود.

انتخاب هیئت رئیسه جدید نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی

اعضای هیئت رئیسه جدید سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی انتخاب شدند.

یادداشت اختصاصی “سازه خبر”

آخرین گمانه زنی ها در خصوص انتخاب هیئت رئیسه نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی

شنبه هفته آینده رئیس و اعضای هیئت رئیسه سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی توسط اعضای هیئت مدیره این سازمان انتخاب می شوند.

“شهاب آدم نوه سی”خزانه دار شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان کشور شد

“شهاب آدم نوه سی” به عنوان خزانه دار شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان کشور انتخاب شد.

یادداشت اختصاصی “سازه خبر”

بررسی گزینه های ریاست نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی در سال سوم

در حالیکه حدود چند هفته به انتخاب رئیس و اعضای هیئت رئیسه سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی برای سال سوم  و آخر دور نهم باقی مانده است، بازار گمانه زنی ها در خصوص انتخاب هیئت رئیسه و علی الخصوص رئیس این سازمان داغ است.

برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسان در آذربایجان شرقی

آزمون ورود به حرفه مهندسان آذربایجان شرقی در روز پنج شنبه و جمعه ۲۰ و ۲۱ مهر ماه همزمان با سراسر کشور در ۸ حوزه امتحانی استان واقع در ۳ حوزه در شهر تبریز و ۵ حوزه در شهرهای ،مراغه بناب مرند، اهر و‌ میانه برگزار خواهد شد.

صلاحیت تخصصی، حلقه گمشده صنعت ساختمان

دبیر اجرایی شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان گفت: انجمنی که فاقد صلاحیت معتبر از مراجع مربوطه است، با مداخله در بخش ساختمان موجب افزایش قیمت مسکن در کشور شده است.

آیا مشکل ساختمان نظام مهندسی آذربایجان شرقی حل می شود؟!

یعقوب هوشیار شهردار تبریز به دیدار رئیس و اعضای هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی رفت.

بورس و نظام مهندسی همه چیز را با هم قاطی می‌کنند!

دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان با بیان “تحلیل لاکچری‌نشین‌ها درباره سهم سیمان در قیمت واحد مسکونی غیرکارشناسی است”گفت: هزینه سیمان باید برای قیمت تمام شده ساخت در نظر گرفته شود نه قیمت تمام شده واحد.

جزئیات سهم بیمه مهندسین اعلام شد

دبیر اجرایی شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان گفت: طی جلسه بررسی این طرح در کمیسیون تلفیق، قرار بر این شد که از ۲۷ درصد سهم بیمه، ۲۰ درصد را بخش دولتی و ۷ درصد را مهندسین پرداخت کنند.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی خبر داد:

برگزاری سمینار رشد، توسعه و بازآفرینی پایدار شهری

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی از برگزاری سمینار رشد، توسعه و بازآفرینی پایدار شهری در قالب سسله برنامه های همایش بین المللی فضا و زمان در مسیر جاده ابریشم خبر داد.

ابطال بخشی از آیین‌نامه اجرایی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان

با رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری، تعیین شرایط برای بازرسان شورای انتظامی نظام مهندسی در ماده ۸۲ مکرر آیین‌نامه اجرایی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان باطل شد.

مصرف ۴۰ درصد انرژی کشور در بخش ساختمان!

سیدمجید حسینی گفت: حدود ۴۰ درصد از انرژی تولیدی کشور در بخش ساختمان استفاده می شود. مصرف انرژی در ایران بیش از سه برابر متوسط جهانی است.

تدوین پیش‌نویس آیین‌نامه تخریب توسط نظام مهندسی ساختمان

دبیر سازمان نظام مهندسی استان تهران از تدوین پیش‌نویس آیین‌نامه تخریب با همکاری وزارت نفت با سازمان ملی موسسه استاندارد خبر داد.

پیام رئیس نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی به مناسبت روز خبرنگار

رضا دیزجی رئیس نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی به مناسبت روز خبرنگار پیامی به شرح زیر صادر نمود:

لزوم تعریف صلاحیت تخریب در ساختمان سازی

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با اشاره به حادثه تخریب و ریزش چند ساختمان‌های تازه‌ساز در محله خلازیر واقع در منطقه ۱۹ تهران، گفت: تایید صلاحیت تخریب از جمله درخواست‌های امروز است تا این گونه موارد با حضور مهندسان انجام شود.

رئیس نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی در دیدار با رئیس مجلس:

مهندسی باید به شغل و حرفه تبدیل شود

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی گفت: اصلاح قانون باید به طریقی باشد که مهندسی به شغل و حرفه تبدیل شود.

تصاویر | دیدار رئیس مجلس با رؤسای سازمان‌های نظام مهندسی

دکتر محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی با روسای سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان کشور دیدار کرد.

  گزارش
پارک حاشیه ای در تبریز، دردی که درمان نمی شود! ساخت و ساز غیر مجاز در تبریز، از ضعف در نظارت تا خلاء قانون! راهکار وصول شارژ ساختمان از راه قانونی سرگردانی آب‌ در خیابان‌های ارومیه! ترفندهای ناتمام سایپا و ایران‌خودرو برای گران‌فروشی! تحلیل رفتار ترافیکی در خیابان های تبریز! روزه سکوت شورای عالی شهرسازی و معماری/ ۸ میلیون مستاجر، منتظر خانه تحول تکنولوژیک در ساخت پل‌های شهری تبریز نوسازی مسکن با کاهش هزینه‌های بالاسری دیوارکشی بورس برای اجرای نهضت ملی مسکن!
  مصاحبه
احداث مجتمع تجاری در میدان ساعت از نظر ترافیکی درست نیست / نارضایتی مردم از آذرپارک بحق است استادیوم یادگارامام (ره) با تصویب هیئت وزیران به شهرداری تبریز واگذار می شود / بهسازی استادیوم باغشمال موافقت مشروط با راه اندازی پردیس رسانه در تبریز! نقش تاثیرگذار هواشناسی در شهرسازی و مسیرگشایی ها برای جذب نخبگان باید جذابیت ایجاد کرد ثبت نام بیش از ۲۹۴ هزار نفر در نهضت ملی مسکن آذربایجان شرقی پیشرفت مسکن سازی در آذربایجان شرقی نیازمند تعامل بیشتر دستگاه های مسئول است رویداد بین المللی “فضا و زمان” باعث احیا جایگاه تاریخی تبریز در دنیا می شود نقش استراتژیک ایران در جاده ابریشم غیرقابل انکار است برگزاری رویداد «فضا و زمان» یک حرکت تاثیرگذار بین المللی در تاریخ تبریز است
  یادداشت
رفع معضل ترافیک تبریز، نیازمند مسئولان جسور است! توجه به معلولان مختص یک روز نباشد نکات جالب توجه در نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی! پل دریاچه ارومیه در حال تخریب است؟! ساخت و ساز غیر مجاز درکدام مناطق تبریز بیشتر است؟ آخرین گمانه زنی ها در خصوص انتخاب هیئت رئیسه نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی بررسی گزینه های ریاست نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی در سال سوم آیا مشکل ساختمان نظام مهندسی آذربایجان شرقی حل می شود؟! تبریز و مدارسی که آب رفتند! احداث مجتمع تجاری در میدان ساعت تبریز بازآفرینی شهری نیست!
  جدید ترین اخبار
شهرداری و نظام مهندسی رو به روی هم قرار ندارند سامانه جامع یکپارچه نظام مهندسی ساختمان آغاز بکار می کند همکاری نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی و سرمایه گذاری مسکن شمالغرب بررسی استاندارد ۱۵ نوع مصالح ساختمانی/هشدار در مورد گودبرداری‌های غیرمجاز! خلع ید از ۳۰۰ معدن در آذربایجان‌شرقی تکلیف مجلس به سازمان نظام مهندسی ساختمان! سرمایه‌گذاری ۱۴ هزار میلیارد ریالی در بخش معادن آذربایجان‌شرقی نکات جالب توجه در نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی! انتخاب هیئت رئیسه جدید نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی آخرین گمانه زنی ها در خصوص انتخاب هیئت رئیسه نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir